wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

wojt    69

chodzi mi szczególnie o głuchy owies,jakie srodki stosujecie zeby to zwalczy??bo duzo tego mam w burakach,zresztą jak i w ziemniakach :angry: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja też mam od kilku lat głuchy owies i ciężko jest to zwalczyc. ja stosuje takie środki:

olbras 88ec +granstar.

ewentualnie mustang306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ja jeszce nie widziałem zeby ktoś stosował granstar w burakach :blink: jezeli juz na owski w burakach to gallant plus perenal select tagra i inne gramicydy a granstar to raczej do zboża jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

zapomniałem dodac ze to na zboż tym pryskam :blink: :D

w burakach nie mam owsa to nie musze pryskac.

zreszta chyba wiadomo ze granstar to na zboze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

opryskam to FUSILADE FORTE 150 EC,sąsiad mi to przyniósł,mozna tyn pryskać po wschodach(od pierwszej pary lisci do zakrycia 50% międzyrzędzi przez liście),zobaczę co to da ,tylko narazie czekam na trochę pogody bo niby ładnie a za chwilę deszcz zaczyna krapać,więc trocha strach pryskać,no ale i tak wolę zeby padało bo jak narazie to deszcz się przyda,myśla ze w tym tydodniu to opryskom :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13
opryskam to FUSILADE FORTE 150 EC,sąsiad mi to przyniósł,mozna tyn pryskać po wschodach(od pierwszej pary lisci do zakrycia 50% międzyrzędzi przez liście),zobaczę co to da ,tylko narazie czekam na trochę pogody bo niby ładnie a za chwilę deszcz zaczyna krapać,więc trocha strach pryskać,no ale i tak wolę zeby padało bo jak narazie to deszcz się przyda,myśla ze w tym tydodniu to opryskom :lol:

 

U mnie stosujemy to w warzywach efekt bardzo dobry ;) W piatek pryskałem tym buraczki czerwone i dzisiaj juz chwasty padają (zwiędły)!! Polecam ten środek!! Najlepiej połączyć go jeszcze z jakimś herbicydem na chwasty dwuliścienne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My pryskamy Panterą. Głównie dlatego że w burakach rośnie nam chwastnica(Morska trawa). Ale na owsi też dobrze działa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

tyn fusilade fajnie nawet daje,głuchy owies bierze tylko trzeba poczekac chwilę...widać ze wzrost zachamowóje i zaczyna zółknąc,po tygodniu dopiero pierwsze efekty widać,polecam tez ten srodek,bo u mnie ''zdał egzamin'' :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

tyn fusilade fajnie nawet daje,głuchy owies bierze tylko trzeba poczekac chwilę...widać ze wzrost zachamowóje i zaczyna zółknąc,po tygodniu dopiero pierwsze efekty widać,polecam tez ten srodek,bo u mnie ''zdał egzamin'' ;):o

kurde net mi cos przerwał i 2 razy sie dodało,jak to bydzie jakis mod oglądoł to niech usunie tyn jeden post :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

AGIL 100 EC - Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany

nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż,

chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów

jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i

sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu

właściwego w zespole uprawek pożniwnych.


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Witam, chciałbym się zapytać czy któryś z użytkowników używa lub używał kiedyś do zwalczania chwastów w burakach cukrowych takiego oprysku jak Kontakt 320 SC. Jeśli tak to prosiłbym o informacje w jakich dawkach stosować ten oprysk, albo zdjęcie etykiety z tą informacją, ponieważ posiadam taki właśnie oprysk ale niestety etykieta się oderwała kiedyś a teraz nie mogę jej znależć. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Kontakt 320 S.C.

 

 

 

1,5 l/ha po ruszeniu wegetacji do stadium 3 liścia uprawy i do max 3 liścia chwastu

 

max 2 opryski

 

wody 200-600 l/ha


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Mam inne pytanie niż kabus ale nie będę zakładał nowego wątku. chodzi mi o Sisko 70 WG czy w waszym rejonie można kupić ten środek? Czy może jest już wycofany? A może macie inny sprawdzony środek na samosiewy rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Siemka :]

Chciałem się zapytać jakie środki ochrony roślin stosujecie do buraków cukrowych, czy jesteście z nich zadowoleni, jak dawkujecie itp.

Interesuje mnie to ponieważ szukam coś nowego bo każdego roku mimo oprysku trzeba chodzic i cos plewic ;/.... Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

A więc tak:

1.Kemifam Super Koncentrat(1L)+Lontrel(0,15L)

2.KKemifam Super Koncentrat(0,8L)+Kemiron(0,2L)+Lontrel(0,2L)

3.Kemifam Super Koncentrat+(0,8L)+Kemironb Koncentrat(0,2L)+Lontrel(0,2)Stosuje takie opryski.Jestem zadowolony z nich ale jedna rzecz NIE RUSZAJ ZIEMI PO PRYSKANIU ZAWET JEŻELI SĄ CHWASTY.Jak się pojawią to je trafi i będziesz miał czyściutkie pole.Przynajmniej tak u mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

a ja mam takie pytanie jaki odstęp czasowy musi być międzi zabiegami od chwastów jednoliściennych do zabiegu od chastów dwuliściennych. od jednoliściennych wczoraj zastosowałem środek Graman 1l/ha a od dwuliściennych będzie kemifam 1l/ha i kemiron 0.25l/ha dwa zabiegi w odstępie 5-7 dni , tak doradził sprzedawca , co o tym myślicie ? jaki odstęp musi być czy może można było to razem zmieszać? czy ten kemifam i kemiron działają tylko na zielone części roślin czy zwalczają też te chwasty które wzejdą po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo2    0

1.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1kg

2.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1,5 kg + partner+ 0,5 l

3.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1,5 kg + partnet+ 0,5 l

jestem bardzo zadowolony u sąsiada był owies głuchy i po tej kombinacji uschnął...

powodzenia z chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym opryskać buraki cukrowe.Potrzebuję jakiegoś oprysku na rdest kolankowaty i plamisty w burakach cukrowych. Wcześniej pryskałem Lontrelem i mało co zadziałał. Doradzcie coś bo nie mogę znaleźć innego skutecznego oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja też mam rdesty i przytulię to dałem 1 l goltix[metefol] 1 kg pyramin -kemifarm 0,3i kemiron 0,8.I Li 700 1 litr na 200 litrów wody,to jest taki olej polepszecz do wody.Powiedział że ma to musi pozamiatać.tydzień temu opryskałem.

Jak coś to w temacie ;Koper w burakach';masz nr do doradcy.Chodzi o to żeby go załatwiło z korzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

ja stosuje betanal elite 274 ec i goltix 700 sc w 2lub 3 zabiegach i nie mam problemu z rdestami dużo też zależy od pogody a ona w tym roku nie rozpieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Nie ma problemu z rdestami bo po prostu ich w uprawie nie miałeś,betanal i goltix czy metafol rdesty mają w średnio wrażliwych.Ja u siebie na rdest plamisty i na inne chwasty w ostatnim zabiegu do betanalu dodałem 0,2l rontleru,widać działanie ale ta pogoda...Możesz sprawdzić sobie jeszcze safen albo stapler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Na rdesty dobry jest chlorydazon (Pyramin, Forte itp.) lub metamitron (Goltix itp.) łącznie z herbicydem opartym na fenmadifamie, desmedifamie i etofumesacie (ktoryś z Betanali lub jego odpowiednik). Koniecznie ze wspomagaczem. Ja stosuję Olemix 84 EC. Chlorydazon zwalcza rdest plamisty nawet jak ten już kwitnie. Przytulię zwalcza etofumesat. Najlepiej stosować mieszaniny wielu substancji czynnych. Wtedy jest pewność, ze któraś zadziała na konkretny chwast, a często jest tak, że one wzajemnie się uzupełniają i wzmagają działanie. Sam stosowałem niekiedy mieszaninę, składającą się z 8 substancji czynnych (w tym jedna na chwasty jednoliścienne), wspomgacza, odżywki i nawozu dolistnego. Dzięki substancjom działającym doglebowo nie ma problemu z zachwaszczeniem wtórnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj