wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

jackowski11    4

To własnie dałem, ale środek był z 2013 roku i troche obawiam sie o jego skuteczność. 12 godz. po widze ze połowa mszyc lezy, czesc jeszcze sobie smacznie kąsa. Rozumiem ze pora dnia wykonania zabiegu nie ma tu znaczenia?

Środek jest z grupy żołądkowym i kontaktowym wiec chyba nie ma to znaczenia.(nic, wczesny ranek)

 

A stosowałeś moze Sumi-Alfę na mszyce?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Stosowałem piryfos, ale doradca po zabiegu powiedział i że Dynadin najlepszy. Środek może i 10 lat mieć  to nic, ważne żeby nie był przemrożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Witam. Mam pytanie: buraki były pryskane betanalem elite (pierwszy zabieg) i betanalem plus lontrel (2 i 3 zabieg) zgodnie z etykietą. Po około 16 dniach od ostatniego zabiegu dostały ponownie betanal z lontrelem, a dzień później 5 l/ha basfoliaru. Teraz zaczynają się zwijać liście. Podejrzewam że było zbyt ciepło, Czy wiecie czy to może być tylko przejściowe czy trwałe uszkodzenie i czy da się jakoś to uratować?

Edytowano przez izolda789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

wydaje się mi że dostały zbyt dużo substancji i teraz będą stały nie będą rosły muszą odchorować najlepiej jak by jakiś deszcz przechodził to by ruszyły, w sumie ile tych zabiegów było z Lontrelem 2 czy 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Lontrel był w trzech zabiegach, wg etykiety betanalu można tak. Czy asahi by tu coś ppmogło?

Edytowano przez izolda789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

wydaje się mi że za dużo dałeś i może jeszcze temperatura swoje zrobiła bo ostatnio dość dobrze grzało, jak ja pryskałem Lontrelem to max w 2 zabiegach i tak było widać zatrzymanie rozwoju buraków

teraz to nie wiem poczekaj jeszcze może po deszczach się coś zmieni, a buraki ile mają liści bo u mnie zakrywają międzyrzędzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

Spróbuj z tym asahi coś na pewno pomoże tylko zabieg wykonaj późno wieczorem albo w nocy. A jak te liście się zwijają może jakiś robaczek je skubie bo u mnie mszyca atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izolda789    12

Robak raczej odpada. No buraki są tuż przed zwarciem rzędów. Najgorsze że narazie się nie zanosi na deszcz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0

Witam.W buraku na chwasty zrobiłem cztery zabiegi,pierwszy torerro 1,0l /ha drugi i trzeci betanal maxpro 1,5l/ha+czwarty zabieg od jednoliściennych Targą .Buraki zakrywają już międzyrzędzia a na polu pojawiła się łoboda,czym mogę ją zwalczyć i w jakiej dawce?Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Witam,przepuściło mi rdest plamisty rośnie na łodygach cieniutkich jak nitka ale już wyszedł nad buraki i zaczyna kwitnąć ,myślę dać pyramin 65 WG i lontrel ,jakie dawki mogę dać maksymalne ,buraki są już duże ,międzyrzędzia zwarte ciężko po nich chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Na pierwszy zabieg poszedl 1 litr Belvedere + 1.3 litra Goltix Titan drugi zabieg 1.25 l betanal max pro + 1.3 l goltix titan. 3 zabieg za jakis dobry tydzien chce dac 1 l belvedere + 0,3 l Venzar. czy Venzaru tego plynnego nie za duzo nalistnie? jak venzar zwlacza rzepak i fiolka bo przewaznie tego zdarza sie najwiecej na polu a nigdy nalistnie nie stosowalem venzaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Witam. Mam pytanie: buraki były pryskane betanalem elite (pierwszy zabieg) i betanalem plus lontrel (2 i 3 zabieg) zgodnie z etykietą. Po około 16 dniach od ostatniego zabiegu dostały ponownie betanal z lontrelem, a dzień później 5 l/ha basfoliaru. Teraz zaczynają się zwijać liście. Podejrzewam że było zbyt ciepło, Czy wiecie czy to może być tylko przejściowe czy trwałe uszkodzenie i czy da się jakoś to uratować?

mialem tak w zeszlym roku ale to chyba od mszyc sie tak robilo a nie od lontrelu w dawce 0,2 litra prawie wszystkie byly pozwijane a potem daly plon 93 tony takze spij spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pryskałem Buraki Betanalem MP 1,3l/ha , 2 zabieg Betanal MP 1,3l/ha , 3 zabieg Betanal MP 1,3l+ Venzar 0,3l dołożyłem jeszcze 6 dni temu Kemiron 0,3l/ha, niestety pojawia mi się Komosa Biała i jakoś jej nie bierze, a wcześniej pole było w miarę czyste, pogoda była jaka była.... buraki mają 8-9 liści i te 60% międzyrzędzi pokryte, nie wiem co mogę jeszcze zrobić może dać Venzaru jeszcze? cienki jestem w burakach 1 rok sieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Może ktoś ma na zbyciu  wysłodki mokre na tzw. kluczyk Krasnystaw lub Werbowice.  Chetnie odkupie każda ilość:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj