kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

jaro    166

Eee tam Zbychu-wiesz doskonale że przeciętny użytkownik JD przejmuje się tym jak sie byle lampka zapali (niestety mieszkamy w takim kraju że przy naszych zarobkach byle pierdółka może zaboleć)-użytkownik Farmera zaś to prawdziwy twardziel -każdą awarię poniżej przełamania ciągnika na pół uważa za niegodną wzmianki drobnostkę :D -zresztą lubię sobie ten temat do poduszki poczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

jaro - ale z całym szacunkiem w tematach które powyżej wymieniłem użytkownicy jd piszą o troszkę poważniejszych problemach niż byle zapalona lampka... ;) więc czyżby użytkownicy jd to również twardziele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zbych ale większość z tych Jd ma już kilka( jak nie kilkanaście) tysięcy godzin nabitych a nie 300 czy 800. Nasz, w przyszłym tygodniu ma odwiedzić lekarza. Ach te cudowne, najtańsze( a w praktyce najdroższe) sprzęgło LUK. :D

Chcesz koniecznie kupować ciągnik zrobiony możliwie najniższym kosztem? Nie lepiej coś z Nh? Masz pewność, że serwis lepszy i części tańsze. ;) Ponadto nie ma co być testującym, dodatkowo płacąc za to duże pieniądze.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Rozumiem, że te jaśki również mają po parę tys. godzin zrobione... http://www.agrofoto....ohn-deere-6830/ http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1296-john-deere-6210-se-same-problemy/

Ja nie twierdzę, że Farmer jest zaje...stym ciągnikiem czy też porównywalnym jakością do "zachodnich" sprzętów - chcę Wam tylko pokazać, że jak się ma pecha to w każdej marce można spotkać się z problemami - oczywiście w tańszych markach takich jak Farmer z pewnością częściej (ale tak jak napisałem powyżej - jeśli jakość byłaby taka sama to i cena również byłaby taka sama...)

Jeśli chodzi o NH to np nie wiem czy jest się czym chwalić jeśli chodzi o wersje TD... (pozostawię bez komentarza).

Natomiast wracając do Farmera widocznie są też tacy ludzie, którzy są z nich zadowoleni skoro biorą tę markę ciągnika pod uwagę kupując kolejny ciągnik... Oczywiście moim skromnym zdaniem obecnie Farmer ma za wysoką cenę w stosunku do oferty konkurencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Farmer miał lepszą jakość to cena byłaby na pewno wyższa niż konkurenci. Owszem, mogą być zadowoleni, ale skoro jest bardzo duży procent awaryjnych sztuk, powinni się zastanowić, czy kolejny ciągnik nie będzie należał do grona tych lubiących serwis. Tym bardziej, że serwis coraz bardziej olewa swoje zadanie.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - czas pokaże jak to będzie - jeśli chcą się utrzymać na rynku to muszą się wziąć "za robotę" a jeśli nie to pójdą z torbami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez sebekroger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za robotę to oni się nie wezmą, bo na eksport dużo idzie, na polski rynek i wszystko jedno. A jak fabryka upadnie to się na pokoje przerobi i Verde powiększy. ;)

Sebek powiem Ci szczerze, że u nas każdy mechanik narzekał na konstrukcję tego ciągnika. :D Teraz robi go serwis dealera, bo poprzedni mechanik spiep**ył robotę. :/ @qazi może Ci coś poradzić. Nie radziłbym oddawać go do Sokółki, bo ciągnik może wrócić z innymi podzespołami, nie tylko tymi, które wymagały wymiany. ;)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kolego - wrzuć jakieś zdjęcia tej skrzyni do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/324448-farmer-8248-m12/

Myślę że warto byłoby się skonsultować z użytkownikiem @mariusz(ZDUN) on robił naprawy tych skrzyń więc powinien coś wiedzieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebekroger    0

Szkoda pisać o serwisie sokółki, już dosyć miałem wożenia skrzyni od jednego mechanika do drugiego i już prawie bym kupił nowo ,ale gdy kierownik w/w serwisu mi powiedział ,że na nową nie dają gwarancji a kosztuję ona 15 000zł ,ale zapewniał mnie ,że ta napewno mi się nie zepsuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Dlaczego w FARMERACH ciągnikach sypiam się te skrzynie u mnie okolicy centrum Polski stoją już TRZY sztuki do remontu skrzyń Przyciesz takie same som w Farmatraka LANDI i wiele innych ciągnikach te skrzynie ZF i ni sypiam się i po parę lat śmigają hehe

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Człowieku w jakim Ty języku napisałeś swój post ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Mam pytanie do właścicieli Farmerów z ładowaczami. Jak szybko Wam chodzą wasze cudeńka, chodzi o podnoszenie/opuszczanie czy chociażby o otwieranie chwytaka czy krokodyla. U mnie trzeba troszkę poczekać zanim się to zbierze (nie chodzi o czas reakcji tylko o prędkość pracy). Nie wiem czym jest to spowodowane, wiadomo- im dam wyższe obroty tym jest lepiej, ale nie będę dawać gazu w podłogę przy pracy z ładowaczem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktorn    0

MI sie zdażylo niestety wina leżala po stronie serwisanta ale jak ktos uczniom daje serwisowac ciagniki to tak sie kończy i pekł przy odebraniu ciagnika na ostatnim serwisie mieli

do zrobienia zbiornik paliwa uchwyt pekl robili terz sprzeglo wiec rozpołowili i silnik z lącznikiem do szkrzyni biegow srob nie dokrecili zauwazylem to jeszcze na serwisie sam jestem mechanikiem 2 niedokrecone jedna przekrecona wiec dociagnelem jeszcze w serwisie mam na to 2 swiadkow ale pod kabina nie sprawdzilem i po 3 miesiacach sie zlamal.

Fabryka obiecala ze weznie stary łacznik do ekspertyzy no i tak minelo 9 miesiecy a nawet nie odebrali witocznie maja to gdzies

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaq    0

ja ma farmera. nigdy nie zakładałem do niego żadnego tura, farmer ma chyba 7lat. w zeszłym roku, tj. wrzesień 2012, ojciec pojechał talerzować pole. dzwoni do mnie i mówi "olej cieknie spod farmera". co się okazało, korpus pękł w połowie i nastąpił wyciek oleju. Dodam, że w mojej okolicy nie ma górek i pagórków, lest lekka ziemia i nie ma kamieni, no i nigdy nie był zakładany cięzki sprzęt. Firma tłumaczyła się wadą odlewu. oczywiście było już dawno po gwarancji. Koszt naprawy coś około 14 tys.zł już z mechanikiem. sam korpus - 9tys.zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej C1, bo to one mają syndrom słabych "kości". Swoją drogą kiedyś te części były tańsze, teraz widzę pseudo fabryka odkryła żyłę złota, kosztem rolnika niestety.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam te wypowiedzi o Zetor Frontera, nie wiedziałem że Zetor z Oplem współpracuje. Zwracajcie uwagę jak już tu piszecie.

"JANCZAK" Tak som i sypiam " "Przyciesz" to mają użytkownicy czytając te wypowiedzi.

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj