Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#281 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:08

Ochrona buraków cukrowych Ale KSC już nawet 10 dni temu wydało informacje o pojawiajacym sie chwościku oraz okolicach cukrowni krasnystaw i werbkowice gosnienice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 17:41
  •  

#282 Share wojtekkk123

wojtekkk123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 21:29

Ochrona buraków cukrowych chwościk w burakach bardzo łatwo przewidzieć tylko trzeba mieć ogródek ! burak ćwikłowy jest bardzo dobrym wskaźnikiem występowania chwościka jak na buraczkach są pierwsze objawy to możecie być pewni że za 2 tygodnie będzie on w burakach cukrowych!!c
o do zabiegu to najlepszą skutecznośc wykazuje Epoksykonazol + flutriafol

#283 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 07:46

Ochrona buraków cukrowych W czoraj wieczorem opryskałem buraki Yamato303sc za około 3 godziny był deszcz jak myślicie czy zmył on środek i trzeba będzie zabieg powtóżyć dodam ze buraki są już trochę porarzone.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Marcinu83

Marcinu83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 06:54

Ochrona buraków cukrowych Do 2 godzin po wykonanym zabiegu jeśli deszcz nie padał to środek powinien podziałać.

#285 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 17 lipiec 2012 - 12:47

Ochrona buraków cukrowych Koledzy a jak u was sytuacja ze śmietką? Ja wczoraj byłem na lustracji plantracji pod kątem chwościka i nic nie znalazłem, ale za to pokazały się pierwsze objawy śmietki a pod liściami po 2-5 jajek. Pod koniec tygodnia planuję zabieg na chwościka (u mnie na ćwikłowych już są pierwsze plamy) i chyba coś dorzucę na śmietkę, bo u mnie liście strasznie zmasakrowane przez grad.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#286 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:44

Ochrona buraków cukrowych ja teraz jadę tebu plus soprano

Thug

#287 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:38

Ochrona buraków cukrowych U nas w tamtym roku na chwasty nie bylo nic dawane pod korzen tylko okolo 7 dni po siewie poszlo 2 litry torero i potem w odstepach okolo 10 dni znowu 2 litry torero. w sumie razem byly 3 zabiegi po 2 litry. zielsko wymiotlo bardzo ladnie i efekt byl zadodalajacy. graczka troche przeszlismy bo wiadomo zawsze gdzies pod lisciem czy cos sie schowa lae bylo bardzo dobrze. w tym roku mamy zamiar zastowac 3 razy miszanke tornado z powertwinem po litrze kazdego. cenowo wyjdzie to samo co torero i substancje beda te same plus jedna substancja wiecej. po korzen bedziemy musieli dac dual po akurat na tym polu lubi proso wyskoczyc;/ albo damy dual razem z pyraminem pod korzen w dawce okolo 3 kg a potem tylko 2 razy powertwin i tornado. wlasnie co stosujecie pod korzen? myslalem o venzarze ale on lubi przytrzymac burak jak sie gdzies nalozy czy cos i potem slabo rosnie no tylko ze chwasty to kosi ladnie;) no i po nim tez pszenicy zimowej nie moge posiac po buraku dopiero jarke.

#288 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:56

Ochrona buraków cukrowych Ja chcialbym sprubowac z tym powertwinem w tym roku ale mam obawy czy stosowac go na pierwszy zabieg bo ma dosc mocny sklad w porownaniu z betanalem zas cena bardzo zachecajaca kto stosowal powertwin z jakim skutkiem?

#289 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:50

Ochrona buraków cukrowych ja stosowałęm poewrtwin i kontaktwin , obydwa zawsze z goltixem i efekt był bdb. natomiast mam pytanie odnośnie pyraminu 65 , czy są jakies skutki uboczne ??? chodzi mi o dawke 2,5 kg zaraz po siewie. Stosowałem go 3 temu i efekt byl ok tylko znajomy mowil ze jakby np było sucho yo mogly lekko męczyc buraki Wiec jaka jest wasza opinia ??

#290 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:44

Ochrona buraków cukrowych Sam powetwin niewiele Ci da jesli masz np fiolka polnego i samosiewy rzepaku bo na nie najlepiej dziala substancja metamitron ktora jest w goltixie, tornado wiec jak co to zrob powertwin z ktoryms z tych. ja mam tak zrobic i raczej na burak nie zaszkadza przynajmniej tak pisza. torero 2 litry nie szkodzilo wcale nawet jak sie nalozylo na poprzeczniakach. a co do kolegi powyzej my zawsze stosowalismy pyramin w dawce 3 kg ostatniego roku nie i efekt byl nawet lepszy jak z pyraminem moze rok akurat taki sie trafil nie wiem. pyramin pisza zeby w dawkach 3-6 kg dawac wiec 2,5 to nawet nie minimum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 22:30

Ochrona buraków cukrowych To ja jakoś chyba za dużo wydaję kasy na herbicydy bo u mnie o idzie tak:
1.Kemiron + Kemifan + Goltix
2.Betanal Max + Goltix
3.Betanal Max + Safari

Agil na jednoliścienne.
Wszystko w pełnych dawkach kosz na 7 ha w przybliżeniu 7000-7400 :blink:

#292 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 09:21

Ochrona buraków cukrowych Kolego dralo5. mam pytanie. Czy safari w ostatnim zabiegu dajesz na samosiewy rzepaku? Ja w tym roku pierwszy raz mam stanowisko po rzepaku i w mojej hurtowni chemicznej doradzili mi taką kombinację:
1. Metafol 700SC 1l/ha + Beetup trio 1l/ha
2. Betanal max pro 1l/ha + safari
3. Betanal max pro 1l/ha + safari

W sumie chyba ok ale mam pytanie czy jedna dawka safari da radę z samosiewami rzepaku czy trzeba dwie jak mi zalecili? Koszt safari duży. Dodam że sopdziewam się dużej ilości samosiewów rzepaku i presji komosy i przytulii.

#293 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 10:31

Ochrona buraków cukrowych Safari daj w 2 i 3 zabiegu po 15g koszt 15g to jest 55zł/ha wiec nie wiem czy tak dużo.

#294 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 10:43

To ja jakoś chyba za dużo wydaję kasy na herbicydy bo u mnie o idzie tak:
1.Kemiron + Kemifan + Goltix
2.Betanal Max + Goltix
3.Betanal Max + Safari

Agil na jednoliścienne.
Wszystko w pełnych dawkach kosz na 7 ha w przybliżeniu 7000-7400 :blink:

no troche duzo wydajesz u nas w tamtym roku na 4 ha wyszlo okolo 2200 zlotych. na jednoliscienne to lepiej walnij dual pod korzen i masz z glowy caly rok a tak to co wieksze deszcze to ciagle bedzie proso wychodzic i inne. Goltix bardzo dobry na samosiewy rzepaku i fiolka polnego i my w kazdym zabiegu dajemy go lub cos podobnego. betanal max tez mielismy stosowac ale on szkodliwy troche na burak wiec zrezygnowalismy z niego.

#295 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 12:43

Safari daj w 2 i 3 zabiegu po 15g koszt 15g to jest 55zł/ha wiec nie wiem czy tak dużo.

Sądzisz że na samosiewy wystarczy 15g? Mnie zalecili chyba pełną dawkę 30g/ ha w dwóch zabiegach co daje łączny koszt ok 240 zł/ha. Gdyby Twoje 15g wystarczyło byłoby 120 zl. Nie mam doświadczenia z safari stąd moje pytania.

#296 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 17:55

Ochrona buraków cukrowych Safari stosował już mój ojciec i ja stosuje. Wcześniej stosowaliśmy safari po 10g do każdego zabiegu, ale teraz są troche inne środki i na pierwszy bede stosował Kontaktvin 1,5l + goltix 1l.

#297 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 23:00

Ochrona buraków cukrowych Szczerze to mi w tamtym roku w hurtowni też mówili żeby podzielić safari na dwie dawki bo hamuje podobno buraka pełna dawka.
@poosa21 pierwszy raz to będziesz stosował?

#298 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 23:10

Ochrona buraków cukrowych Nawet jak ma nieco przychamować to chyba lepsze jak ganianie z haczką za rzepakiem:) Więc jak wiecie z doświadczenia? Czy 2 razy 15-20 g wystarczy na samosiewy czy trzeba 2 razy 30g?

#299 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 23:11

Ochrona buraków cukrowych ja w tamtym roku stosowałem powertwin po niezbyt efektywnym działaniu betanalu (może dlatego że dałem dawkę 1,25 bez dodatku żadnego środka..). Efekty po powertwinie były bardzo dobre, i uważam, że jest to bardzo dobry środek, który pewnie z czasem zyska na popularności. Ja w tym roku prawdopodobnie będę stosował ten środek, ale tak jak kolega wyżej wspomniał, moze z mieszanką z Tornadem, wtedy zyskamy zwykłe torrero+fenmedifan, a z tego co widzę to środek ten będzie działał w temperaturze już od 7'C, a nie tak jak inne od 10-12...

Ja proponuję zakup książki Program Ochorny 2013 - wszystko jest, jeśli chodzi o buraki to super są środki przedstawione nawet z mieszankami i wszystko opisane. Koszt ok 20zł ale chyba warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport