X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 16 maj 2010 - 08:50

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a No to zawiedziony jestem - a już myślałem, że sobie poczytam trochę hiciorów roku :) i coś ciekawego pooglądam, a tu lipa B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 11:07
  •  

#142 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 09:29

Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. :D

Zobacz teledysk zespołu Vexel http://www.youtube.c.../17/Fec9lHUiYik 2:46 coś robi przy WOM może on twojego Farmera składał :D
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#143 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 04 sierpień 2010 - 09:41

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a WOM akurat sami robiliśmy i to już dawno było, wodzik się ściął, a co najlepsze taki tylko jeden był w magazynie. ;)
KPK - Ochrona

#144 Share jozef3

jozef3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 19:31

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

#145 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 03 listopad 2010 - 20:55

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego puścić nic nie powinno - po to są zawory przelewowe, aby układów nie przeciążać i pracować bezpiecznie.

#146 Share danielooo8441

danielooo8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 13:43

czy to prawda że jak do farmera tego 80km założy się pożądnego tura to pęka na pół?????....

Mój wujek ma farmera 80 koni i przy ładowaniu gnoju przełamał go na pół. Miał szczęście bo rozłamał go na wstawce między silnikiem a skrzynią.

Edytowany przez milanreal1, 07 styczeń 2011 - 22:12.

#147 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 13:49

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Z którego roku Farmer i tur ???

#148 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 06 luty 2011 - 13:46

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Panowie, jestem fanem ciagników Farmer, ale niestety pękanie bloku silników w miejscu połączenia silnika ze skrzynią sie zdarzają ale tylko gdy jest zamontowany tur. Widziałem w serwisie takiego farmera. A 2 tygodnie temu u mojego kuzyna pękł blok silnika, sprzęgło się rozsypało od tego w dodatku. Zdarzyło sieto gdy troche obornika było na krokodylu (10-20kg) i aby zsunąc te resztki z wideł, kuzyn postanowił "strząsnąć" turem. Opuścił tura i natychmiast podniósł, na początku zazgrzytało sprzęgło i pekł blok. Silnik zdusiło. Wadą konstrukcyjną jest to że rama tura powinna byc pod całym ciagnikiem i to w dodatku masywna, tak jak w c360 lub zetorach a nie na samych silnikach! kto to wymyslił??

Edytowany przez milanreal1, 06 luty 2011 - 17:44.
cytowanie poprzedniego posta

#149 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:49

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego - ja nie wiem jakiego Ty masz Farmera i jakiego tura, ale obecnie montują właśnie konstrukcję (ramę) tura pod całym ciągnikiem, aż do śruby mocującej tylne ramiona tuz. Daj jakieś fotki tego pękniętego sprzętu.

#150 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 08:03

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a KAŻDY ciągnik z silniekiem JOHN DEERE - MUSI miec ramę, inaczej pęknie !!!

Niestety silniki John Deere są tak licho skontruowane, że bez ramy nie mogą funkcjonować.

Widział ktoś podobną sytuację u innych marek? John Deere sie chwali w reklamach ramą, a to jest jego bolączka i problem tak naprawdę. Dlatego w Farmerze z silnikiem John Deere musi byc rama - inaczej pęknie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:45

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a jest tak jak piszesz, nie ma bata, JD serii 6D będą łamać się jak zapałki

#152 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:48

KAŻDY ciągnik z silniekiem JOHN DEERE - MUSI miec ramę, inaczej pęknie !!!

Niestety silniki John Deere są tak licho skontruowane, że bez ramy nie mogą funkcjonować.

Widział ktoś podobną sytuację u innych marek? John Deere sie chwali w reklamach ramą, a to jest jego bolączka i problem tak naprawdę. Dlatego w Farmerze z silnikiem John Deere musi byc rama - inaczej pęknie!

Dokładnie tak jest jak piszesz-pewnego razu wyszedłem sobie przed dom-a nudziłem się przeokrutnie, pomyślałem sobie "a co mi tam zobaczę jak wygląda jeleń bez ramy".Po paru godzinach,siniakach i jednym połamanym kluczu miałem go w proszku.Faktycznie jest tak jak piszesz-silnik po wyciągnięciu z ramy pękł mi na rękach-taka to licha konstrukcja-a wstyd inżynierowie z JD !Potem wpadłem na genialny pomysł- i faktycznie po posmarowaniu Ramą-wrócił do życia !-faktycznie coś w tej ramie jest :D .
No a potem się obudziłem-czego i Tobie serdecznie życzę...

#153 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:56

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @Jaro - dobrze napisane ;) Mają ludzie fantazje... :lol:

#154 Share Janek102

Janek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 12 maj 2011 - 12:32

Co do FARMTRAKA to od 83km ma skrzynie 24x24 EH rewers, koła do wyboru,nawet z tyłu 34,wałek 540 i eko 540 z możliwością 1000,cena chyba 126 brutto.Klima 5600 brutto.

Co do farmera są u nas dwa.Jeden ma z 3 lata to serwis co chwile jest u niego.Drugi z niecały rok z silnikiem JD ,to na razie chodzi.Ale jak go widziałem jak orał z pługiem 3 skibowym z 60 to bym go 60 minął.Pewnie nie chciał go przesilać.

Zadna rewelacja takie wyposażenie każdy trup ma , a jak ni ma to to juz nie traktor, Ja mam John Deera Farmera 86 km i nie narzekam. tur 1300 wystarcza a złamac można wszystko i wszędzie, wszystkim

#155 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 12 maj 2011 - 21:27

Kolego - ja nie wiem jakiego Ty masz Farmera i jakiego tura, ale obecnie montują właśnie konstrukcję (ramę) tura pod całym ciągnikiem, aż do śruby mocującej tylne ramiona tuz. Daj jakieś fotki tego pękniętego sprzętu.

Przełamany Farmer z silnikiem MTZ,
http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/
szkoda że nie biorą przykładu z Zetora i nie montują wzmocnienia do tura pod całym ciagnikiem tak jak to ma miejsce w Zetorach właśnie...

#156 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 13 maj 2011 - 19:50

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego - ten przypadek (to zdjęcie) już każdy zna od kilku lat więc Ameryki nie odkryłeś... Zdjęcie z galerii @Stasia. Zrozum, że obecnie montują pod całym Farmerem i nie słychać już o przełamaniach, a kilka w galerii Farmerów już jest. I przestań ludziom wciskać stare zdjęcia bo jeszcze pomyślą, że to coś nowego.

Edytowany przez zbych, 13 maj 2011 - 19:51.

#157 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 13 maj 2011 - 21:30

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Nie ma jak to siać panikę na forum widze że to się robi coraz modniejsze .Zbych nie warto ;)

#158 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 16 maj 2011 - 21:50

obecnie montują pod całym Farmerem .

sam wyciągnij wniosek z tego co napisałeś, gdyby się nie przełamywały farmery w ładowaczach, to po co by producent miał zmieniać mocowania tura na ciągniku?? :lol: prawda jest taka, farmery sie "przełamywały" dawniej, obecnie jest ok, i tyle mam na ten temat, fakt zdjęcie z galeri Stacha.

#159 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 maj 2011 - 16:33

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Więc nie siej paniki na forum bo nie ma ku temu powodu. Prosząc Cię o przesłanie fotki pękniętego Farmera miałem nadzieję, że prześlesz coś swojego bo tak dzielnie opisywałeś problemy z Farmerem, a Ty dajesz fotkę @Stasia, którą wszyscy od dawna znają - troszkę to zmniejsza Twoją wiarygodność... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 19 maj 2011 - 20:02

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a http://www.bankfotek.pl/view/967624
Marcin skąd dokładniej jesteś? Kupowałeś od p. Ramotowskiego? Wczoraj serwis u naszego był, po pół roku "nękania". Wzorowy serwis...
KPK - Ochrona