Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 26 maj 2011 - 20:51

Ochrona buraków cukrowych Moim zdaniem nie potrzebnie do tych środków dodawałeś wspomagacz.Jest jeszcze opcja dobrego(czyt.bardzo dokładnego) wypłukania opryskiwacza....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 12:09
  •  

#42 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:04

Ochrona buraków cukrowych Nic się nie powinno stać metamiron+betanal dużo ludzi stosuje taki układ ja też, oryginalne miałeś te środki? bo kiedyś betanal trafiłem taki jaśniejszy herbaciany ciut rzadszy i o innym zapachu, powiedziałem na drugi dzień o tym sprzedawcy a on " e tam zdaje ci się" 2 dni później miałem podobny przypadek do twojego , gdy naskoczyłem na sprzedawce powiedział że to nie jego wina i takie tam,
próbuj odżywkami trochę pobudzić te buraki ale przynajmniej po 3 dniach, no czyli jutro
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#43 Share TheFredo

TheFredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:28

Ochrona buraków cukrowych co do opryskiwacza to na pewno był czysty, ja też podejrzewam ten wspomagacz że dałem go trochę za dużo.a odżywki w tym stanie nie zaszkodzą? proszę o odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:39

Ochrona buraków cukrowych Nie dalej jak tydzień temu pryskałem podobnym zestawem tylko zamiast betanalu tańszy zamiennik powertwin +goltix a ty dałeś zamiennik goltixu czyli metafol i + adiuwant ty olejmix a ja jakiś inny najtańszy :) ale nazwy nie pamiętam. olelmixu daje się właśnie 1,5l dobrze zrobiłeś, ja bym szukał problemu w felernych środkach, a przypadkiem nie dodałeś mocznika ,odżywek lub lontrelu? nawet trońke? teraz tym burakom możesz tylko pomóc nie zaszkodzić tylko nie daj tych odżywek do bólu tak na 60% pomału niech dochodzą do siebie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#45 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 26 maj 2011 - 22:03

Ochrona buraków cukrowych Do betanalu nie dodaje sie wspomagacza,on już go zawiera

#46 Share TheFredo

TheFredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 maj 2011 - 07:51

Ochrona buraków cukrowych witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

#47 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 maj 2011 - 13:16

Ochrona buraków cukrowych

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

witam.mam ten sam problem.opryskałem w srode25.05 1,3 betanal+1,5burakomitron+0,5oleju.wlaśnie wróciłem z pola.buraki blade, poskręcane i wiele rozkłada się.nie wiem co się stało.jutro chce jechać asahi ale czy to coś da.napiszcie prosze co myślicie?

thefredo a jak dziś u ciebie to wygląda?

#48 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 29 maj 2011 - 22:09

Ochrona buraków cukrowych Dziwna sprawa z tymi burakami ja mysle ze te srodki były jakies lipne bo takie dawki herbicydów nie moga ruszyc buraka!Ja pryskam co 5 dni buraki zgodnie z etykieta a nawet zawyzam czasami o 10% i nic sie nie dzieje.Tez polecam stymulatory wzrostu i odzywki,powodzenia.

#49 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 30 maj 2011 - 07:52

Ochrona buraków cukrowych Po ilu dniach od zastosowania betanalu elite 1l z safari 30g mogę pojechać kolejny zabieg beetup compact 160ec 2l i goltix 1l.Czy po 5dniach mogę robić kolejny zabieg.Mam problem z łobodą rozłożystą boję sie że betanal z safari sobie nie da rady bo łoda ma już 3-5cm wysokości.

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 30 maj 2011 - 08:17

Ochrona buraków cukrowych Tak możesz pryskać i taki jest termin. Tylko 2 litry beetupa to nie wiem czy nie za dużo. Ja nie przekraczałem 1 litr ale dawałem też kemiron koncentrat 0,2 a na 4 zabieg 0,3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 maj 2011 - 08:24

Ochrona buraków cukrowych panowie prosze o opinie. problem jest taki ze prawie na calej plantacji liscie stoja prawie pionowo i sa zawiniete do srodka. co to moze byc? szkodnik czy czegos im brakuje?

#52 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2011 - 08:57

Ochrona buraków cukrowych Ja już kilka razy pisałem na forum o trefnych środkach, sprzedawcy niby zarzekają się że biorą te środki z pewnej hurtowni, hurtownia od producenta, a można się tylko domyślać i przemilczeć obecny stan. Jeszcze gdyby do butelek lali choćby odżywki czy inne placebo, a tu dość że kupimy w dobrej wierze nieświadomi trefny środek wywalimy kase to jeszcze trzeba ratować jw. plantacje lub przypiąć niekiedy pług...

#53 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 maj 2011 - 17:34

Ochrona buraków cukrowych Wydaje mi się, że poskręcane liście, o których piszecie to nieco za mało odżywki. Ostatnio też miałem z tym styczność. Po odżywce liście właściwie wróciły do normy. Ale może się mylę.

#54 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:43

Ochrona buraków cukrowych ja własnie opryskałem moje przypalone buraczki 0,6 asahi,bormax,ekoplon.ciekaw jestem jaki będzie efekt.

#55 Share holenderskijoint

holenderskijoint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:31

Ochrona buraków cukrowych Witam !
Potrzebuje środka chwastobójczego który zwalczy głuchy owies w ziemniakach i nie zniszczy ziemniaków .
Ziemniaki już urosły trochę ( maja ok. 15 cm )

Pozdrawiam i proszę o szybka odpowiedz ! :)

#56 Share rodak11

rodak11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 09:37

Ochrona buraków cukrowych Witam, jaki oprysk zastosować na szarłat w buraku czerwonym?

#57 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 14:50

Ochrona buraków cukrowych tak dla ciekawości zasiałem trzy odmiany buraków ,na wszystkich trzech odmianach jednakowe zabiegi herbicydami i okazuje się że jedna odmiana jest bardziej wrażliwsza ponieważ liście ma troszkę poskręcane w "trąbki" i stoją szczeliste ku górze ,a najbardziej widac to na jednym polu gdyż 4 sekcje były zasypane inną odmianą a dwie pozostałe tą wrażliwą ,buraki są dośc duże i różnicę teraz bardzo widac ,jak "mozaika"

#58 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:15

Ochrona buraków cukrowych powiedzcie mi czy jak po prawie 2 tyg buraki przypalone nie podnosza sie.sa żolte i leżą to jest szansa ża coś z nich bedzie. dodam że dostały już asahi

#59 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:52

Ochrona buraków cukrowych najwazniejszy jest deszcz po nim mozesz decydowac i zalezy czym sa przypalone jezeli mocznikiem lub czyms na jednoliscienne to sie podniosa a jezeli czyms innym i liscie zasychaja nawet po deszczu no to wspolczuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:22

Ochrona buraków cukrowych wjechałem przez pomyłke 2 razy w ten sam przejazd 1.3betanal 1.5goltix + olej jest szansa