Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#241 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:01

Kolego, a w jakich okolicznościach strzeliła Ci ta skrzynia ?

Brat wyciągal ciężarowke która sie zakopała w grząskim terenie. Ciągnąl pasem nie linką wiec szarpnięć nie bylo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 18:41
  •  

#242 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 25 styczeń 2013 - 06:57

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

#243 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 07:30

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

#244 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 25 styczeń 2013 - 07:33

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Jak nie kupisz samego korpusu, skoro @stasio1 napisał, że kupił za 10 tys.

#245 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:45

I tak tylko podczas samego ciągnięcia pękła skrzynia ? Czy podniosło przód i jaki spadł to strzeliło ?

P.S. U mnie również jest inna rama tura, dłuższa.

Nic nie podniosło, poprostu strzeliło. Ledwie dotknął tą ciężarówke i strzeliło. Pewnie było tam już dużo mikropęknięć.

Koło mnie u sąsiada , stoi za stodołom dawca farmer .Jemu zmieliła się skrzynia na którym 3 biegu porozbierany na trzy części .Mówił że koszt skrzyni w Sokółce to 30.000 lub 35.000 kompletna .Samego korpusu nie kupi się w fabryce tylko Całom.Kupił drugi ciągnik szkoda .

Daj mi namiar na sąsiada to z nim pohandluje.

Edytowany przez stasio1, 25 styczeń 2013 - 08:45.

#246 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:52

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

#247 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:04

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Aż chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem"-ale zaraz kol.zbychu doprowadzi mnie do pionu... :D .Nie cieszę się z cudzego nieszczęścia ale nie uważacie że coś za dużo tych pęknięć ,drobnych awarii (po 10-13 tys zł) w Farmerach ?Przedwczoraj rozmawiałem z największym w okolicy fanem tej marki-jego słowa to-"szkoda że Zetora nie kupiłem".Jeżeli ON już takich słów użył to coś musi być na rzeczy...

#248 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:40

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @jaro
A Ja narzekam na zetora :)
@stasio1
Bardzo ładnie pospawane. Skręć go, słupice na dole. Właśnie Ja chciałem kupić Metal-Fach ale później zmienił na Tura 6 z Biedaszek. Myślę że lepszego nie ma z polskich. Do minusów zaliczam zakładanie ramy, ile Ja nawyzywam na te szybkozłącza.
@nuszka
Polecam ten sklep
agro-mar z Wągrowca
Na allegro też są. Dużo części mają.
@zbych
Kolego obudowa od sprzęgła(10tyś) a obudowa od skrzyni głównej(30tyś) to dwie różne rzeczy.

#249 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:13

Ale od jakiegoś dawcy .Może są w sprzedaży świecie .Do fabryki przychodzą gotowe zestawy skrzyń , oni tylko składajom taki system produkcji .

kolego @stasio1 on sąsiad już posprzedawał z połowę ciągnika obudowę skrzyni itp coś tam mu jeszcze zostało widać Całom kabinę silnik . To trudny człowiek .Ja zainwestowawszy bym w ten ciągnik

napisz mi prosze maila albo na priw nr do tego faceta
s.ziolko@grazit.pl

#250 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:34

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html
Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/
Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

Kolego @tespis przeczytaj uważnie powyżej...
Jaro, a czemu niby miałbym Cię stawiać do pionu ? Nie ma sprzętów idealnych, są ludzie którzy są zadowolenie z Farmerów i są ludzie którzy mają z nimi problemy, takie życie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:57

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a W 100% zgadzam się z @Jaro. Tych pęknięć, licznych drobnych i grubszych awarii jest zbyt wiele. Inne marki też maja wadliwe modele ale kurde nie w takiej skali!
Co do tej pompy to może i racja, bo niby nasz Farmer miał pompę 55 czy 65l/min a mimo wszystko wolno podnosił, a może to wina siłowników od ładowacza, w które trzeba wlać dużo oleju. Teraz w nowych F5 mają ponad 100l/min, i się tak już wcześniej zastanawiałem czy coś nie kłamią.

