Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#221 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:27

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Człowieku w jakim Ty języku napisałeś swój post ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 19:14
  •  

#222 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:04

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a On może mieszka w ,,Pyrlandii'' heheheh

#223 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 11 luty 2012 - 11:20

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a To jest tzw. podwórkowy :lol:

#224 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 luty 2012 - 01:10

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Mam pytanie do właścicieli Farmerów z ładowaczami. Jak szybko Wam chodzą wasze cudeńka, chodzi o podnoszenie/opuszczanie czy chociażby o otwieranie chwytaka czy krokodyla. U mnie trzeba troszkę poczekać zanim się to zbierze (nie chodzi o czas reakcji tylko o prędkość pracy). Nie wiem czym jest to spowodowane, wiadomo- im dam wyższe obroty tym jest lepiej, ale nie będę dawać gazu w podłogę przy pracy z ładowaczem XD

#225 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:58

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Porównując z proximoą to farmer strasznie wolno robi.

#226 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2012 - 18:04

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Ja wiem czy wolno .Tylko Proxima się tak nie psuje a z Farmerem wiecznie są problemy :(

#227 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:07

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

#228 Share iktorn

iktorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 17:47

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a MI sie zdażylo niestety wina leżala po stronie serwisanta ale jak ktos uczniom daje serwisowac ciagniki to tak sie kończy i pekł przy odebraniu ciagnika na ostatnim serwisie mieli
do zrobienia zbiornik paliwa uchwyt pekl robili terz sprzeglo wiec rozpołowili i silnik z lącznikiem do szkrzyni biegow srob nie dokrecili zauwazylem to jeszcze na serwisie sam jestem mechanikiem 2 niedokrecone jedna przekrecona wiec dociagnelem jeszcze w serwisie mam na to 2 swiadkow ale pod kabina nie sprawdzilem i po 3 miesiacach sie zlamal.
Fabryka obiecala ze weznie stary łacznik do ekspertyzy no i tak minelo 9 miesiecy a nawet nie odebrali witocznie maja to gdzies

C:\Users\karol\Desktop\FARMER ZDJECIA\

#229 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 00:07

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ja ma farmera. nigdy nie zakładałem do niego żadnego tura, farmer ma chyba 7lat. w zeszłym roku, tj. wrzesień 2012, ojciec pojechał talerzować pole. dzwoni do mnie i mówi "olej cieknie spod farmera". co się okazało, korpus pękł w połowie i nastąpił wyciek oleju. Dodam, że w mojej okolicy nie ma górek i pagórków, lest lekka ziemia i nie ma kamieni, no i nigdy nie był zakładany cięzki sprzęt. Firma tłumaczyła się wadą odlewu. oczywiście było już dawno po gwarancji. Koszt naprawy coś około 14 tys.zł już z mechanikiem. sam korpus - 9tys.zł

#230 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:36

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ten farmer to c2?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:15

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Raczej C1, bo to one mają syndrom słabych "kości". Swoją drogą kiedyś te części były tańsze, teraz widzę pseudo fabryka odkryła żyłę złota, kosztem rolnika niestety.
KPK - Ochrona

#232 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 16:11

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Tak sobie czytam i czytam te wypowiedzi o Zetor Frontera, nie wiedziałem że Zetor z Oplem współpracuje. Zwracajcie uwagę jak już tu piszecie.
"JANCZAK" Tak som i sypiam " "Przyciesz" to mają użytkownicy czytając te wypowiedzi.

Edytowany przez masseyferguson6140, 18 styczeń 2013 - 16:13.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#233 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:42

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Śpiewać każdy może ,a pisać słabo i na temat tylko nieliczni .

#234 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2013 - 01:23

Mi właśnie się wydaje, że wolno, niby to wina rozdzielacza (40l/min do pompy o wydajności 55l/min), ale te 55l pompy to wydajność maksymalna, także rozdzielacz raczej jej nie tłumi, no chyba, że na full obrotach,ale nikt tak z turem nie pracuje. Druga sprawa to kiedy ta max wydajność zostaje osiągnięta...

55 litrów to wymysł producenta....Nie wiem skąd oni wzieli tą wartość. Ktoś powinien im sprawe za to założyć ale mi już nie chce się z nimi szarpać. Przecież ta pompa ma wydatek 25l/min symbol pompy nsz25. Ja dla sprawdzenia podłączyłem węże od tura do starego jumza 6AM tzw. Białoruśki która ma pompe nsz32 czyli 32l/min i tur pracował o wiele szybciej. Do farmera zalożyłem teraz pompe nsz40 i jest kolosalna różnica, teraz tur pracuje naprawde szybko.

A co do pęnięć to pierwszy raz pekł farmer jak miał 50 mth (pękła obudowa sprzęgła, link poniżej) a potem jak już miał ponad 6tyś mth wtedy pękł korpus skrzyni. http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/ , u mnie w galerii znajdziecie także złamaną valtre link: http://www.agrofoto....zlamana-valtra/
W załącznikach zdjęcia korpusu skrzyni złamanego farmera

Załączone miniaturki

• farmer0404.JPG
  • farmerG0349.JPG

Edytowany przez stasio1, 24 styczeń 2013 - 01:34.

#235 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 09:39

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Możesz coś więcej powiedzieć o wymianie pompy? Jakie były koszta, skąd ją brałeś itp...

#236 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 11:40

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.
Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

Edytowany przez tespis17, 24 styczeń 2013 - 11:43.

#237 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 12:02

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a stasio1 ile kosztuje ta czesc co ci pekla za pierwszym razem ?

#238 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:37

Możesz coś więcej powiedzieć o wymianie pompy? Jakie były koszta, skąd ją brałeś itp...

pompa kosztuje grosze 145zł kupowałem ją tutaj http://allegro.pl/po...2943791832.html
Pompa nie do końca mieści sie ponieważ blisko jest chłodnica. Trzeba było wyjąć chłodnice i ją przerobic aby pompa weszła. w ciągu 7 godzin wszystko zrobiłem. Przyłącza pasują, wałek też jest ten sam. Chciałem założyć nsz50 ale tam już są inne przyłącza i nie dało rady. Zakładanie tej pompy to nie mój wymysł, założyłem ją po rozmowie z Panem Romkiem z farmera i on mi powiedział że testują takie pompy w 8244c2. Założyłem jeszcze dodatkowy blok do rozdzielacza hydraulicznego tak że wyeliminowałem już dzielnik strumienia.

Kolego @Stasio napisz jakiej firmy Tura masz. Czy masz go w tzw. klatce??? Moim zdaniem każdy ciągnik pęknie właśnie na sprzęgle który nie ma wzmocnieniem tzw. ''lasz'' które idą od słupicy tura do tylnego mostu. Zaznaczam że to nie są zwykłe ''lasze''.
Kolega @nuszka pompa nie jest droga.

Tur jest z Sokółki 1,6t podnoszenia, kupiłem ciągnik z zamontowanym turem i ma on oryginalne "wzmocnienia" do tylnej osi tylko że jak dla mnie to są one śmieszne. Wzmocnilem tura w ten sposób http://www.agrofoto....farmer-8244-c2/
Poza tym zrobie teraz lepsze wzmocnienia do tylnej osi.

stasio1 ile kosztuje ta czesc co ci pekla za pierwszym razem ?

Nie wiem ile ta część kosztuje bo wymienili na gwarancji a było to 6 lat temu wiec ceny też napewno sie zmieniły. Korpus skrzyni kosztował 10 tys,

Edytowany przez stasio1, 24 styczeń 2013 - 16:38.

#239 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:57

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego, a w jakich okolicznościach strzeliła Ci ta skrzynia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:08

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ja tez mam tura metalfach 1.6t ale u mnie rama od tura siega dalej do tyłu i dokrecona jest az do skrzyni posredniej