wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

GABBER85    1211

Ja również polecam Betanal , stosuje w 2-3 dawkach i efekt jest niezły


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

jeśłi w złym dziale to prosze przenieść. Pryskałem dzisiaj buraki i zobaczyłem nieznany mi chwast i nie znam jego nazwy. Zapach ma podobny troche do mięty. Nie wiem jakim opryskie mgo moge zwlaczyć w burakach. Przepraszam za jakość zdjęcia ale robione telefonem. img0057a8e0x.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A moze faktycznie rośnie Ci mięta na polu? Pierwszy raz widze takie cos


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

mięty ta roślina nie przypomina w żadnym stopniu!na 99% jest to jakaś odmiana szczawiu!troche słabe foto i ciężko określić dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Dlaczego mi kosmosa biala po 3 opryskach wychodzi? W kazdym oprysku byl goltix w pierwszym 1 litr betanalu i wydaje mi sie ze spalilem niekture buraki bo sa braki czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mało prawdopodobne zebys spalił buraki betanalem lub metamitronem,no chyba ze bardzo przedawkowałes w fazie liscieni buraka?Teraz srodki sa delikatniejsze na rosliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

raczej nie powinno spalić

a nie pryskałeś jak było mocne słońce wtedy te słabsze mogły odczuć

lub nierówne wschody i jak benek79 napisał te w fazie liścieni poszły bo dawka była na większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA też widziałem coś takiego u siebie w burakach,ale nie rośnie go zbyt duzo. Możesz napisać co to za chwast lub odmiana? Co powiedział specjalista?


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

kolego @wueska Kemifan z emironem dział cały czas tylko musi poprawić go w czasie 5- 7 dni a nawet jak zajdzie koniecznosć to 3 razy go zastosuj ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheFredo    0

proszę o pomoc 3 dni temu t.j 23,05 opryskałem buraki wieczorem [robię to od 30 lat]i dziś t.j.26 rano poszedłem na pole od tak popatrzeć co się robi. buraki były już dziwne t.j liście skręcone w trąbkę.buraki mają już po 6/8 liści.myślę nic to tak robi się po przeherbicydowaniu/ [3 zabieg dałem 1,4 betanal elit +1 l metafol+1.5 l olemixu na ha].późnym popołudniem pryskałem zboże i z oddali zobaczyłem na burakach białe place ,stanąłem i poszedłem zobaczyć. krew mnie zalała.większość buraków ma już suche liście,a te mniejsze całkiem uschły. poradzicie co robić,takiego zdarzenia jeszcze nie miałem[opryskiwacz był czysty].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Moim zdaniem nie potrzebnie do tych środków dodawałeś wspomagacz.Jest jeszcze opcja dobrego(czyt.bardzo dokładnego) wypłukania opryskiwacza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nic się nie powinno stać metamiron+betanal dużo ludzi stosuje taki układ ja też, oryginalne miałeś te środki? bo kiedyś betanal trafiłem taki jaśniejszy herbaciany ciut rzadszy i o innym zapachu, powiedziałem na drugi dzień o tym sprzedawcy a on " e tam zdaje ci się" 2 dni później miałem podobny przypadek do twojego , gdy naskoczyłem na sprzedawce powiedział że to nie jego wina i takie tam,

próbuj odżywkami trochę pobudzić te buraki ale przynajmniej po 3 dniach, no czyli jutro


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheFredo    0

co do opryskiwacza to na pewno był czysty, ja też podejrzewam ten wspomagacz że dałem go trochę za dużo.a odżywki w tym stanie nie zaszkodzą? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie dalej jak tydzień temu pryskałem podobnym zestawem tylko zamiast betanalu tańszy zamiennik powertwin +goltix a ty dałeś zamiennik goltixu czyli metafol i + adiuwant ty olejmix a ja jakiś inny najtańszy :) ale nazwy nie pamiętam. olelmixu daje się właśnie 1,5l dobrze zrobiłeś, ja bym szukał problemu w felernych środkach, a przypadkiem nie dodałeś mocznika ,odżywek lub lontrelu? nawet trońke? teraz tym burakom możesz tylko pomóc nie zaszkodzić tylko nie daj tych odżywek do bólu tak na 60% pomału niech dochodzą do siebie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheFredo    0

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

 

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

 

witam ponownie.wczoraj opryskałem te nieszczęsne buraki 1l asahi +1,5 odżywki tak jak któryś z panów mi radził.niestety,te którym liście uschły chyba już nie wstaną .jakie będą efekty będę informował .narazie pozdrawiam wszystkich

witam.mam ten sam problem.opryskałem w srode25.05 1,3 betanal+1,5burakomitron+0,5oleju.wlaśnie wróciłem z pola.buraki blade, poskręcane i wiele rozkłada się.nie wiem co się stało.jutro chce jechać asahi ale czy to coś da.napiszcie prosze co myślicie?

 

thefredo a jak dziś u ciebie to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Dziwna sprawa z tymi burakami ja mysle ze te srodki były jakies lipne bo takie dawki herbicydów nie moga ruszyc buraka!Ja pryskam co 5 dni buraki zgodnie z etykieta a nawet zawyzam czasami o 10% i nic sie nie dzieje.Tez polecam stymulatory wzrostu i odzywki,powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Po ilu dniach od zastosowania betanalu elite 1l z safari 30g mogę pojechać kolejny zabieg beetup compact 160ec 2l i goltix 1l.Czy po 5dniach mogę robić kolejny zabieg.Mam problem z łobodą rozłożystą boję sie że betanal z safari sobie nie da rady bo łoda ma już 3-5cm wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Tak możesz pryskać i taki jest termin. Tylko 2 litry beetupa to nie wiem czy nie za dużo. Ja nie przekraczałem 1 litr ale dawałem też kemiron koncentrat 0,2 a na 4 zabieg 0,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj