Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do Fendta 718

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 12:01

Pług do Fendta 718 Witam zamierzam kupić pług do ww. ciągnika rozglądałem się już trochę i mam trzy propozycje: GB, Kunh, Kver...
Ziemie mam różne od lekkich po gliniaste dość spora ilość kamieni więc zabezpieczenie non stop musi być.
Napiszcie mi swoje spostrzeżenia najlepiej użytkowników tych pługów. co warto dołożyć a czego nie brać w dodatkowym wyposażeniu
szerokość robocza minimum 2,40 nie wykluczam 6 skib
Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do Fendta 718 Dzisiaj, 05:24
  •  

#2 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 12:24

Pług do Fendta 718 Ja bym Ci polecił coś niebieskiego. Interesują Cię nowe czy używane? Ja wziąłbym 5 zawieszaną vario. Super sprawa nie trzeba robić dużo nawrotów. Najlepiej z regulacją 35-55. Coś w stylu pługa użytkownika @wieśmak.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 12:43

Pług do Fendta 718 Lemken EuroOpal 7 Vario na ażurach pięć skib .na aleegro takie widziałem za 26 -40 tyś.

Pług letki ładnie orze dobrze przykrywa letko chodzi.

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 17:22

Pług do Fendta 718 Rabe Albatros na ażurach :D :) piękny pług .Filmik na YT
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2010 - 17:32

Pług do Fendta 718 Merytorycznie coś więcej? Ja od siebie napiszę, że jak non-stop to tylko hydrauliczny. Resor się wypracowuje, a jednak hydraulika jest trwalsza.

#6 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 18:09

Pług do Fendta 718 ja bym polececał jak wyżej 5 vario, sam mam do 816 v&n 5 vario i zestaw spisuje sie bardzo dobrze, tylko z [przodu potrzeba dobry obciążnik ale to nie problem

#7 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:13

Pług do Fendta 718 @bobek a nie uważasz że zabezpieczenie hydrauliczne też może się zużyć? Moim zdaniem najlepsze zabezpieczenie to sprężyna. Jeśli zużyje się to podkręcasz śrube i dalej jazda.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2010 - 06:09

Pług do Fendta 718 W hydraulicznym, może Ci się zużyć któryś z uszczelniaczy. :D O sprężynę, resor też trzeba dbać... Poza tym siłownik można ustawić wedle życzenia, a pozostałe mają stałą lub zmienną skokowo siłę wyzwolenia. Podkręcanie sprężyny też ma swój kres. :)

Jeżeli chodzi o ilość skib, to ja bym proponował szeroką piątkę obracalną, nie koniecznie vario. W okolicy mogę podziwiać, jak pracuje MF 8260 z sześcioskibowym Lemkene Opalem na non-stopie. Mimo masy ciagnik około 10-11 ton, pług potrafi dobrze "majtnąć" nie lekki wszak Massey'em. Także, do Twojego F 5x50-60, będzie optymalnym pługiem. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 17:59

Pług do Fendta 718 A czy ten pług ma być zawieszany czy pół zawieszany?
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:13

Pług do Fendta 718 Bobek@ początek wypowiedzi pisałeś pod wpływem %% :D ??
Jestem odmiennego zdania niż Ty, już kiedyś pisaliśmy na chacie odnośnie resoru i hydrauliki.
Posiadam 13 lat Kvern. połzawieszany 6 skib PS100, pracuje na ponad 500ha i nie zauważyłem zużycia sprężyn. Przyznam rację, że w czasie suszy na glinie pług śmiesznie pracuję bo skiby potrafią się w ogóle nie zapłycić, lecz tak było od poczatku i nie jest to kwestią zużycia.

Zastanów się nad pługami Overum, jest to firma która produkuje od wielu lat tylko i wyłącznie pługi, specjalizują się w dziedzinie pługów. Mocne konstrukcje,twarda szwedzka stal, nie wygórowana cena przemawiają za zakupem.

@Rolnik85 piszesz, że masz gliny więc radzę Tobie żebyś nie wygupiał się z 6 skibowymi pługami :) Fendt będzie miał ciężko, tzn. Vario będzie miało ciężko :) 5 skib zawieszanych będzie najrozsądniejszym rozwiazaniem zważywszy na to fakt zapasy mocy.

#11 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 13:41

Pług do Fendta 718 Wiem że sześć skib to już sporo i nie zależy mi na 6 ale widziałem już kilka pługów wydaje mi się że na glinie 6 skib ale z mniejszym wtedy rozstawem np na 40 albo mniej będzie lepiej orać gdyż Hubert tak jak napisałeś że na suchym ci skiby nie chcą czasami wchodzić bo może za dużo biorą jak by mniej brały to może resor by tak szybko nie odpuszczał ( mam podobnie u siebie ale myślałem że tylko unia tak ma ) Wiec podsumowując moją teorie: Lepiej o jedną Skibę więcej a szerokość robocza nie koniecznie większa. Nie wiem czy mam racje ale to są moje przemyślenia. W zabezpieczeniu hydraulicznym podoba mi się to że sobie regulujesz na bieżąco sztywność korpusu. Pług mógł by być nawet pół zawieszany i marzy mi się jeszcze płynna zmiana szerokość roboczej A to już się robi cena nie z tej ziemi. Trochę się rozglądałem za używkami najlepiej po pokazowymi i w Francji jest ich sporo nawet cena przy ful wypasie jest ok ale 1500km od domu ale nie wiem czy się nie wybiorę bo idzie sporo zaoszczędzić.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2010 - 14:25

Pług do Fendta 718 Jeżeli chodzi o opory orki to im szerzej tym lepiej. :D Jeszcze tylko dobrać odkładnie odpowiednie i można orać i orać. :) Także, może warto rozejrzeć się za pługiem (5+1)x40 w półzawiasie albo 5 vario w zawiasie. :) Natomiast w kwestii wchodzenia pług w ziemię, to można to wyregulować, jednak największe znaczeniu ma tu masa pługa.

#13 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 15:30

Pług do Fendta 718 Bobek twierdzisz że jeżeli pług jest rozstawiny np 50 to jest lżej ? mi chodzi o to że mój płóg unig na rysorze obojętnie ile by nie ważył moż nawet ważyć 10 ton to i tak skiba wyskoczy bo się ugnie do góry na rysorze a mam już po wzmacniane i tak to za dużo nie daje. Mnie się poprostu wydaje że jeżeli skiba biże mniej np 40 to mniej ziemi przerzuca i opry na zabezpieczeniu też są mniejsze ale nie wiem czy dobrze myśłe Tak zaobserwowałem.

BOBEK zapraszam Cię do mnie nawet za paliwo oddam jak mi wyregulujesz pług tak żeby na glinie orał ( oczywiście UG ibisa XXL) :D

Naszczeście nie mam aż tak dużo tej gliny POZDRAWIAM

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2010 - 15:46

Pług do Fendta 718 W porównaniu 6x40 i 5x50, to w piątce będzie lżej nawet jeżeli masą obu pługów będzie bardzo zbliżona. :D Też tak miałem u siebie na ile seryjny zestaw resorów nie dał rady, trzeba było dodać po 4. Mieliśmy Atlasa i tam na ciężkie warunki dobijało się ciśnienia i było spoko, jak warunki robiły się lepsze to się upuszczało. Wiadomo, że ilość dokładania resorów jest ograniczona, a w zabezpieczeniu hydraulicznym górna wartość ciśnienia to tyle ile wytrzymają uszczelniacze. :) Tym samym w hydro można uzyskać znacznie większe siły wyzwalające. Heh uważam, że najprościej będzie kupić dobry zachodni pług. :) Dla samej jazdy Fendtem Vario mogę jechać. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Rolnik85

Rolnik85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 00:54

Pług do Fendta 718 Nie ma sprawy zapraszam w połowie sierpnia to mi machniesz 200 ha i browar wypijemy Pozdrawiam :D