Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 maj 2010 - 06:43

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Oj ten farmtrac 88km fajna maszyna ale chyba 115 tys netto kosztuje!!!
W 2008r case jx 80 z kompresorem seryjnym austryjackim, obciążnikiem przednim 400kg był do kupienia za 110 ty brutto, a farmera 100 tys cenili, także nie aż taka duża różnica, cenniki się zmieniają, a to że dokładają tura za 5 tys to znając filozofię polskich firm to taki zabieg marketingowy to jak chwytanie się brzytwy przez tonącego, podczas gdy farmtrac podniósł cenniki i żadnych promocji robić nie musi, jak na mój gust farmtracki to bardziej dopracowane ciągniki i od lat w indiach sprawdzone, podczas gdy farmery to za krótkie serie żeby wszystkie bolączki i drobne usterki wyszły z nowego modelu, a w sokółce jeszcze jednego modelu nie dopracują a gonią już z zupełnie innym modelem z innym silnikiem, a kto wie czy ten z perkinsem nie będzie się łamał? lub inne wady konstrukcyjne się nie pojawią, fakt dużym producentom jd sdf zdarzają się wpadki, ale felerne cewka, czy pękający przewód, to są drobnostki, a nie poważne wady konstrukcyjne,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 06:13
  •  

#122 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 11 maj 2010 - 10:11

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Ferdek uważam, że Farmtrac jest ciekawą obecnie propozycją ciągnika, ale proszę nie mów, że ten model 88KM jest sprawdzonym ciągnikiem - to jest również nowy model tak jak i jakiś tam Farmer, a co z niego będzie to czas pokaże - napewno jest to ciekawa propozycja - obecnie jak bym miał wybierać to mocno bym się nad nim zastanawiał. A co do marketingu Farmera - bardzo dobrze, że coś takiego się pojawia - to zmusza innych producentów ciągników do zastanowienioa się nad cenami swoich maszyn :lol:

Tu masz namiary na Farmtraca 88KM - 120 tys. brutto do negocjacji - przy dobrej negocjacji 5 tys. się urwie B) więc nie wiem, czy Farmtrac tak niby podniósł ceny... (widocznie, aż tak pięknie nie schodzą) :lol:
http://www.otomoto.p...show&id=B182562

#123 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 maj 2010 - 16:34

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a No tutaj masz rację @Zbych, farmtracki i farmery są wrzucane do jednego worka (bez urazy) tzw. wynalazków, ale o ile farmtrac 675dt czy mniejsze otrzaskały się już trochę na polskiej wsi, to ten model 88km jest dość drogi i nowość, ale małe farmtracki podrożały, no ale f 690 to tylko zmiany stylistyczne kabiny i maski z modelu 685dt, a farmer-y to mieszanka coraz innych silników i napędów ktoś tu napisał że teraz z perkinsem kombinują

#124 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 11 maj 2010 - 17:08

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Spoko - w pełni się zgadzam, że Farmerki to wynalazki - ale swoje robią - przynajmniej mój :lol: Poza tym te wynalazki typu Farmer czy Farmtrac ładnie namieszały na rynku ciągników.

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 maj 2010 - 21:12

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Co do FARMTRAKA to od 83km ma skrzynie 24x24 EH rewers, koła do wyboru,nawet z tyłu 34,wałek 540 i eko 540 z możliwością 1000,cena chyba 126 brutto.Klima 5600 brutto.

Co do farmera są u nas dwa.Jeden ma z 3 lata to serwis co chwile jest u niego.Drugi z niecały rok z silnikiem JD ,to na razie chodzi.Ale jak go widziałem jak orał z pługiem 3 skibowym z 60 to bym go 60 minął.Pewnie nie chciał go przesilać.

#126 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2010 - 07:27

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a jaki model farmtracka ma koła 34 do wyboru? chyba jakieś do międzyrzędzi, bo tam ledwo pod błotnik mieści się 18,4/30!!!

#127 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 maj 2010 - 08:52

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzwoniłem tydzień temu do Mrągowa to tak powiedział a mi chodziło o szerokie.Bo te 30 to mię nie podobają a gość powiedział że nie ma problemu.

W styczniu powiedzieli że nie będzie EH rewersu tylko mechaniczny a teraz jest.Chodzi o modele od 83km.

#128 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 maj 2010 - 18:08

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a W Farmtracu nigdy nie było możliwość wzięcia elektrohydraulicznego rewersu.

#129 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 13 maj 2010 - 18:42

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Farmtrac zaczyna od małego modelu i się rozwija co raz lepiej, a farmer, robi aby było czym najwięcej, w farmerze nie patrzą na jakość ale na ilość (bardzo dużo jest awaryjnych farmerów, ale zdarzają się dobre egzemplarze) na Agro-Show odpalali jednego farmera 1xx coś koni to silnik nie równo pracował... i to ma być reklama ?? W farmtrac'u na agro-show mało co otwierali kabiny, ale dlatego, że niektóre osoby niszczyły w środku... :lol:
W Farmtrac'u jest wszystko składane, a później dobrze sprawdzane, testowane, może zdarzają się wadliwe sztuki, ale tak jest w każdej firmie
W FT nie było i na razie nie ma EH rewersu :lol:

P.S nie wiem dlaczego dużo osób pisze na FT wynalazki ?? Przecież to normalny ciągnik jak każdy inny np. zetor B)

#130 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:01

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a dokładnie, taki saam jak inne tylko że składany z różnych podzespołów różnych firm :lol: I chyba farmtrack dosć szybko takie coś zrobić. Inne marki też tak robią. :lol:
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 13 maj 2010 - 20:33

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a UrsusCzesio - rozumiem, że Zetor niby nie jest składany z różnych podzespołów... ? Dobre :lol:

#132 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 13 maj 2010 - 22:00

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @zbych, a może nie? :lol: zetor tak samo jak DF, kubota, MF są składane z różnych podzespołów, taka jest twarda prawda :lol:

#133 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 14 maj 2010 - 09:48

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Hubert8245 - czytaj ze zrozumieniem - przecież to samo napisałem :lol:

#134 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 14 maj 2010 - 15:34

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @Ursusc385 - może niszczą, bo jest ze słabego materiału.? B)

A co do tego grzania oleju, u nas też tak na początku było, i pompa cały czas wyła i już jest wymieniona, wraz z paroma innymi częściami... to tylko majowe awarie. W poniedziałek ma przyjechać serwis z Sokółki, no i może się w końcu sprawa rozwiąże... ciekawe czy Farmer dotrwa, bo jutro będzie się działo...
KPK - Ochrona

#135 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 14 maj 2010 - 15:57

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego zapytam z ciekawości (nie złośliwie) co się rozwiąże? i co się będzie działo?

#136 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 14 maj 2010 - 16:27

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Czy on się nadaje do dalszej eksploatacji, bo jest kilka wad, które mogą być kosztowne. A działo się będzie wiele, będą foty. Mogę napisać tyle, że tego na AF jeszcze nie było. B)
KPK - Ochrona

#137 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 14 maj 2010 - 16:52

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Hmm - nie ukrywam, że pobudziłeś moją ciekawość - nie mogę się doczekać B)

#138 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:35

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Nie było i nie będzie jak na razie. :/ A wszystko przez awarię (nową) Farmera.
KPK - Ochrona

#139 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 maj 2010 - 19:39

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Co tym razem ?-i firma się poczuwa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:00

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. B)
KPK - Ochrona