Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 04 maj 2007 - 20:53

Ochrona buraków cukrowych chodzi mi szczególnie o głuchy owies,jakie srodki stosujecie zeby to zwalczy??bo duzo tego mam w burakach,zresztą jak i w ziemniakach :angry: :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 04 maj 2007 - 21:11

Ochrona buraków cukrowych http://www.zch.sarzy...cydy/index.html --- ja znalazłem takie coś...nie wiem popatrz moze coś tam wyszukasz.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#3 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 09 maj 2007 - 08:43

Ochrona buraków cukrowych ja też mam od kilku lat głuchy owies i ciężko jest to zwalczyc. ja stosuje takie środki:
olbras 88ec +granstar.
ewentualnie mustang306

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 09 maj 2007 - 11:30

Ochrona buraków cukrowych ja jeszce nie widziałem zeby ktoś stosował granstar w burakach :blink: jezeli juz na owski w burakach to gallant plus perenal select tagra i inne gramicydy a granstar to raczej do zboża jest :D

#5 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 09 maj 2007 - 11:33

Ochrona buraków cukrowych zapomniałem dodac ze to na zboż tym pryskam :blink: :D
w burakach nie mam owsa to nie musze pryskac.
zreszta chyba wiadomo ze granstar to na zboze jest.

#6 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 09 maj 2007 - 18:43

Ochrona buraków cukrowych opryskam to FUSILADE FORTE 150 EC,sąsiad mi to przyniósł,mozna tyn pryskać po wschodach(od pierwszej pary lisci do zakrycia 50% międzyrzędzi przez liście),zobaczę co to da ,tylko narazie czekam na trochę pogody bo niby ładnie a za chwilę deszcz zaczyna krapać,więc trocha strach pryskać,no ale i tak wolę zeby padało bo jak narazie to deszcz się przyda,myśla ze w tym tydodniu to opryskom :blink:

#7 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 20 maj 2007 - 17:43

Ochrona buraków cukrowych

opryskam to FUSILADE FORTE 150 EC,sąsiad mi to przyniósł,mozna tyn pryskać po wschodach(od pierwszej pary lisci do zakrycia 50% międzyrzędzi przez liście),zobaczę co to da ,tylko narazie czekam na trochę pogody bo niby ładnie a za chwilę deszcz zaczyna krapać,więc trocha strach pryskać,no ale i tak wolę zeby padało bo jak narazie to deszcz się przyda,myśla ze w tym tydodniu to opryskom :lol:

U mnie stosujemy to w warzywach efekt bardzo dobry ;) W piatek pryskałem tym buraczki czerwone i dzisiaj juz chwasty padają (zwiędły)!! Polecam ten środek!! Najlepiej połączyć go jeszcze z jakimś herbicydem na chwasty dwuliścienne!!!

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 maj 2007 - 10:27

Ochrona buraków cukrowych My pryskamy Panterą. Głównie dlatego że w burakach rośnie nam chwastnica(Morska trawa). Ale na owsi też dobrze działa :lol:

#9 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 21 maj 2007 - 19:47

Ochrona buraków cukrowych tyn fusilade fajnie nawet daje,głuchy owies bierze tylko trzeba poczekac chwilę...widać ze wzrost zachamowóje i zaczyna zółknąc,po tygodniu dopiero pierwsze efekty widać,polecam tez ten srodek,bo u mnie ''zdał egzamin'' :lol: ;)

#10 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 21 maj 2007 - 19:48

Ochrona buraków cukrowych tyn fusilade fajnie nawet daje,głuchy owies bierze tylko trzeba poczekac chwilę...widać ze wzrost zachamowóje i zaczyna zółknąc,po tygodniu dopiero pierwsze efekty widać,polecam tez ten srodek,bo u mnie ''zdał egzamin'' ;) :o
kurde net mi cos przerwał i 2 razy sie dodało,jak to bydzie jakis mod oglądoł to niech usunie tyn jeden post :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 maj 2007 - 21:44

