kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

zbych    6

Tak - oczywiście handluję Farmerami - stary przeginasz... Jak Ci się trafił gówniany egz. to mi bardzo przykro - masz po prostu pecha,(i masz prawo źle o nim mówić) ale nie oskarżaj innych, że nie wiedzą co piszą lub nie wymyślaj, że są dilerami - bo to wskazuje na to, że brak Ci argumentów. Wszystkimi usterkami Farmera jakie miałem dzieliłem się z innymi na PPR (nie było mnie jeszcze na AF)i nie ukrywałem nic tylko dlatego, że niby jestem fanatykiem tego sprzętu - przetrzyj oczy i poczytaj jakie usterki mają koledzy również w innych markach ciągników - ale przepraszam to co innego bo to już znane marki...

"Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie" - ha, ha, ha dobre

Ja porównuje do NH TD80 (takie wtedy były) obecnie TD5030 i w niczym on nie jest lepszy, a tej zimy 2 szt NH jakie są na mojej wiosce pokazały jakie są dobre...

W NH 5030 rzeczywiście jest zajefajne zewnętrzne sterownie tuz... chyba nie próbowałeś nic tym zrobić, że uważasz to za dobre rozwiązanie...

 

PS. Zapraszam Cię na moje dilerskie podwórko - zobaczysz ile mam Farmerów do sprzedania... :D:):) i ewentualnie jak pracuje ten jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. :) Skoro już tak wyjaśniasz doskonałość tego czegoś to napisz dlaczego mechanicy z Sokółki mają pełne ręce roboty? I tylko mi się psuje, nie znam Farmera bez awarii. Farmer od Td też w niczym nie jest lepszy... no może w awariach. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Oczywiście mechanicy ciągników innych marek siedzą na bezrobotnym ... ha ha ha - kolego pobudka :D

Ojciec zawsze mi powtarzał, że niektórym ... osobom należy ustąpić, więc to chyba zrobię - oczywiście kolego masz rację Farmer to szmelc, nie mogę spać po nocach, dlatego bo go kupiłem... ha ha ha. Życzę Ci dużo zdrówka i powodzonka przy następnym wyborze ciągnika.

 

I jeszcze jedno - nigdy nigdzie nie napisałem, że Farmer jest doskonały - czytaj uważniej tzn. ze zrozumieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakoś znam ciągniki innych marek i dziwnym trafem się nie psują. Nie powinienem ale muszę to zrobić, porównać farmera do Jd kuzyna. Były kupowane w tym samym czasie, w Jd nic nie było ruszane jak w 2009 qq kosił to mail prawie 3tys h, teraz będzie kupował następne. Ci co Hollandy mają też zadowoleni i następne kupują. Całe szczęście mechanik mówił, że C1 już nie produkują. :D Dziękuje za zdrowie i Tobie również życzę powodzenia :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mam przyjemność przerabiać podnośnik w tym farmerze z pierwszej serii.Tych co to skonstruowali powinni postawić pod ścianą i rozstrzelać.Ciągnik pięcioletni a wygląda jak po spaleniu.Nie wiem jak jest z obecnymi modelami ale te pierwsze to niewypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

NIE mam fotek bo niemam czasu na takie żeczy ale to co widziałem to szok.W tamtym tygodniu miałem doczynienia z dwoma takimi sprzętami z początku produkcij.Wyglądają jak by na wojnie były a obrabiają po 20 ha każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Hmm bardzo ciekawe...

A co kolego przerabiasz w tych Farmerach i z którego roku one są ?? I co takiego widziałeś, że przeżyłeś szok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Zakładam rozdzielacz monoblokowy jednosekcyjny .W tych starych ciągnik nie chce podnosić bo olej się grzeje.Rok to 2005 ale nie jestem pewien w nazwie jest jeszcze JUMZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

A to możliwe - tego pod nazwą Jumz nie znam. Ja mam Farmera z 2006 r i z podnośnikiem czy też z grzejącym się olejem nie ma najmniejszych problemów. Jedyny problem to wymiana na gwarancji zaworu przelewowego. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

w sobotę widziałem nowy całkiem nieżle to wygląda niewim jak z awaryjnością tych sprzętów jest bo niemam doczynienia z nimi. Ale za takie pieniądze to jakaś alternatywa jest dla tych mniejszych gospodarstw a może i nietylko. Cena też dobra bo 120000 tyś z turem METAL-FACH a bez 112000 tyś za ciągnik 82 konny .To w tych pieniądzach nic lepszego nie dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Obecnie ciekawa oferta jest również Famtraca - na allegro widziałem model 88KM za 115 tys brutto - silnik perkinsa, napęd cararo, skrzynia 24/24 więc naprawdę jest to dość ciekawy sprzęcik za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj ten farmtrac 88km fajna maszyna ale chyba 115 tys netto kosztuje!!!

