Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#81 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:32

Ochrona buraków cukrowych No to sporo opryskane rofosatem tylko 1,5l nie za malo? 9 dzień po siewie. Chwasty już odbijją i to coraz więcej no i troche starego żyta. Buraczki jeszcze do wierzchu mają troche choć już pod ziemia zaczęły rosnąć. Obstawiam że za 2-3 dni będą na wierzchu jesli będzie ciepło. Co powiecie o tym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 17:32
  •  

#82 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 06:08

Ochrona buraków cukrowych Jeśli chodzi o Goltix to może być w tym roku problem z zakupem, bo jak się wczoraj dowiedziałem w cukrowni , Chińczycy kupili firmę, która go produkuje i zabierają 85% produkcji do siebie.

#83 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:15

Ochrona buraków cukrowych Pryskanie Glifosatem jest dobre gdy mamy stare chwasty na polu. Ja dałem pyramin + dual gold po siewie, w tej chwili burak jest już na wierzchu a zielska nie spotkałem ani jednego. Pole było dobrze przygotowane więc nie ma żadnych samosiewów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 08:04

Ochrona buraków cukrowych No u mnie poszło bezorkowo i troszke poodbijało. A na później kupiony betanal maxx pro bo nie ma metamitronów a jak jest jakiś to tak jak ktoś pisał dużo droższe.

#85 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 08:02

Ochrona buraków cukrowych U mnie idzie betanal max pro, goltix, kosynier, przeważnie 3 zabiegi począwszy przeważnie od wschodów buraków i tak jakoś co 2 tyg.,, zależnie od warunków pogodowych, i w miare potrzeby w drugim - trzecim zabiegu jak się jakieś chabry pojawią to dodaje lontrel 0,25l/ha

#86 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 16:15

Ochrona buraków cukrowych Mam pytanie.
Co sądzicie o tym aby dać Betanal Max Pro gdy buraki są w fazie liścieni.
Na opakowaniu pisze by dawać w fazie od 1 liścia właściwego. Pryskać trzeba a nie wiem czy dać Betanal czy tylko Goltix.
Proszę o szybką pomoc.

#87 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 19:53

Ochrona buraków cukrowych Skoro pisze że musi być pierwsza para liści właściwych to raczej w fazie liścieni nie można logiczne

#88 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 20:21

Ochrona buraków cukrowych kurcze to ja moge mieć problem.opryskałem betanalem max pro na 14 dzień większość buraków zaczeła kielować. jak myślicie mogłem je przypalić dawka 1,5 litra na ha

#89 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 21:40

Ochrona buraków cukrowych Przy 1,25 l/ha na ulotccce napisane jest, że nie zależnie od fazy rozwojowej buraka.

Co roku pryskamy kiedy część buraków dopiero jest w fazie liścieni. Dawki to ok 1l Betanalu Elite, 1l Goltixu i 0,8l kosyniera.

W tym roku mieliśmy mieć Max pro i Goltix. Stalo sie jednak tak, że dostalismy z cukrowni jeszcze Elite, a zamiast Goltixu, Metafol( ta sama substancja) w cenie 130 zł za litr, co wydaje mi się dość drogo.
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#90 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 22:56

Ochrona buraków cukrowych Ja na pierwszy raz betanal max pro w dawce 1 litr. potem mieszaniny - kemiron-kemifarm - safari- i wenzar. Nie wiem jeszcze w jakich proporcjach, ale dużo taniej wychodzi. I działa bardzo dobrze.
Potem mi doradca powie.
Goltixu u nas nie dostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 06:42

Ochrona buraków cukrowych

Skoro pisze że musi być pierwsza para liści właściwych to raczej w fazie liścieni nie można logiczne

Oczywiście wszystko się zgadza ale to co pisze to jedno a praktyka to drugie. Np metamitronu według etykiety możesz dać 1,5l a jak dasz nawet 5l to burakom nic nie będzie. Betanal max pro to nowy środek pytam bo pierwszy raz go używam. Skorzystałem z programu LIZ i dałem taką dawkę jak mi tam podało czyli 0,8l/ha zobaczymy co będzie najwyżej za parę dni pójdzie kolejna.