Ochrona buraków cukrowych AGIL 100 EC - Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany
nalistnie, przeznaczony do selektywnego zwalczania perzu właściwego, samosiewów zbóż,
chwastnicy jednostronnej, miotły zbożowej, owsa głuchego i innych chwastów
jednoliściennych (po wschodach) w niektórych roślinach rolniczych, warzywnych i
sadowniczych, szkółkach i uprawach leśnych w okresie wegetacji oraz do zwalczania perzu
właściwego w zespole uprawek pożniwnych.
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#12 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 18:52

Ochrona buraków cukrowych Witam, chciałbym się zapytać czy któryś z użytkowników używa lub używał kiedyś do zwalczania chwastów w burakach cukrowych takiego oprysku jak Kontakt 320 SC. Jeśli tak to prosiłbym o informacje w jakich dawkach stosować ten oprysk, albo zdjęcie etykiety z tą informacją, ponieważ posiadam taki właśnie oprysk ale niestety etykieta się oderwała kiedyś a teraz nie mogę jej znależć. Z góry dzięki za pomoc :)

#13 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 marzec 2010 - 18:57

Ochrona buraków cukrowych Kontakt 320 S.C.

1,5 l/ha po ruszeniu wegetacji do stadium 3 liścia uprawy i do max 3 liścia chwastu

max 2 opryski

wody 200-600 l/ha
Zetor i tylko Zetor

#14 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 20:04

Ochrona buraków cukrowych http://www.mlewandow...w_art.php?id=22

czy twoja odpowiedź jest z tej strony

Nikt więcej nie zna tego oprysku???

#15 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:25

Ochrona buraków cukrowych Mam inne pytanie niż kabus ale nie będę zakładał nowego wątku. chodzi mi o Sisko 70 WG czy w waszym rejonie można kupić ten środek? Czy może jest już wycofany? A może macie inny sprawdzony środek na samosiewy rzepaku?

#16 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 18:56

Ochrona buraków cukrowych Siemka :]
Chciałem się zapytać jakie środki ochrony roślin stosujecie do buraków cukrowych, czy jesteście z nich zadowoleni, jak dawkujecie itp.
Interesuje mnie to ponieważ szukam coś nowego bo każdego roku mimo oprysku trzeba chodzic i cos plewic ;/.... Z góry dziękuję za odp.

#17 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:41

Ochrona buraków cukrowych A więc tak:
1.Kemifam Super Koncentrat(1L)+Lontrel(0,15L)
2.KKemifam Super Koncentrat(0,8L)+Kemiron(0,2L)+Lontrel(0,2L)
3.Kemifam Super Koncentrat+(0,8L)+Kemironb Koncentrat(0,2L)+Lontrel(0,2)Stosuje takie opryski.Jestem zadowolony z nich ale jedna rzecz NIE RUSZAJ ZIEMI PO PRYSKANIU ZAWET JEŻELI SĄ CHWASTY.Jak się pojawią to je trafi i będziesz miał czyściutkie pole.Przynajmniej tak u mnie jest

#18 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 maj 2010 - 11:50

Ochrona buraków cukrowych a ja mam takie pytanie jaki odstęp czasowy musi być międzi zabiegami od chwastów jednoliściennych do zabiegu od chastów dwuliściennych. od jednoliściennych wczoraj zastosowałem środek Graman 1l/ha a od dwuliściennych będzie kemifam 1l/ha i kemiron 0.25l/ha dwa zabiegi w odstępie 5-7 dni , tak doradził sprzedawca , co o tym myślicie ? jaki odstęp musi być czy może można było to razem zmieszać? czy ten kemifam i kemiron działają tylko na zielone części roślin czy zwalczają też te chwasty które wzejdą po zabiegu?

#19 Share robo2

robo2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 maj 2010 - 17:54

Ochrona buraków cukrowych 1.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1kg
2.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1,5 kg + partner+ 0,5 l
3.safen extra 1,5 l + safen compact 0,75 l + metamitron 70 wg 1,5 kg + partnet+ 0,5 l
jestem bardzo zadowolony u sąsiada był owies głuchy i po tej kombinacji uschnął...
powodzenia z chwastami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 13:27

Ochrona buraków cukrowych Czym opryskać buraki cukrowe.Potrzebuję jakiegoś oprysku na rdest kolankowaty i plamisty w burakach cukrowych. Wcześniej pryskałem Lontrelem i mało co zadziałał. Doradzcie coś bo nie mogę znaleźć innego skutecznego oprysku.