W 2008r case jx 80 z kompresorem seryjnym austryjackim, obciążnikiem przednim 400kg był do kupienia za 110 ty brutto, a farmera 100 tys cenili, także nie aż taka duża różnica, cenniki się zmieniają, a to że dokładają tura za 5 tys to znając filozofię polskich firm to taki zabieg marketingowy to jak chwytanie się brzytwy przez tonącego, podczas gdy farmtrac podniósł cenniki i żadnych promocji robić nie musi, jak na mój gust farmtracki to bardziej dopracowane ciągniki i od lat w indiach sprawdzone, podczas gdy farmery to za krótkie serie żeby wszystkie bolączki i drobne usterki wyszły z nowego modelu, a w sokółce jeszcze jednego modelu nie dopracują a gonią już z zupełnie innym modelem z innym silnikiem, a kto wie czy ten z perkinsem nie będzie się łamał? lub inne wady konstrukcyjne się nie pojawią, fakt dużym producentom jd sdf zdarzają się wpadki, ale felerne cewka, czy pękający przewód, to są drobnostki, a nie poważne wady konstrukcyjne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Ferdek uważam, że Farmtrac jest ciekawą obecnie propozycją ciągnika, ale proszę nie mów, że ten model 88KM jest sprawdzonym ciągnikiem - to jest również nowy model tak jak i jakiś tam Farmer, a co z niego będzie to czas pokaże - napewno jest to ciekawa propozycja - obecnie jak bym miał wybierać to mocno bym się nad nim zastanawiał. A co do marketingu Farmera - bardzo dobrze, że coś takiego się pojawia - to zmusza innych producentów ciągników do zastanowienioa się nad cenami swoich maszyn :lol:

 

Tu masz namiary na Farmtraca 88KM - 120 tys. brutto do negocjacji - przy dobrej negocjacji 5 tys. się urwie B) więc nie wiem, czy Farmtrac tak niby podniósł ceny... (widocznie, aż tak pięknie nie schodzą) :lol:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B182562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No tutaj masz rację @Zbych, farmtracki i farmery są wrzucane do jednego worka (bez urazy) tzw. wynalazków, ale o ile farmtrac 675dt czy mniejsze otrzaskały się już trochę na polskiej wsi, to ten model 88km jest dość drogi i nowość, ale małe farmtracki podrożały, no ale f 690 to tylko zmiany stylistyczne kabiny i maski z modelu 685dt, a farmer-y to mieszanka coraz innych silników i napędów ktoś tu napisał że teraz z perkinsem kombinują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Spoko - w pełni się zgadzam, że Farmerki to wynalazki - ale swoje robią - przynajmniej mój :lol: Poza tym te wynalazki typu Farmer czy Farmtrac ładnie namieszały na rynku ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do FARMTRAKA to od 83km ma skrzynie 24x24 EH rewers, koła do wyboru,nawet z tyłu 34,wałek 540 i eko 540 z możliwością 1000,cena chyba 126 brutto.Klima 5600 brutto.

Co do farmera są u nas dwa.Jeden ma z 3 lata to serwis co chwile jest u niego.Drugi z niecały rok z silnikiem JD ,to na razie chodzi.Ale jak go widziałem jak orał z pługiem 3 skibowym z 60 to bym go 60 minął.Pewnie nie chciał go przesilać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki model farmtracka ma koła 34 do wyboru? chyba jakieś do międzyrzędzi, bo tam ledwo pod błotnik mieści się 18,4/30!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzwoniłem tydzień temu do Mrągowa to tak powiedział a mi chodziło o szerokie.Bo te 30 to mię nie podobają a gość powiedział że nie ma problemu.

W styczniu powiedzieli że nie będzie EH rewersu tylko mechaniczny a teraz jest.Chodzi o modele od 83km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Farmtrac zaczyna od małego modelu i się rozwija co raz lepiej, a farmer, robi aby było czym najwięcej, w farmerze nie patrzą na jakość ale na ilość (bardzo dużo jest awaryjnych farmerów, ale zdarzają się dobre egzemplarze) na Agro-Show odpalali jednego farmera 1xx coś koni to silnik nie równo pracował... i to ma być reklama ?? W farmtrac'u na agro-show mało co otwierali kabiny, ale dlatego, że niektóre osoby niszczyły w środku... :lol:

W Farmtrac'u jest wszystko składane, a później dobrze sprawdzane, testowane, może zdarzają się wadliwe sztuki, ale tak jest w każdej firmie

W FT nie było i na razie nie ma EH rewersu :lol:

 

P.S nie wiem dlaczego dużo osób pisze na FT wynalazki ?? Przecież to normalny ciągnik jak każdy inny np. zetor B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

dokładnie, taki saam jak inne tylko że składany z różnych podzespołów różnych firm :lol: I chyba farmtrack dosć szybko takie coś zrobić. Inne marki też tak robią. :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

UrsusCzesio - rozumiem, że Zetor niby nie jest składany z różnych podzespołów... ? Dobre :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

@zbych, a może nie? :lol: zetor tak samo jak DF, kubota, MF są składane z różnych podzespołów, taka jest twarda prawda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj