Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:36

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Z wom to najwięcej latem z prasą bryka, a tak to od czasu do czasu rozrzutnik lub coś innego. Tak jak powiedziałem - narazie nie mam powodów, aby narzekać - teraz zainwesowałem w nowe głośniki i dobrze będzie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 00:10
  •  

#102 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:44

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Zbychu-będziesz stosował metodę rodem z aut służbowych ?-eliminacja podejrzanych stuków w silniku lub zawieszeniu za pomocą podgłośnienia radia ?Dodany obrazek

#103 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 kwiecień 2010 - 21:21

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Odpukać nic nie puka... :D A nie wiedziałem, że tak się robi w służbowych autach, choć takie posiadam. Po prostu słabej jakości głośniki nie wytrzymały nowego radia - braciak jeszcze młody i lubi trochę głośniej posłuchać - co do wyciszania dźwięków to przymierzam się coś zrobić z wydechem - to jest jedna z niewielu rzeczy, która mnie wkurza w tym ciągniku tzn. dziwny dźwięk jaki się wydobywa z tego "blaszanego" wydechu. Jak zwykle Twój post powoduje uśmiech an mojej twarzy... :)

Kolego Farmer F10244C1 oczywiście Farmer nie jest szczytem marzeń rolnika (takiego jak ja) ale pamiętam jak się zastanawiałem nad wyborem w 2006 roku co kupić - na poczatku miało być coś używanego, ale jak się rozejrzałem po cenach i okazało się, że za ok 70 tys to ja mogę kupić nawyżej piętnastoletni ciągnik to jakoś tak mi przeszła ochota na używkę - z nowych patrzyłem na pronara, ursusa, zetora proxe, NH TD80 no i Farmera - pronar i ursus (brak komentarza)odpadły na początek, NH po jeździe próbnej szału na mnie nie zrobił - golusieńki, a i tak ok 20 tys droższy od Farmera (na dodatek jak się teraz słyszy nie jest taki bezawaryjny, że nie wspomnę,że jest to 3/4 Farmera (rozmiarowo). Zetor proxa bardzo poważnie brany pod uwagę również ok. 15 tys droższy od Farmera - również golusieńki w stosunku do Farmera (nawet głupiego zaczepu z przedu nie miał normalnie). Tym to sposobem padło na Farmera (który komfortem w środku napewno nie ustępuje NH TD80), dużo tańszy, lepiej wyposażony i jeśli chodzi o awaryjność to jak ona pozostanie na takim poziomie jak do tej pory u mnie to szczerze będę zadowolony. Napewno w obecnej chwili sporo się pozmieniało jeśli chodzi o ceny i wyposażenia ciągników (nie śledzę już tak bardzo tego)oraz możliwość brania pod uwagę większej ilości marek w tym przedziale mocy i ceny. Pozdrawiam.

#104 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 25 kwiecień 2010 - 09:45

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a A co takiego Farmer, czego nie ma NH? Z tego co widzę to on pracował z 2 osiowym rozrzutnikiem, beczką 2tys L i prasą Sokółką. Te 2 pierwsze to ludzie c360 i c330 ciągają, praktycznie bez obciążeń on jest, Natomiast z prasą może i jakieś tam ma jak szybciej jeździsz. Komfort w Farmerze to pozostawmy bez komentarza, oczywiście lepiej jest w c2 itp niż w c1.
KPK - Ochrona

#105 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 19:59

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego - zapytaj co miał Farmer, a czego nie miał NH, a nie co ma (tak jak napisałem - teraz nie wiem jaka jest dokładnie różnica bo już tak tego nie śledzę) - nie pamiętam już dokładnie co tam było inne w końcu to było w 2006 r, ale chociażby dopłacenie za sprężarkę w NH uważam za coś nienormalnego i uwierz mi, że wtedy w kabinie C2 napewno nie było gorzej jak w NH TD80 - jak jest w C1 nie wiem bo nie siedziałem (że nie wspomnę,że NH TD80 przy Farmerze wygląda jak jego młodszy brat...)

A powiedz mi jakie ma znaczenie mała maszyna (małe obciążenie) na zużycie linki - coś tu mieszasz - już nie kumam o co Ci chodzi - Twoje teorie się rozjeżdżają...

Nie rób sobie jaj, że Sokółka to może jakieś tam obciążenie, bo jak się bardzo postarasz to Sokółką zdusisz 80-konny ciągnik. Ciągnik swobodnie bryka w pługu 4x40 Staltech, talerzówce 2,8 Unii, agregacie uprawowo siewnym z siewnikiem - daje radę bez najmniejszych problemów. Ale oczywiście należy go omijać szerokim łukiem ... :D

#106 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 08:15

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie. We wsi są teraz 2 TD 5050 i mogę powiedzieć, że są lepsze jak farmer. :D A choćby takie głupie sterowanie TUZ z zewnątrz, bardzo przydatne podczas sprzęgania Hollanda z Agro-Maszem. A omijać go także trzeba z powodu awarii i uprzejmości firmy. :) Po Twoich postach widzę, że jesteś fanatykiem tych ciągników, wszędzie go polecasz, bronisz, a to się po prostu nie nadaje. Czasem wydaje mi się, że Ty po prostu jesteś ich dealerem. :)
KPK - Ochrona

#107 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 kwiecień 2010 - 08:25

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @zbuchu @Farmer może i młody ale swój rozum ma. :D

#108 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 18:13

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Tak - oczywiście handluję Farmerami - stary przeginasz... Jak Ci się trafił gówniany egz. to mi bardzo przykro - masz po prostu pecha,(i masz prawo źle o nim mówić) ale nie oskarżaj innych, że nie wiedzą co piszą lub nie wymyślaj, że są dilerami - bo to wskazuje na to, że brak Ci argumentów. Wszystkimi usterkami Farmera jakie miałem dzieliłem się z innymi na PPR (nie było mnie jeszcze na AF)i nie ukrywałem nic tylko dlatego, że niby jestem fanatykiem tego sprzętu - przetrzyj oczy i poczytaj jakie usterki mają koledzy również w innych markach ciągników - ale przepraszam to co innego bo to już znane marki...
"Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie" - ha, ha, ha dobre
Ja porównuje do NH TD80 (takie wtedy były) obecnie TD5030 i w niczym on nie jest lepszy, a tej zimy 2 szt NH jakie są na mojej wiosce pokazały jakie są dobre...
W NH 5030 rzeczywiście jest zajefajne zewnętrzne sterownie tuz... chyba nie próbowałeś nic tym zrobić, że uważasz to za dobre rozwiązanie...

PS. Zapraszam Cię na moje dilerskie podwórko - zobaczysz ile mam Farmerów do sprzedania... :D :) :) i ewentualnie jak pracuje ten jeden...

#109 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 18:49

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Spokojnie, spokojnie. :) Skoro już tak wyjaśniasz doskonałość tego czegoś to napisz dlaczego mechanicy z Sokółki mają pełne ręce roboty? I tylko mi się psuje, nie znam Farmera bez awarii. Farmer od Td też w niczym nie jest lepszy... no może w awariach. :D
KPK - Ochrona

#110 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:04

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Oczywiście mechanicy ciągników innych marek siedzą na bezrobotnym ... ha ha ha - kolego pobudka :D
Ojciec zawsze mi powtarzał, że niektórym ... osobom należy ustąpić, więc to chyba zrobię - oczywiście kolego masz rację Farmer to szmelc, nie mogę spać po nocach, dlatego bo go kupiłem... ha ha ha. Życzę Ci dużo zdrówka i powodzonka przy następnym wyborze ciągnika.

I jeszcze jedno - nigdy nigdzie nie napisałem, że Farmer jest doskonały - czytaj uważniej tzn. ze zrozumieniem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:42

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a To jakoś znam ciągniki innych marek i dziwnym trafem się nie psują. Nie powinienem ale muszę to zrobić, porównać farmera do Jd kuzyna. Były kupowane w tym samym czasie, w Jd nic nie było ruszane jak w 2009 qq kosił to mail prawie 3tys h, teraz będzie kupował następne. Ci co Hollandy mają też zadowoleni i następne kupują. Całe szczęście mechanik mówił, że C1 już nie produkują. :D Dziękuje za zdrowie i Tobie również życzę powodzenia :)
KPK - Ochrona

#112 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:48

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a To tak, a propo tych zupełnie bezawaryjnych marek ciągników (takich po prostu nie ma):

http://www.agrofoto....mage&img=189400

http://www.agrofoto....emy-t13846.html

#113 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 maj 2010 - 19:46

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Mam przyjemność przerabiać podnośnik w tym farmerze z pierwszej serii.Tych co to skonstruowali powinni postawić pod ścianą i rozstrzelać.Ciągnik pięcioletni a wygląda jak po spaleniu.Nie wiem jak jest z obecnymi modelami ale te pierwsze to niewypał.

#114 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 maj 2010 - 19:48

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Daj jakieś fotki

#115 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 maj 2010 - 19:58

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a NIE mam fotek bo niemam czasu na takie żeczy ale to co widziałem to szok.W tamtym tygodniu miałem doczynienia z dwoma takimi sprzętami z początku produkcij.Wyglądają jak by na wojnie były a obrabiają po 20 ha każdy.

#116 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:00

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Hmm bardzo ciekawe...
A co kolego przerabiasz w tych Farmerach i z którego roku one są ?? I co takiego widziałeś, że przeżyłeś szok ?

#117 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:07

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Zakładam rozdzielacz monoblokowy jednosekcyjny .W tych starych ciągnik nie chce podnosić bo olej się grzeje.Rok to 2005 ale nie jestem pewien w nazwie jest jeszcze JUMZ.

#118 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:11

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a A to możliwe - tego pod nazwą Jumz nie znam. Ja mam Farmera z 2006 r i z podnośnikiem czy też z grzejącym się olejem nie ma najmniejszych problemów. Jedyny problem to wymiana na gwarancji zaworu przelewowego. Pozdr.

#119 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 maj 2010 - 20:27

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a w sobotę widziałem nowy całkiem nieżle to wygląda niewim jak z awaryjnością tych sprzętów jest bo niemam doczynienia z nimi. Ale za takie pieniądze to jakaś alternatywa jest dla tych mniejszych gospodarstw a może i nietylko. Cena też dobra bo 120000 tyś z turem METAL-FACH a bez 112000 tyś za ciągnik 82 konny .To w tych pieniądzach nic lepszego nie dostaniemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 maj 2010 - 21:54

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Obecnie ciekawa oferta jest również Famtraca - na allegro widziałem model 88KM za 115 tys brutto - silnik perkinsa, napęd cararo, skrzynia 24/24 więc naprawdę jest to dość ciekawy sprzęcik za te pieniądze.