Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:30

Ochrona buraków cukrowych Może ktoś wie, czy można opryskać buraki tydzień po siewie Goltixem? Na polu nie ma jeszcze chwastów ani tym bardziej buraków. Trochę za późno skumałem, że można bezpośrednio po siewie opryskać, bo wtedy podobno jest największa skuteczność na samosiewy rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 22:12
  •  

#62 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:59

Ochrona buraków cukrowych Kupiłem dziś Betanal Maxx Proo i wyczytałem że można go stosować od fazy pierwszego liścia właściwego a nie jak zwykły Betanal bez względu na fazę rozwojową buraka.Niestety buraki nierówno wychodzą i nie wiem co robić ,ryzykować i pryskać czy czekać ale wtedy chwasty mogą przerosnąć.

#63 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:44

Ochrona buraków cukrowych ja tą informacje przeczytałem przed zakupem dlatego zapobiegawczo prysnąłem pyraminem żeby pierwsze chwasty załatwił. Ja bym nie ryzykował gdy jest w zbyt wczesnej fazie no chyba że już z 90% buraków się nadaje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:33

Ochrona buraków cukrowych U mnie dziś 9 dzień po siewie. Lustrowałem plantację i znalazłem sporo przytulii takiej jeszcze z zimy i sporo już młodych nowych siewek chwastów oraz owies głuchy wschodzący. Zaraz odpaliłem opryskiwacz i poszło 2,5 l/ha glifosatu. Będę mógł o kilka dni opóźnić pierwszą dawkę Torrero, jednocześnie pozbywając się starch chwastów, które normalnie by zostały.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#65 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:47

Ochrona buraków cukrowych http://www.liz-herbi...=pl&herbconf=pl - Wszystko na temat

#66 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 08:46

Ochrona buraków cukrowych Jakie polecacie tanie mieszanki oprysków na dwuliścienne w burakach. I jak rozkładacie wtedy dawki?

#67 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 09:36

Ochrona buraków cukrowych to zależy jakie masz chwasty

#68 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 17:01

Ochrona buraków cukrowych Wszystkie :) A puki co żadne :)

#69 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:01

Ochrona buraków cukrowych Czy u was tez zdzieraja za goltix bo niby niema podobna sytuacja co w zeszlym roku wolaja sobie juz po 150zl za litr nie idzie brac na cukrownie bo ta ustalila po 109zl no juz mnie to wku..ia

#70 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:29

Ochrona buraków cukrowych mam pytanie co dać po siewie buraka?? dziś siane i chciałbym przejechać coś na chwasty, czy poczekać i dopiero po wschodach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 18:59

Ochrona buraków cukrowych U nas pytałem dziś to nie ma żadnych metamitronów ;/

#72 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:04

Ochrona buraków cukrowych Ja dostalem burakomitron ale po 150 zl to masakra na nastepny rok kupie sobie juz w grudniu, jeszcze 2 lata kupowalem metamitrony za niecale 80 zl

#73 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:26

Ochrona buraków cukrowych silva Ty mi lepiej na eske odpisz :P to napiszcie mi co kupić doglebowego...i czy będzie dobry efekt.. bo ziemia jest delikatnie wilgotna i mysle że mogło by to w tym roku przyciąć chwasty..

#74 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:47

Ochrona buraków cukrowych jest wilgoć i ciepło to Pyraminem możesz pryskać w takich warunkach dobrze działa

#75 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:17

Ochrona buraków cukrowych Do 3 dnia randap sie nada tylko żeby deszcz po nim nie poszedł.

Edytowany przez silva, 23 kwiecień 2012 - 20:19.

#76 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 20:37

Ochrona buraków cukrowych Do nhfan doglebowe to masz pyramin,venzar lub metamitrony czyli np (goltix). Randap jest nalistny a juz ludzie w innym temacie po 9 dniach tez pryskali zalezy od wschodow buraka

#77 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:07

Ochrona buraków cukrowych A no. A jeśli mam spore żyto które mi odbiło i buraki jeszcze nie wychodzą to moge randapem czy czym innym? No niektóry siany właśnie 9 dni temu. Nie zaszkodzi to?

#78 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:20

Ochrona buraków cukrowych Jasne ze nie zaszkodzi jesli burak jest pod ziemia i nie pobieze srodka nalistnie ale to jest wyzsza szkola jazdy w ksiazkach o takich metodach nie pisza i jest duze ryzyko spalenia sobie burakow przez nie dokladych plantatorow trzeba poprostu obserwowac wschody burakow ja takich metod nie praktykuje

#79 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:51

Ochrona buraków cukrowych lambogrand dziekować :P jutro coś w punkcie się na ten temat dowiem i trzeba będzie prysnąć bo ładna pogoda się zapowiada :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:56

Ochrona buraków cukrowych Ja pryskam Glifosadem już kilka lat. Metoda ta wymaga uwagi i nieco doświadczenia. Mogę przekazać kilka uwag od siebie.
Należy zwracać uwagę na stan nasion. Jeśli wszystkie są przykryte ziemią, burakom nic się nie stanie nawet jak już puszczą korzonki.
Jeśli się zdarzają nasionka nie przykryte to o ile nie są pęknięte też na pewno nic im się nie stanie i w sprzyjających warunkach wykiełkują. Jeśli pękły a jeszcze nie mają korzeni to też Glifosat im nie zaszkodzi. Jesli już jest korzń to w większości przypadków siewka uschnie (mówię tu o nie przykrytych ziarnach). Robiłem liczne eksperymenty i takie są wyniki.
Dawka flifosadu to 2-3 l/ha. Co do liczby dni do pryskania tobywało, że pryskałem 11 dnia a bywało że i 8 było za późno.

W tym roku miałem ciekawy przypadek. Otóż miałem kawałek gdzie zamiarowałem stosować glifosat. Poszedłem tam 9 dnia po siewie. Obejrzałem brzeg plantacji. Ziarenka pod ziemią popękane - można pryskać. Poszedłm na drógi skraj pola, gdzie mi zabrakło nasion i wsiałem nasiona 2-letnie, które leżały w garażu w otwartej reklamówce. Byłem przekonany że wschody będą mizerne. Okazało się że 9 dnia niemal 80% siewek już skiełkowało i bylo na wierzchu 2 listki. Tak że trzeba się bardzo pilnować.
Generalnie polecam metodę bo można niewielkim kosztem pozbyć się starych chwastów, których później chemicznie zwalczyć się w zasadzie nie da. Ale trzeba zachować zwiększoną ostrożność.

Edytowany przez Alio, 24 kwiecień 2012 - 20:59.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....