Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

276 odpowiedzi na ten temat

#201 Share belarus1221

belarus1221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:24

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a koledzy nielamcie sie tym ze farmery pekaja niedawno na terenie naszej gminy przelamali nowego fenda przy orce ale szczegolow nieznam a kilka lat temu też na naszej gminie zlamano nowego zetora fronterre to tak na pocieszenie narka!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dzisiaj, 08:12
  •  

#202 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:49

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Aha... czyli mam się cieszyć bo mój kolega po fachu wydał 2 razy tyle i też mu się przełamał? normalnie super, jestem wniebowzięty, płacę połowę ceny i też mi się przełamuje. :D Też mi pocieszenie...

Edytowany przez FarmerF10244C1, 07 styczeń 2012 - 22:54.

KPK - Ochrona

#203 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:55

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Myślę kolego, że nie ma co się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia - natomiast ta informacja pokazuje, że każdej marce się coś może przytrafić...

#204 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:57

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Ale statystycznie rzecz biorąc najczęściej w ciągnikach na "F" :D .

#205 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:04

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a jaro - powiem tak - ja na swojego złego słowa nie mogę powiedzieć i oby tak dalej - obecnie dwóch użytkowników Farmerów 8244C2 z AF zastanawia się nad zakupem kolejnych Farmerów (moc 60-65KM) a więc widocznie nie jest tak źle... Pozdr
I jeszcze sobie popiszę... :D
Jeden z najnowszych tematów http://www.agrofoto....ohn-deere-6830/
Poza tym wystarczy spojrzeć na nagłówki tematów o JD to przerażenie ogarnia - a to nie chce ruszyć, a to się coś świeci, nie odpala, a to nic nie działa itp. itd. Popatrzcie na nagłówki (tematy) - większość to problemy - pytanie tylko jak to możliwe - w takich ciągnikach... ???
http://www.agrofoto..../103-3x00-8x00/
http://www.agrofoto..../104-3x10-8x10/
http://www.agrofoto..../105-5x15-8x20/

Panowie - nie ma bezawaryjnych maszyn - każdej się przydarzy - a że zapewne Farmerowi częściej niż JD to chyba normalne. Jeśli byłyby tej samej jakości to również miałyby taką samą cenę...
Pozdrawiam Panów... ;)

Edytowany przez zbych, 07 styczeń 2012 - 23:26.

#206 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:16

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a ale chyba nie do ładowacza:)

#207 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 23:29

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a A czemu niby nie??? Mój ma się bardzo dobrze w ładowaczu...

#208 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 08:07

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Eee tam Zbychu-wiesz doskonale że przeciętny użytkownik JD przejmuje się tym jak sie byle lampka zapali (niestety mieszkamy w takim kraju że przy naszych zarobkach byle pierdółka może zaboleć)-użytkownik Farmera zaś to prawdziwy twardziel -każdą awarię poniżej przełamania ciągnika na pół uważa za niegodną wzmianki drobnostkę :D -zresztą lubię sobie http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=2143&start=0 do poduszki poczytać...

#209 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:28

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a jaro - ale z całym szacunkiem w tematach które powyżej wymieniłem użytkownicy jd piszą o troszkę poważniejszych problemach niż byle zapalona lampka... ;) więc czyżby użytkownicy jd to również twardziele...

#210 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:32

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a @zbych ale większość z tych Jd ma już kilka( jak nie kilkanaście) tysięcy godzin nabitych a nie 300 czy 800. Nasz, w przyszłym tygodniu ma odwiedzić lekarza. Ach te cudowne, najtańsze( a w praktyce najdroższe) sprzęgło LUK. :D
Chcesz koniecznie kupować ciągnik zrobiony możliwie najniższym kosztem? Nie lepiej coś z Nh? Masz pewność, że serwis lepszy i części tańsze. ;) Ponadto nie ma co być testującym, dodatkowo płacąc za to duże pieniądze.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:54

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Rozumiem, że te jaśki również mają po parę tys. godzin zrobione... http://www.agrofoto....ohn-deere-6830/ http://www.agrofoto....-same-problemy/
Ja nie twierdzę, że Farmer jest zaje...stym ciągnikiem czy też porównywalnym jakością do "zachodnich" sprzętów - chcę Wam tylko pokazać, że jak się ma pecha to w każdej marce można spotkać się z problemami - oczywiście w tańszych markach takich jak Farmer z pewnością częściej (ale tak jak napisałem powyżej - jeśli jakość byłaby taka sama to i cena również byłaby taka sama...)
Jeśli chodzi o NH to np nie wiem czy jest się czym chwalić jeśli chodzi o wersje TD... (pozostawię bez komentarza).
Natomiast wracając do Farmera widocznie są też tacy ludzie, którzy są z nich zadowoleni skoro biorą tę markę ciągnika pod uwagę kupując kolejny ciągnik... Oczywiście moim skromnym zdaniem obecnie Farmer ma za wysoką cenę w stosunku do oferty konkurencji...

#212 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:49

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Gdyby Farmer miał lepszą jakość to cena byłaby na pewno wyższa niż konkurenci. Owszem, mogą być zadowoleni, ale skoro jest bardzo duży procent awaryjnych sztuk, powinni się zastanowić, czy kolejny ciągnik nie będzie należał do grona tych lubiących serwis. Tym bardziej, że serwis coraz bardziej olewa swoje zadanie.
KPK - Ochrona

#213 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:56

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Kolego - czas pokaże jak to będzie - jeśli chcą się utrzymać na rynku to muszą się wziąć "za robotę" a jeśli nie to pójdą z torbami...

#214 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 11:35

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowany przez sebekroger, 11 styczeń 2012 - 11:36.

#215 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 17:25

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Za robotę to oni się nie wezmą, bo na eksport dużo idzie, na polski rynek i wszystko jedno. A jak fabryka upadnie to się na pokoje przerobi i Verde powiększy. ;)
Sebek powiem Ci szczerze, że u nas każdy mechanik narzekał na konstrukcję tego ciągnika. :D Teraz robi go serwis dealera, bo poprzedni mechanik spiep**ył robotę. :/ @qazi może Ci coś poradzić. Nie radziłbym oddawać go do Sokółki, bo ciągnik może wrócić z innymi podzespołami, nie tylko tymi, które wymagały wymiany. ;)
KPK - Ochrona

#216 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 18:56

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kolego - wrzuć jakieś zdjęcia tej skrzyni do galerii.

#217 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:01

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Numery łozysk znasz?

#218 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:04

Witam wszystkich jestem posiadaczem ciągnika rolniczego Farmer F-10244 C1. W/w ciągniku rozsypała się skrzynia biegów. Już od kilku miesięcy farmerek stoi rozkręcony. Powodów jest kilka, mianowicie ciężko są dostępne części to skrzyni biegów typu Carraro, a do uzyskania ich jest potrzebna tabliczka znamionowa skrzyni biegów, która ma znajdować za tylnim prawym kołem na tylnim moście, jednak u mnie jej nie ma. Nawet pofatygowałem się zawieść skrzynie do producenta ciągnika, lecz za dwa łożyska i jeden trybik, producent tak mnie podliczył, iż stwierdziłem że lepiej wyjdzie kupić nową skrzynie. Szukając różnych rozwiązań trafiłem na te forum w którym widzę,że nie tylko ja mam takie problemy z tym ciągnikiem. W związku z powyższym zwracam się z prośbą do osób, które miały podobny problem i udało im się naprawić swoją maszynę, bądź mają kontakt z ludźmi którzy zajmują się tego typu naprawami, proszę o kontakt na email: sebekroger@wp.pl lub gg , bądź tel. 723715248 Z góry dziękuję i pozdrawiam.

http://www.agrofoto....armer-8248-m12/
Myślę że warto byłoby się skonsultować z użytkownikiem @mariusz(ZDUN) on robił naprawy tych skrzyń więc powinien coś wiedzieć ...

#219 Share sebekroger

sebekroger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:02

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Szkoda pisać o serwisie sokółki, już dosyć miałem wożenia skrzyni od jednego mechanika do drugiego i już prawie bym kupił nowo ,ale gdy kierownik w/w serwisu mi powiedział ,że na nową nie dają gwarancji a kosztuję ona 15 000zł ,ale zapewniał mnie ,że ta napewno mi się nie zepsuje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:21

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a Dlaczego w FARMERACH ciągnikach sypiam się te skrzynie u mnie okolicy centrum Polski stoją już TRZY sztuki do remontu skrzyń Przyciesz takie same som w Farmatraka LANDI i wiele innych ciągnikach te skrzynie ZF i ni sypiam się i po parę lat śmigają hehe

Edytowany przez JANCZAK1176, 12 luty 2012 - 07:49.