kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

zbych    6

Hubert8245 - czytaj ze zrozumieniem - przecież to samo napisałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 - może niszczą, bo jest ze słabego materiału.? B)

 

A co do tego grzania oleju, u nas też tak na początku było, i pompa cały czas wyła i już jest wymieniona, wraz z paroma innymi częściami... to tylko majowe awarie. W poniedziałek ma przyjechać serwis z Sokółki, no i może się w końcu sprawa rozwiąże... ciekawe czy Farmer dotrwa, bo jutro będzie się działo...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego zapytam z ciekawości (nie złośliwie) co się rozwiąże? i co się będzie działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy on się nadaje do dalszej eksploatacji, bo jest kilka wad, które mogą być kosztowne. A działo się będzie wiele, będą foty. Mogę napisać tyle, że tego na AF jeszcze nie było. B)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Hmm - nie ukrywam, że pobudziłeś moją ciekawość - nie mogę się doczekać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co tym razem ?-i firma się poczuwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. B)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

No to zawiedziony jestem - a już myślałem, że sobie poczytam trochę hiciorów roku :) i coś ciekawego pooglądam, a tu lipa B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem WOM, tata z dealerem coś tam mówili, ze się ścięło. Jak firma to nie wiem. Ale jestem zawiedziony, myślałem, że zobaczę Orkelkę w pracy a żywo a tu lipa. :D

Zobacz teledysk zespołu Vexel http://www.youtube.com/user/NawrotkaTv#p/u/17/Fec9lHUiYik 2:46 coś robi przy WOM może on twojego Farmera składał :D


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOM akurat sami robiliśmy i to już dawno było, wodzik się ściął, a co najlepsze taki tylko jeden był w magazynie. ;)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozef3    0

To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

 

To zależy ile się nim podnosi. Może ktoś próbuje podnieś ze 3 tony to wiadomo,że coś musi puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego puścić nic nie powinno - po to są zawory przelewowe, aby układów nie przeciążać i pracować bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że jak do farmera tego 80km założy się pożądnego tura to pęka na pół?????....

Mój wujek ma farmera 80 koni i przy ładowaniu gnoju przełamał go na pół. Miał szczęście bo rozłamał go na wstawce między silnikiem a skrzynią.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
Napisano (edytowany)

Panowie, jestem fanem ciagników Farmer, ale niestety pękanie bloku silników w miejscu połączenia silnika ze skrzynią sie zdarzają ale tylko gdy jest zamontowany tur. Widziałem w serwisie takiego farmera. A 2 tygodnie temu u mojego kuzyna pękł blok silnika, sprzęgło się rozsypało od tego w dodatku. Zdarzyło sieto gdy troche obornika było na krokodylu (10-20kg) i aby zsunąc te resztki z wideł, kuzyn postanowił "strząsnąć" turem. Opuścił tura i natychmiast podniósł, na początku zazgrzytało sprzęgło i pekł blok. Silnik zdusiło. Wadą konstrukcyjną jest to że rama tura powinna byc pod całym ciagnikiem i to w dodatku masywna, tak jak w c360 lub zetorach a nie na samych silnikach! kto to wymyslił??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - ja nie wiem jakiego Ty masz Farmera i jakiego tura, ale obecnie montują właśnie konstrukcję (ramę) tura pod całym ciągnikiem, aż do śruby mocującej tylne ramiona tuz. Daj jakieś fotki tego pękniętego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

KAŻDY ciągnik z silniekiem JOHN DEERE - MUSI miec ramę, inaczej pęknie !!!

 

Niestety silniki John Deere są tak licho skontruowane, że bez ramy nie mogą funkcjonować.

 

Widział ktoś podobną sytuację u innych marek? John Deere sie chwali w reklamach ramą, a to jest jego bolączka i problem tak naprawdę. Dlatego w Farmerze z silnikiem John Deere musi byc rama - inaczej pęknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

KAŻDY ciągnik z silniekiem JOHN DEERE - MUSI miec ramę, inaczej pęknie !!!

 

Niestety silniki John Deere są tak licho skontruowane, że bez ramy nie mogą funkcjonować.

 

Widział ktoś podobną sytuację u innych marek? John Deere sie chwali w reklamach ramą, a to jest jego bolączka i problem tak naprawdę. Dlatego w Farmerze z silnikiem John Deere musi byc rama - inaczej pęknie!

Dokładnie tak jest jak piszesz-pewnego razu wyszedłem sobie przed dom-a nudziłem się przeokrutnie, pomyślałem sobie "a co mi tam zobaczę jak wygląda jeleń bez ramy".Po paru godzinach,siniakach i jednym połamanym kluczu miałem go w proszku.Faktycznie jest tak jak piszesz-silnik po wyciągnięciu z ramy pękł mi na rękach-taka to licha konstrukcja-a wstyd inżynierowie z JD !Potem wpadłem na genialny pomysł- i faktycznie po posmarowaniu Ramą-wrócił do życia !-faktycznie coś w tej ramie jest :D .

No a potem się obudziłem-czego i Tobie serdecznie życzę...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek102    0

Co do FARMTRAKA to od 83km ma skrzynie 24x24 EH rewers, koła do wyboru,nawet z tyłu 34,wałek 540 i eko 540 z możliwością 1000,cena chyba 126 brutto.Klima 5600 brutto.

Co do farmera są u nas dwa.Jeden ma z 3 lata to serwis co chwile jest u niego.Drugi z niecały rok z silnikiem JD ,to na razie chodzi.Ale jak go widziałem jak orał z pługiem 3 skibowym z 60 to bym go 60 minął.Pewnie nie chciał go przesilać.

 

Zadna rewelacja takie wyposażenie każdy trup ma , a jak ni ma to to juz nie traktor, Ja mam John Deera Farmera 86 km i nie narzekam. tur 1300 wystarcza a złamac można wszystko i wszędzie, wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Kolego - ja nie wiem jakiego Ty masz Farmera i jakiego tura, ale obecnie montują właśnie konstrukcję (ramę) tura pod całym ciągnikiem, aż do śruby mocującej tylne ramiona tuz. Daj jakieś fotki tego pękniętego sprzętu.

 

Przełamany Farmer z silnikiem MTZ,

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/15480-farmer-8244-c2/

szkoda że nie biorą przykładu z Zetora i nie montują wzmocnienia do tura pod całym ciagnikiem tak jak to ma miejsce w Zetorach właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6
Napisano (edytowany)

Kolego - ten przypadek (to zdjęcie) już każdy zna od kilku lat więc Ameryki nie odkryłeś... Zdjęcie z galerii @Stasia. Zrozum, że obecnie montują pod całym Farmerem i nie słychać już o przełamaniach, a kilka w galerii Farmerów już jest. I przestań ludziom wciskać stare zdjęcia bo jeszcze pomyślą, że to coś nowego.

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj