Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepe do c330m???

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamillss16

kamillss16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 12:48

Jaką przyczepe do c330m??? Zastanawiam nad jakąs wiekszą przyczepą do c330 do wożenia bel żeby weszło chociaż 12 bel i zeby była wywrotka

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką przyczepe do c330m??? Dzisiaj, 11:09
  •  

#2 Share gomez104

gomez104

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Le parkour no i pożadne bestie marki Fendt

Napisany 31 lipiec 2007 - 19:30

Jaką przyczepe do c330m??? to kup sobie 6 przyczepke

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 20:57

Jaką przyczepe do c330m??? a 10 bel nie wystarczy?? jeśli tak to kup tako jak moja.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 14:16

Jaką przyczepe do c330m??? Na polską 4T wejdzie 10 bel- do C-330 większa przyczepa nie jest potrzeba (jeśli mają być problemy bo za duża, za ciężka, C-330 nie daje rady itp.) to lepiej wybrać mniejszą :rolleyes: .

#5 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 20:26

Jaką przyczepe do c330m??? http://www.agrofoto....t...i&img=12967
Ja mam taką, 1,7t waży, jak wrzuciłem na nią ponad 5t dachówki ciapek ostro protestował ale szedł żwawo 12km po górach asfaltem, raz trzeba było 3 zapiąc ale szedł bo miał tyłek dociążony (rozgiął się wtedy zaczep w ciapku:o) . Ale fakt, przydałyby sie niższe opony(albo niżej podłoga po prostu) i troche mniej masy własnej..

#6 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 05 sierpień 2007 - 21:53

Jaką przyczepe do c330m??? To zależy jakie masz te bele, czy jakieś małem o średnicy 1m, albo te wielkie 1,8m. Ogolnie to do C 330 4,5t wywrotka wystarczy.

#7 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 06 sierpień 2007 - 08:04

Jaką przyczepe do c330m??? 4,5t tylko żeby była na balonówkach a nie zwykłych kołach. po 1 jest niższa, a po 2 lzej idzie po polu

#8 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 11:42

Jaką przyczepe do c330m??? do c 330 polecam zwykłą polską 4,5 t. ja mam takie 3 w gospodarstwie. po niewielkich przeróbkach na jedną ładuję do 16 balotów o wymiarach 120 na 120.
pozdrawiam

#9 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 11:55

4,5t tylko żeby była na balonówkach a nie zwykłych kołach. po 1 jest niższa, a po 2 lzej idzie po polu

Mam porównanie i przyczepa na 8,25x20 idzie nawet po polu lżej od 10x15, a po twardym różnica jest kolosalna, przyczyną jest choćby średnica koła.

Na szóstkę D-55 załadujesz normalnie 14 bałd 1,2m.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#10 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 18:56

4,5t tylko żeby była na balonówkach a nie zwykłych kołach. po 1 jest niższa, a po 2 lzej idzie po polu

G**no prawda ; ]
W polu różnica jest znaczna, mam porównanie rozrzutnik na balonach (taki malućki) i przyczepa na kołach 900 stara, łatwiej ugrząźć na balonach, ale tylko troche łatwiej, a różnica w ciągnięciu jest kolosalna, w transporcie to już w ogóle..
Plusem jest oczywiście wysokość podłogi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dymek

Dymek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 00:52

Jaką przyczepe do c330m??? Jesli chodzi o grzazniecie przyczepy to na wysokich szybciej siada ale na niskich jest owiele ciezej ciagnac przyczepe!!! ja mam przyczepa sztywna 6T i ciagam ja T25 wiem ze jest troche przyduza ale trudno sie mowi!!!ale powiem wam ze znia pelna po rzysku mial lzej niz z pozyczona przyczepa 4,5T na niskich rowniez pelna zboza!!! wiadomo na male gospodarstwo lepsza niska przyczepa! ale to juz wlasny gust.

#12 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 07:33

Zastanawiam nad jakąs wiekszą przyczepą do c330 do wożenia bel żeby weszło chociaż 12 bel i zeby była wywrotka

czy c330 to popularna trzydziestka...dobrze to odczytałem?? :>...bo jak tak to wieelki LOL.  buhahahaha....
...przecież ciapek sie nie nadaje do ciągania większych przyczep...jeszcze z takim ładunkiem. no ale są "ryzykanci"....<lol>

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 08:34

Jaką przyczepe do c330m??? dobrze czytasz. 12 bel top nie tak dużo. Ja ciągam przyczepę i rozrzutnik załadowane słomą, sianem w kostkach i daje rade.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 sierpień 2007 - 10:52

...przecież ciapek sie nie nadaje do ciągania większych przyczep...jeszcze z takim ładunkiem. no ale są "ryzykanci"....<lol>

co ty nie powiesz.wiesz ciapkiem można wciągnąć spokojnie 12 ton na wagę, 2x4,5 tonowki d47bz zakładkami po 5,8-6,1 ton pszenicy na każdej - przyczepy spięte i jazda. tylko trzeba umieć jeździć, znać sprzęt i jego możliwości.
co do bel to szukam czegoś do kostek z z224 - mysle nad starą 3.5 tonowką bo wiem gdzie jest taka zarejestrowana na malych kolach i dość niska z ramą w dobrym stanie.
rozpiluję ramę, wydłuże tak o 1-5-2 metry i luzik, podlogę zrobię z desek jak w starach kiedyś było i gites.
tylko muszę zobaczyć czy gość mi ją sprzeda.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 11:29

Jaką przyczepe do c330m??? Nikia ma racje....330 mozna 12 ton ciągnąc,lecz wymagany jest dobry kierowca...Czasem 330 z 4,5 t ma cięzko a czasem z 10 t idzie ładnie..U nas gosc ma 330M i jak ciągnie 4,5 t to próbuje na 6 biegu pod górke...I mówi ze 330 to 2 tony moze tylko ciągac...Osobiscie ciągałem 8 ton 330 i nie narzekałem..Porostu po polnych drogach jechałem na 4 a po szosie 5 czsem 6 ale to z górki.

#16 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 14:53

Jaką przyczepe do c330m??? Wiadomo że na polu są różne warunki....jak będzie mokro to nawet będzie miał ciężko z 4.5 tony a jak znów będzie sucho to 10 ton pociągnie...tak jak w poprzednim poście bardzo dużo zależy od kierowcy...

#17 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 11:54

Jaką przyczepe do c330m??? Sąsiad ciapkiem ciągnął 2 przyczepy 4.5 t buraków i nawet sam wjechał na rozładunek. Sam ciapkiem ciągnąłem 2 szóstki pełne obornika po podwórku i sobie radził. C 330 pomimo że mały to możliwości ma wielkie.

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 28 sierpień 2007 - 10:42

Sąsiad ciapkiem ciągnął 2 przyczepy 4.5 t buraków i nawet sam wjechał na rozładunek. Sam ciapkiem ciągnąłem 2 szóstki pełne obornika po podwórku i sobie radził. C 330 pomimo że mały to możliwości ma wielkie.

U mnie podobnie jest z burakami. W sumie to było, bo teraz tir-y zabierają od rolników :P. Ale kilku ludzi we wsi woziło do cukrowni buraki 30stkami i miało podpiete dwie przyczepy 4,5t.

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 10:50

Jaką przyczepe do c330m??? znajomy jak był na odstawie rzepaku to kilka ciągników przed nim była 30 z dwiema przyczepami (nie wiem jakimi) i miała problem wjechać na rozładunek. Cofło jo i przyczepa uderzyła w ciągnik podjeżdżający z tyłu.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:43

Jaką przyczepe do c330m??? coz - ciekawi mnie gdzie temu za tą trzydziestką się tak spieszyło??
przecież nie musialo jej cofnąć - mogl się urwać zaczep itp i tez by dostał przyczepą.
odrobinę ruszyć głową panowie - ktoś się wciąga pod górę i pchać się za nim to zwykla glupota.

a co do tej c330 - kiepski kierowca lub zuzyty ciągnik, ja swoją nie wiem czy wciągnąłbym 12 ton w elewatorach ale mój tato robi to bez problemów ale zna ten ciągnik od nowosci.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke