Skocz do zawartości

Zdjęcie

chlewnia na rusztach

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 08:54

chlewnia na rusztach Szukam wszelkich informacji na temat takiej chlewni na 1000 szt. tzn. koszty budowy 1 stanowiska ilość gnojowicy po jednym rzucie, czy macie podpisane umowy na odbiór gnojowicy, utrzymywanie temperatury szczególnie zimą, wymiary budynku, itp;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
chlewnia na rusztach Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2010 - 09:34

chlewnia na rusztach My właśnie zmodernizowaliśmy chlewnie PGRowską, przerobiliśmy ją na ruszta, zagłębiliśmy się.
Gnojowicę rozlewamy sami, lecz z sprzedaniem, bądź oddaniem jej nie powinnaś mieć problemu o ile rolnicy w okolicach mają odpowiedni sprzęt. Gnojowica jest bardzo dobrym nawozem organicznym i chętnych na pewno znajdziesz.
Koszt przerobienia chlewni w naszym przypadku wyniósł ok 600,000zł. Postawienie od podstaw nowej wyniesie Cie zapewne taniej, z tym, że musisz ubiegać się o pozwolenie a w naszym kraju na pozwolenie można czekac nawet lata...
Temperaturę zimą wytworzą tuczniki, utrzymają ciepło w granicach ok 20 C ( w zależności od tego jaka Temperatura panuje na zewnątrz, do tego warto zainwestować w nagrzewnice aby w razie dużych mrozów podgrzać temperaturę sama.

To tak z grubsza, ekspertem świńskim nie jestem. Ojciec bawi się w to i co wiem to spróbuję napisać.

#3 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:40

chlewnia na rusztach Jest dokładnie tak jak mówisz, jak już chcesz mieć wszystko najlepsze np. wyposażenie firmy big dutschman to tak wyjdzie w granicach 600000zł. wiem bo budowałem taką. proszę sobie zobaczyć filmik z tuczarni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 19:54

chlewnia na rusztach Dzięki za odpowiedź i za film mam jeszcze pytanie jaki duży masz zbiornik na gnojowicę zagłębiony czy nawierzchni ?

Edytowany przez andrzej2110, 17 sierpień 2010 - 05:47.
Cytowanie poprzedniego posta

#5 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:40

chlewnia na rusztach Zbiornik na gnojowicę mam pod rusztami na 1.20 głęboki i taki mam jeden na środku świniarni jak wywożę żeby było gdzie spuszczać to ma głębokość 2.50, długi na 6metrów i szeroki na 14m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 czerwiec 2011 - 08:37

chlewnia na rusztach witam jestem wlasnie w trakcie zalatwiania dokum entow na budowe chlewni tj tuczarni 75x15 czy mozesz mi doradzic jak rozwiazac projektowanie obiektu tj mam wy iiary budynku i teraznie wiem czy najpierw isc do projektanta czy moze dzwonic do jakiejs firmy wyposazajacej chlewnie zeby mi jakos doradzily rozwiazania wentylacji itd?
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...