Dzięki za pomoc.

#92 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:49

Ochrona buraków cukrowych U mnie wczoraj poszło Goltix 1l + Betanal elite 0,8l. Burakiw fazie liścieni i już znalazłem na jednym pchełke, w drugim oprysku na chwasty dam jeszcze Bi58 jak bedzie wiecej pchełki.

#93 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:09

Ochrona buraków cukrowych piotrekzajaczkowski no właśnie jest to środek pierwszy rok używany więc lepiej trzymać się tego co jest napisane na opakowaniu

#94 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 11:42

Ochrona buraków cukrowych Zgadzam się z tobą LUKACZMAREK. Pytam się bo może ktoś już go stosował i z braku danych dałem pół dawki tak jak wyszło w programie LIZ zobaczymy co będzie czy weźmie chwasty czy tylko przyhamuje ale buraków raczej nie powinna taka dawka uszkodzić. POŻYJEMY ZOBACZYMY.

#95 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 12:34

Ochrona buraków cukrowych daj znać czy taka dawka podziała

#96 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 10:32

Ochrona buraków cukrowych No to opryskane rofosatem, stare chwasty ładnie wzięło. Buraczki na wierzchu w większosci. Betana max Pro zakupiony. Coś jeszcze do niego dodać? Nie przepuści przytulii? Mam zasiane bezorkowo więc raczej będzie atak chwastów. Po rzepaku nie mam buraków nigdzie jak coś.

#97 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 19:51

Ochrona buraków cukrowych Trudno doradzać dobrym fahowcom ale betana max Pro dałbym na drugą dawkę a na pierwszą polecam elite z dodatkiem 0,2l/ha kemironu to na przytulję jest najlepsza metoda.Ten nowy ma lenacyl to na liścienie buraka nie bardzo pasuje dawać.Mam pola bogato zaopatrzone w nasiona przytuli i tylko kemiron daje rady-wypraktykowałem.

#98 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:35

Ochrona buraków cukrowych dawka 2litry Akordu i 1litr goltixu na hektara pierwszy zabieg może zaszkodzić burakom? buraki w fazie liścieni .Właśnie skończyłem pryskać teraz się martwię czy je nie spaliłem:(

#99 Share grzegorz13174

grzegorz13174

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:04

Ochrona buraków cukrowych Podzielę się moimi spostrzeżeniami. Ja opryskałem buraki w fazie liścieni samym Betanalem maxxpro w ilości 1,5l/ha i zupełnie nic im się nie stało, żadnych złych oznak i objawów. <_< Koledzy piszą o lenacylu zawartym w tym Betanalu że może uszkodzić buraki, jednak jeśli popatrzeć na dawkę tej substancji to naprawdę jest śmieszna :lol: . Zapodając 1.5l/ha dajemy około 40g/ha lenacylu. Popularny Venzar 80WP ma w 1kg aż 800g czyli żeby dać 40g lenacylu musieli byśmy wsypać na 1ha parę deko Venzaru ^^ Zresztą w/g producenta jest to substancja tylko wspomagająca działanie i wchłanianie pozostałych (fen.+des.+eto.). Do drugiego zabiegu będę musiał dodać coś doglebowego aby zabezpieczyć się przed zachwaszczeniem wtórnym. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 maj 2012 - 21:52

Ochrona buraków cukrowych Wczoraj opryskane Elite+ Goltix+ Kosynier (wszystko po 1l/ ha). Bardzo sucho. Dziś już chwasty, ktore były mialy nawet 4 listka są mocno porażone, ale niestety końcówki buraków są też zdeformowane. Mam nadzieje, ze ewentualny deszcze pomoże im. W zeszłym roku pryskalismy tak samo tylko zamiast 1l kosyniera bylo 0,8. Jak myslicie bedzie dobrze z nimi ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."