Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6220 wysiadł komputer??

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 czerwiec 2010 - 08:25

John Deere 6220 wysiadł komputer?? A mówili niektorzy ze Jd sie nie psują... a swoją drogą moj kumpel w mf 3125 miał podobny problem i szukali na wszystkie sposoby i sie okazało ze jedna ściażka na płytce przyśniedziała i robiła małe zwarcie i wykazywało bład i podnoścnik nie działał. Wieć może Ci ten komputer sie nie spalił tylko cos przysniedziało lub jakis kabelek sie przetarł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6220 wysiadł komputer?? Dzisiaj, 03:48
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 08:58

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Psuje się niestety wszystko tylko przy ciągnikach naszpikowanych elektroniką trudno bez specjalistycznego sprzętu znaleźć czasami drobną usterkę. Serwis przyjeżdża i kasuje co więcej sieć serwisowa jest skromna i trudno znaleźć drugiego w miarę blisko. Szkoda, że jd bardziej dba o serwisy niz o klienta i nie montuje w ciagnikach prostej lampki która generuje kody błędów jak ma to miejsce w mf. Dzieki temu proste usterki w wielu przypadkach da sie weliminowac samemu bez płacenia sporej kasy za podłączenie do kompa. Strach pomyśleć co będzie gdy te ciągniki będą miały po kilkanaście lat.

#23 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 09:53

John Deere 6220 wysiadł komputer?? No właśnie. Dlatego rok temu kupiłem zwykłego, polskiego Ursusa 1614 z 2006 r i jestem z niego bardzo zadowolony, mój syn ma 16 lat i sam naprawia w nim większosc usterek, do tego miłym zaskoczeniem było jak przy zmianie wszystkich filtrów zapłaciłem za nie ok 80 zł, a do JD 400 zł kosztuje tylko filtr powietrza... Teraz na jesień ma przyjsc jakiś mały JD ok 50 - 60 km ale model mechaniczny, rewers, podnoszenie itd wszystko na wajche, mechanicznie, ma byc bardzo mało komputera, i to mnie bardzo cieszy. No cóż, jak już pisałem ten mały JD też ma przyjsc z turem, to wtedy tego trochę odciąży i wstawię go do jakiegoś elektronika. Dziękuje za takie zainteresowanie tematem, ale myślałem że może komuś konkretnie przydarzyło się to samo, bo niestety ale wszelkie rady typu sprawdź przepływ prądu, itd raczej mi nie pomogą bo ja się na tym kompletnie nie znam... Pozdrawiam

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 09:58

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Jeżeli to wersja Premium to jest możliwość wejścia w kody błędów bez szukania kogoś z komputerem

#25 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:19

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Niestety ale to nie premium...

#26 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 06:17

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Dam ci prostą radę wyciąg BCU jedż do kogoś kto ma podobny model JD nie koniecznie 6220 może być 6420 wypnij jego BCU i podłącz swój i będziesz wiedział czy to wina komputera jeśli zadziała to komputer jest ok.jeśli nie to komputer do wymiany i tyle proste i w stu procentach pewna diagnoza nie tracisz na przyjazdy serwisu bo sam jesteś w stanie to sprawdzić. a nie kombinuj z przeróbkami własnej konstrukcji pracy podnośnika bo może się to skończyć tragicznie nie koniecznie dla ciebie ale dla twoich bliskich ,dzieci itp.Układ sterujący podnośnikiem ma zabespieczenia transportowe blokujące podnośnik na kturym masz podpięty np.jakiś ciężar o wadze tony i teraz wyobraż sobie że ktoś jest w zasięgu podniesionego narzędzia, sam możesz na polu coś robić i niemasz kontroli nad podniesionym podnośnikiem przyciśnie cię ani niebędzieszwiedział kiedy ,tak więc nie stosuj takich przeróbek tylko proś najbliższego rolnika który ma podobnego Joohna i sprawdż to.za wczasu puki jesteś cały i zdrowy,zdrowie i życie twoje i twoich bliskich ma chyba większą wartość niż cena nowego komputera.
Właściciele JD.zazwyczaj pomagają sobie na wzajem i nie zdażyło mi się aby który kolwiek odmówił,bo dzisiaj ja mam problem a jutro ty możesz mieć podobny, tak więc starajmy się sobie pomagać w takich sytuacjach nic to nie kosztuje.

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 07:35

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Myśle że ciężko będzie na takiego trafić jeśli jeszcze ktoś się w miare orjętuje co i jak to może pozwoli. Jesli jednak ktoś się nie zna nie pozwoli ci nawet żarówki zamienic nie mówiąc o kompie. Generalnie zasada jest taka w większości przypadków mało kogo obchodzą czyjeś problemy nawet niektórych ciesszą.

#28 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 08:14

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Jeśli sam niema takich możliwości to niech zleci to serwisowi,oni mają dane swoich klientów więc wiedzą kto ma taki model i bez problemu to sprawdzą pięć minut iwszystko jasne.
Ja jednak bym namawiał wszystkich użytkowników marki JD do pomagania sobie w takich sytuacjach nie obawiajmy się nic złego się nie stanie przy takich próbach można spokojnie tak sprawdzać,bieżemy podejżany sterownik i podpinamy do sprawnego ciągnika,proste szybkie i w stu procentach pewne sprawdzenie a co najważniejsze bespieczne,polecam! ;)

#29 Share miodu1616

miodu1616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:26

John Deere 6220 wysiadł komputer?? witam
Lipa12 nic nie pisałeś o filtrze oleju czy sprawdzałeś go? Mój kuzyn miał podobny przypadek w MF-ie i był po prostu przypchany filtr olejowy. Może to właśnie on blokuje część olej u odpowiednie ciśnienie nie trafia na podnośnik. to wydaje się naj mniej prawdopodobne gdyż reszta hydrauliki działa w porządku ale warto by było sprawdzić.

wjanusz23 masz rację w dzisiejszych czasach trzeba sobie na wzajem pomagać bo samemu trudno w niektórych sytuacjach bez pomocy kogoś czasem zupełnie obcego poradzić

#30 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:12

John Deere 6220 wysiadł komputer?? filtr odpada, ma regularnie zmieniane, zresztą na silniczku krokowym jest pokrętło na śrubokręt którym można ręcznie podnosić i opuszczac, i jak tak robie to wszystko działa... czytając wszystkie opinie obstawiam że:
1. Wysiadł komputer
2. Stracił oprogramowanie
3. Zaśniedziały kable lub gdzieś nie łączą

Wątpię żeby to było coś innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 październik 2010 - 20:42

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Witam ponownie. Dowiedziałem się że często w takich przypadkach pomaga resetowanie komputera przez odłączenie klem od akumulatora na 2-3 dni. Podobno po włączeniu komputer na nowo wyszukuje wszystko i znalazłem przypadek w którym takie coś pomogło ale nie wiem czy wszystko będzie ok później? Może byc taka opcja że po dłuższym czasie bez zasilania mogę go już nie uruchomic? Opłaca się to robic? Ktoś już wyciągał przy ciągnikach tego typu akumulator na dłuższy czas np do ładowania? Mój JD jest z 2004 roku ale jeszcze nigdy nie odkręcałem klem. Czekam na odp i pozdrawiam

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 październik 2010 - 21:01

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Jeszcze się z tym nie uporałeś. Nie wiem czy to pomoże możesz zrobić tak najwyżej trzeba będzie wgrać nowe oprogramowanie to twoja decyzja. Popytaj w serwisach czy to jest jakas metoda. W przypadku auta może nawet miesiąc stac bez aku i nic sie nie skasuje oprócz zegarka. Pozatym komp może miec własną bateryjke jak np pecet ale na tym się nie znam.

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 październik 2010 - 05:19

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Ja wyjmowałem akumulator do ładowania na dłuższy czas-parę lat temu gdy też były siarczyste mrozy a JD stał w nieogrzewanym garażu-nic się nie stało.

#34 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 październik 2010 - 18:32

John Deere 6220 wysiadł komputer?? no nie uporałem się bo ciągle nie ma czasu, żniwa, zwożenie balotów, obornik, prace z turem w gminie, teraz zaczynamy kopanie buraków, potem zima i du... już wątpię że go kiedykolwiek wstawię do naprawy ale naprawdę się boję że elektrykowi się ręka omsknie i mi jeszcze cały komp spali a na to nie mogę sobie pozwolic :lol: narazie przeglądam całego neta za jakimś innym komputerem z ciągnika na części itd. Spróbuje z tym akumulatorem ale wątpię że to zadziała

#35 Share wjanusz23

wjanusz23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 październik 2010 - 16:55

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Widzę że dalej nie rozwiązałeś problemu,powiedz mi czy umiesz odczytać kody diagnostyczne w swoim ciągniku ?.
Jeśli tak to napisz jakie kody są generowane, bo napewno są bez dwóch zdań ,masz performens monitor w ciągniku czy nie? napisz to postaram się ci pomódz.
A akumulator można spokojnie odłączać bez żadnej obawy, sterowniki posiadaja pamięć nieulotną i nie utraca swoich danych po odłączeniu akumulatora.Z tym że w twoim przypadku takie manewry nic ci nie dadzą na 99 procent masz problem z wiązka przewodów sterującą podnośnikiem. :lol:

#36 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 październik 2010 - 19:02

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Nie mam żadnego monitora ;/ http://www.google.pl...iw=1280&bih=608 ma identyczną deskę jak na foto. Mały wyświetlacz z prędkością i motogodzinami i tyle ;/

#37 Share slawek310011

slawek310011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:29

John Deere 6220 wysiadł komputer?? Wiecie moze cos wiecej w tej sprawie?
Pytam poniewaz mam podobny a moze nawet taki sam problem a dokładniej:
Mam John Deere 6320 Premium z 2002 roku problem polega na tym ze podnoszenia działa tylko za pomocą tych dwóch przycisków po lewej stronie(jak sie połozy reke na podnosniku to akurat pasują na kciuk) natomiast podnoszenie za pomocą suwaka nie działa chyba ze sie przestawi sie sróbokretem ten silniczek (czy nie wiem jak to zanwac) za kabiną to wtey podniesie ale nie rozłaczy pompy nawet gdy podniesie na maxa to pompa cały czas pompuje. Zawowałem takiego goscia i stwierdził ze wyskakują jakies błedy i nie moze ich usunac a jak usunie to itak od nowa sie pojawiaja czy cos takiego..
Moze ktos wie co mu dolega albo zna jakiegos fachowca? Jestem z woj kujawsko-pomorskiego
Prosze o pomoc jesli cos wiecie w tej sprawie
Pozdrawiam

#38 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:26

John Deere 6220 wysiadł komputer?? SLAWEK juz kilka razy pisalem co w tej sytuacji jest uszkodzone i co nalezy zrobic, jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Nie bede sie powtarzał bo malo kto slucha moich rad. Szukaj "problem z podnosnikiem JD 6800" a jak Ci zalezy na konkretnej poradzie to napisz na PW :)

#39 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 21:35

John Deere 6220 wysiadł komputer??

Wiecie moze cos wiecej w tej sprawie?
Pytam poniewaz mam podobny a moze nawet taki sam problem a dokładniej:
Mam John Deere 6320 Premium z 2002 roku problem polega na tym ze podnoszenia działa tylko za pomocą tych dwóch przycisków po lewej stronie(jak sie połozy reke na podnosniku to akurat pasują na kciuk) natomiast podnoszenie za pomocą suwaka nie działa chyba ze sie przestawi sie sróbokretem ten silniczek (czy nie wiem jak to zanwac) za kabiną to wtey podniesie ale nie rozłaczy pompy nawet gdy podniesie na maxa to pompa cały czas pompuje. Zawowałem takiego goscia i stwierdził ze wyskakują jakies błedy i nie moze ich usunac a jak usunie to itak od nowa sie pojawiaja czy cos takiego..
Moze ktos wie co mu dolega albo zna jakiegos fachowca? Jestem z woj kujawsko-pomorskiego
Prosze o pomoc jesli cos wiecie w tej sprawie
Pozdrawiam

Jeśli masz możliwość to załatw sobie kogoś kto naprawia jd jeśli nie to radze do serwisu bo jak znam sprawę to potrzebujesz kalibracji podnośnika lub wymiany potencjometru a jak ci naknocą to będzie cię to więcej kosztowało niż serwis jak chcesz tel do kolesia od john deere to podaj maila

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share slawek310011

slawek310011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:41

John Deere 6220 wysiadł komputer?? pisz na slawek310011@wp.pl

Własnie jesli nawet macie jakies namiary na dobrych mechaników albo elektoników to podajcie na
- gg 6809747
- e-mail slawek310011@wp.pl
- albo na prywatną wiadosmoc
jak komu pasuje
jestem z woj kujawsko-pomorskiego okolice golubia-dobrzynia
z gory dzieki
pozdrawiam