Całe szczęście, że my się już musimy męczyć z tym wyrobem. W 2010 obudowa sprzęgła kosztowała 4,208pln netto. Nr części to 10248-1600021. Tylko u nas jeszcze się trochę innych części posypało i dodatkowo fabryka źle go złożyła to od razu go drugi raz rozbierali i robili jak trzeba - na nasz koszt rzecz jasna. :) Bo ktoś pracownikom za godziny zapłacić musi, więc co oni maja stracić skoro głupi rolnik może zapłacić. Podobnie sprawa się miała z jego transportem, w powrotnej drodze wzięli kabiny z Koji a do Smolnik to z 20km mamy, także aby 2km z trasy do nas zboczyli. I 2,80 za km. :/ Jakbyśmy wiedzieli to sami byśmy tańszy transport znaleźli. A i potem jak wrócił to jeszcze 2 razy tam pojechał bo nie tak parę rzeczy było. I co nam serwisant opowiadał to już był zrobiony jednego dnia, kolejnego rano chcieli już przywieść a tu d*pa - awaria. :D Po kilku sekundach jazdy może?
KPK - Ochrona

#252 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:13

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Farmer-a gdzie Twój Farmer :P trafił ?

#253 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:16

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a I ciekawe jak się ma... B)

#254 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 18:35

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @Stasio źle spojrzałem w mojej dokumentacji w kompie. Sorry. Ładny filmik i reklama.
@Farmer. Bardzo słaby serwis. Boże uchowaj.

Edytowany przez tespis17, 25 styczeń 2013 - 18:38.

#255 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:13

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Ja w katalogu mam numer pompy NSZ-14... Ogólnie to pozdro dla tej marki, ciągniczki na prawdę fajne, a oni to tak niweczą. Miejmy nadzieje, że się wyrobią. Dużo było roboty z wymianą pompy i przerabianiem chłodnicy? Zwiększenie wydajności nic nie zaszkodzi układowi hydraulicznemu? Jeśli chodzi o dzielnik strumienia to no comments. Już go nie mam :P Też montowałem ten dodatkowy blok i jestem zadowolony. Ciszej w kabinie i bez ciągłego przełączania. Co do pękania to myślałem nawet o skonstruowaniu ramy, tyle, że nie mam pojęcia jak to by można było rozwiązać.

#256 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 25 styczeń 2013 - 22:15

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Nasz Farmerek pojechał daleko, bardzo daleko. :) Jakieś 400km dalej... A jak się ma to już nie wiem, kilka miesięcy po zakupie dzwonili, ale nikt nie odważył się odebrać telefonu. :D
KPK - Ochrona

#257 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 00:22

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @tespis17 dzięki polecam sie w sezonie :)

Farmer w specyfikacji podaje ze model 8244 c2 posiada pompe o wydajnosci 55l/min. nie wiem skad oni wzieli tą wartość skoro w ciągniku siedzi pompa o symbolu nsz25 i wydatku 25l/min.

@nuszka007 nie wiem skad u ciebie nsz 14 moze chodzi o pompe do kierowania. Modele pomp nsz10 nsz14 i nsz16 mają ten sam wałek napędowy i jest on mniejszy niż w pompach nsz25 nsz34 nsz40 i nsz50. Te mniejsze modele występują w układach wspomagania i w układzie hydraulicznym ciągnika Władimirec.
Pompa nsz40 po wyjęciu chłodnicy pasuje bez problemu tylko potem chłodnica sie nie mieści i trzeba zeszlifować jej ranty. jutro tzn dzis zrobie foty i wstawie. A czy to zaszkodzi układowi?-no raczej nie bo skoro w prospekcie podają ze farmer ma wydatek pompy 55l/min a ja załozyłem "tylko" 40l/min to jeszcze daleko mi do przekroczenia możliwosci konstrukcyjnych :D

Edytowany przez stasio1, 26 styczeń 2013 - 00:23.

#258 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 08:05

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ile jeszcze razy wkleisz ten film, juz 3 raz na jednej stronie jest?

#259 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 08:56

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a On jest w sygnaturce, pod każdym postem się będzie pokazywał, co w tym złego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 09:00

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ja rozumiem reklame ale przy kazdym poscie wklejac ten sam film to szczyt glupoty