Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik do tura

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 07:38

Jaki ciagnik do tura Raczej mf a chociaz oczywiscie nie wiem jaki stan. Ale bedzie napewno zwrotniejszy, pozatym stary mf bedzie i tak nowszą konstrukcją niz mtz pozatym inna jakośc materiałów.
Co do tych fikołków i pękania czy przełamywania nie wiem po co ludzie takie głupoty wypisuja przewrócić czy połamac można wszystko.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik do tura Dzisiaj, 19:27
  •  

#22 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 czerwiec 2010 - 07:39

Jaki ciagnik do tura mój sąsiad na Pronara z turem i nie narzeka ma niego ani nic się nie dzieje a powiem wam że ma ten ciągnik i tur co robic... ale ja chyba pozostane przy Zetorze, bo te ruskie jakos mnie nie pociągają...

#23 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 10:09

Jaki ciagnik do tura @hubertuss a nie uważasz, że mf z tego rocznika ma już swoje lata i bedzie porządnie wyeksploatowany? '83 rok to 27 lat, i ta jego "nowsza konstrukcja" niewiele da, bo swoje już zrobił, "materiał zmęczony"- więc można tu polemizować z tą jakością materiałów. Sporo młodszy MTZ byłby pewnie za tego mf.

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 10:48

Jaki ciagnik do tura Co nie oznacza że nowy w jednym i drugim przypadku jest to sprzęt uzywany> Co do mtz jakieś tam opinie słyszałem ze te z lat 80 jakościowo lepsze od tych z 90 ale nie chce sie spierać. Pozatym jak zaznaczyłem na poczatku stan sie liczy no i jak bynie patrzyc mf bedzie zwrotniejszy od mtz.

#25 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 12:59

Jaki ciagnik do tura Stary, ale różnica 10lat na korzyść MTZ. Wg mnie 10lat, a nawet kilka, to sporo jak na ciągnik rolniczy. Wszystko ma ograniczoną wytrzymałość. 27letni MF a nastoletni MTZ- trzeba brać też pod uwagę to jaki wiek te maszyny osiągną za 5-10lat, czyli przez okres ich użytkowania. I wtedy mówimy o 30 bądź niemal 40letnim MF, i młodszym od niego o jakieś 10lat MTZ.

Hmm dzisiaj dużo rzeczy jest "made in china", tzn. podzespoły są tam produkowane, a potem pozostaje wkestia gdzie i kto to potem skladał "do kupy"

#26 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 16:54

Jaki ciagnik do tura a propo wywrotnych mtz napewno to jest bujda bo kazdy ciągnik z turem mozna wywrucic wystarczy podniesc tura do gory i skrecic gwałtownie i gleba heh. mf 83 r napewno nie ma 3500 mth tylko ponad 10000 nie patrz na mth tylko na stan

#27 Share tomi83

tomi83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 18:57

Jaki ciagnik do tura A kto mówi ze 83 rok 89!

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 06:53

Jaki ciagnik do tura Mf ma zsynchronizowaną skrzynie, silnik 90 km, jest zwrotniejszy. Pozatym róznica tych kilku lat nic nie zmienia co do jakości materiałów i konstrukcji mf i tak będzie lepszy. Seria 6xx to prosty ciagnik bez elektroniki więc np za 5 lat szybciej znajdzesz nabywcę na dobry egzemplaż niz na mtz-a.

#29 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 07:16

Jaki ciagnik do tura @hubertus za 5 lat bym nie inwestował w 30latka :D

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 07:26

Jaki ciagnik do tura Nie wszystkich stać na nówki lub nawet 10 letnie. Juz cięzko sprzedać ciagnik z lat 80 tych ale szybciej sprzedasz mf niż mtz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:44

Jaki ciagnik do tura witamDodany obrazek myslę ze to dobre miejsce bym napisałDodany obrazek więc tak posiadam c-385, c-355 i zetorka 3011 przymiezam się do kupna tura i moje pytanie do którego ciągnika załozyc?? (pomijamy 385) przy załozeniu tura odrazu idzie wspomaganie ne mam zamiary sobie rąk naderwać dośc duzo nimi pracujeDodany obrazekzasilanie tura tez pójdzie osobno bedzie pompa na wom, inwestowac w jakiegoś 3B tez nie bede zamierzam kupić jedno sekcyjnego i sam dołoze 2 sekcje(tłoki nie problem rozdzielacz mam) więc który lepszy 355 czy 3011?? (odrazu napisze ze lubie cięzkie ładunki podnosić w jakimś temacie pisałem ze jednego roku sianokiszonke musieliśmy ładować 385 sasiada jak swojej nie mielismy 355 nie podnosiła balotów tylko swój przodek) wiec czy taz przypadkiem nie rozerwę 3011??
z góry dzięki za opd pozdrawiamDodany obrazek

#32 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 18:51

Jaki ciagnik do tura Zakładaj do c-355 :) A dlaczego nie 3b ? Jest o wiele krótszy od zwykłego, ma większe tłoki i o wiele więcej podnosi :) Belki bez problemu dźwiga, jak coś cięższego to aż tył do góry idzie :)

#33 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:00

Jaki ciagnik do tura Tak tylko ile ten 3B kosztuje lepiej kupić używaną nawet ramę i samemu zrobić :)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#34 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:08

Jaki ciagnik do tura http://allegro.pl/it...b_hydramet.html
*szufla + chwytak bel - 10500zł :)

#35 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:14

Jaki ciagnik do tura http://www.agrofoto....mage&img=224253
"Łyżka" widły i chwytak 4.5 tys :)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#36 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:29

Jaki ciagnik do tura Mam 2 tury jeden zwykły drugi 3b, i w tamtym roku kupowałem bele i pojechałem po nie c-360 z 3b nałożyłem bezproblemowo, później woziłem te bele dla krów i raz pojechałem spróbować zwykłym turem to jak opusciłem bele to podniósł ją na wysokość ok. 1m i wyżej nie dał rady, a 3b kładłem na przyczepe je normalnie :)

#37 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:54

Jaki ciagnik do tura no własnie cena robi swoje zamiezam kupić dobrą uzywkę nawet samą rame a tłoki to sobie załatwieDodany obrazek co długie to zawsze idzie skrócićDodany obrazek chociaż 3B lepiej wygląda
a zasilanie bedzie zewnętrzne wiec i pompa porządna bedzie a zawory ustawie według potrzebyDodany obrazek

#38 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:33

Jaki ciagnik do tura

http://allegro.pl/item1047232578_ladowacz_tur_ladowacze_tur_3b_hydramet.html
*szufla + chwytak bel - 10500zł :)

zauważyłem ze ten ładowacz 3B jest mocowany tylko do bloku silnika. czy to nie za słabe mocowanie do podmoszenia bel z sianokiszonką?

#39 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 20:39

Jaki ciagnik do tura wydaje mi się ze gdzieś pisałem o tym mocowaniu mi własnie lepiej by pasowało zeby nie miał tych szyn pod spodem przyjdzie jechać do lasu a pienki nie raz same wyrastają z ziemi, czy wszystkie zwykłe tury mają te szyny?? i dołączam się do pytania czy mocowanie na blok nie jest za słabe??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 12:04

Jaki ciagnik do tura Mocowanie jest od korpusu przedniego mostu do obudowy skrzyni. Ja ładowałem juz wszystko praktycznie c-360, beton rozrobiony na łyżce, big bagi 500kg, żwir, ziemie, obornik, bele i wszystko jest ok. :)

Dodaj odpowiedź