kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

zbych    6

Pewnie, że 100% racji, ale można też w drugą stronę, a mianowicie jak się trafi gó...ny operator to i najlepszy materiał nie poradzi... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jest pełno tych czerwonych stworków... i w każdym coś było to pompa, to przodek to sprzęgło...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

U mnie w okolicy też są, ale jak się sprawują nie wiem - mogę jedynie na podstawie swojego "czerwonego stworka" :)powiedzieć, że nie jest źle - jak będzie się tak sprawował dalej jak do tej pory to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W mojej okolicy gosciu do pronara załozył tur 6 no spoko ładnie pieknie nim pracował wszystko było ok kupił agregat uprawowo-siewny bierny wał dwa rzedy łap i wał packera (wiadomo jest bardzo ciezki ) do tego jeszcze poloneza duza skrzynia . Ładnie pieknie mu sie siało ale nie chiało mu sie składac tego zestawu na uwrociach wiec tak nawracał ale mimo ze miał tura przód podnosiło wiec postanowił włożyć 300 kg zboża ładnie pieknie sie nawracało ale niestety za ktoryms razem obudowa pekła na pół tyle tylko ze dało sie do domu dojechac nowa to 1500 zł no i juz tak nie nawracał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Znajomy ma farmera około 80km+ tur metal- fachu i nie narzeka jak narazie...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

witam mam farmera c2 180mtg padła pompka od sprzęgła troche sie pocił silnik słabo wchodzi na obroty pod obciązeniem założyłem na niego tura metal fach.tur jest masywny i cięzki za to mocny tylko żal ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Witam to co jest wreszcie z tymi farmerami penkają czy nie? bo jestem zainteresowany tym traktorem z turem czy są warte zakupu?

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Chyba naprawdę musiałeś mieć ciężkie przejścia z nim... :D Ja póki co (odpukać w niemalowane :) ) nie mogę narzekać - oby tak dalej, a będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... znam zadowolonych, którzy zadowoleni być nie powinni. Jak wczoraj byłem po części których nie ma ( niektóre idą jak świeże bułeczki - ciekawe czemu, przecież Farmery to takie dobre maszyny:)) to sprzedawca mówił, że ludzie biorą hurtowo po 3 linki do WOMu( to jedna z kilku części po które byliśmy).


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Hmm, dziwna sprawa bo ja od womu linki jeszcze na szczęście nie musiałem wymieniać (jest ok 660 mtg) Wymieniłem raz linkę od sprzegła coś ok 250 mtg, a przy 500 mth wymienłem na hydrauliczne (linka nie pękła). I proszę nie insynuuj, że kłamię bo to nie ładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy jakich maszynkach on robi? Chodzi mi o te z WOM, bo wiadomo, że się linka nie zużywa jak orzesz... tam jest kiczowo po prostu rozwiązane linka prosto powinna być a nie po skosie jak w sokołach i się wydziera.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Z wom to najwięcej latem z prasą bryka, a tak to od czasu do czasu rozrzutnik lub coś innego. Tak jak powiedziałem - narazie nie mam powodów, aby narzekać - teraz zainwesowałem w nowe głośniki i dobrze będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zbychu-będziesz stosował metodę rodem z aut służbowych ?-eliminacja podejrzanych stuków w silniku lub zawieszeniu za pomocą podgłośnienia radia ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Odpukać nic nie puka... :D A nie wiedziałem, że tak się robi w służbowych autach, choć takie posiadam. Po prostu słabej jakości głośniki nie wytrzymały nowego radia - braciak jeszcze młody i lubi trochę głośniej posłuchać - co do wyciszania dźwięków to przymierzam się coś zrobić z wydechem - to jest jedna z niewielu rzeczy, która mnie wkurza w tym ciągniku tzn. dziwny dźwięk jaki się wydobywa z tego "blaszanego" wydechu. Jak zwykle Twój post powoduje uśmiech an mojej twarzy... :)

 

Kolego Farmer F10244C1 oczywiście Farmer nie jest szczytem marzeń rolnika (takiego jak ja) ale pamiętam jak się zastanawiałem nad wyborem w 2006 roku co kupić - na poczatku miało być coś używanego, ale jak się rozejrzałem po cenach i okazało się, że za ok 70 tys to ja mogę kupić nawyżej piętnastoletni ciągnik to jakoś tak mi przeszła ochota na używkę - z nowych patrzyłem na pronara, ursusa, zetora proxe, NH TD80 no i Farmera - pronar i ursus (brak komentarza)odpadły na początek, NH po jeździe próbnej szału na mnie nie zrobił - golusieńki, a i tak ok 20 tys droższy od Farmera (na dodatek jak się teraz słyszy nie jest taki bezawaryjny, że nie wspomnę,że jest to 3/4 Farmera (rozmiarowo). Zetor proxa bardzo poważnie brany pod uwagę również ok. 15 tys droższy od Farmera - również golusieńki w stosunku do Farmera (nawet głupiego zaczepu z przedu nie miał normalnie). Tym to sposobem padło na Farmera (który komfortem w środku napewno nie ustępuje NH TD80), dużo tańszy, lepiej wyposażony i jeśli chodzi o awaryjność to jak ona pozostanie na takim poziomie jak do tej pory u mnie to szczerze będę zadowolony. Napewno w obecnej chwili sporo się pozmieniało jeśli chodzi o ceny i wyposażenia ciągników (nie śledzę już tak bardzo tego)oraz możliwość brania pod uwagę większej ilości marek w tym przedziale mocy i ceny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego Farmer, czego nie ma NH? Z tego co widzę to on pracował z 2 osiowym rozrzutnikiem, beczką 2tys L i prasą Sokółką. Te 2 pierwsze to ludzie c360 i c330 ciągają, praktycznie bez obciążeń on jest, Natomiast z prasą może i jakieś tam ma jak szybciej jeździsz. Komfort w Farmerze to pozostawmy bez komentarza, oczywiście lepiej jest w c2 itp niż w c1.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - zapytaj co miał Farmer, a czego nie miał NH, a nie co ma (tak jak napisałem - teraz nie wiem jaka jest dokładnie różnica bo już tak tego nie śledzę) - nie pamiętam już dokładnie co tam było inne w końcu to było w 2006 r, ale chociażby dopłacenie za sprężarkę w NH uważam za coś nienormalnego i uwierz mi, że wtedy w kabinie C2 napewno nie było gorzej jak w NH TD80 - jak jest w C1 nie wiem bo nie siedziałem (że nie wspomnę,że NH TD80 przy Farmerze wygląda jak jego młodszy brat...)

 

A powiedz mi jakie ma znaczenie mała maszyna (małe obciążenie) na zużycie linki - coś tu mieszasz - już nie kumam o co Ci chodzi - Twoje teorie się rozjeżdżają...

 

Nie rób sobie jaj, że Sokółka to może jakieś tam obciążenie, bo jak się bardzo postarasz to Sokółką zdusisz 80-konny ciągnik. Ciągnik swobodnie bryka w pługu 4x40 Staltech, talerzówce 2,8 Unii, agregacie uprawowo siewnym z siewnikiem - daje radę bez najmniejszych problemów. Ale oczywiście należy go omijać szerokim łukiem ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy w nowej, większej beczułce i już się linka urwała, w mniejszej nie. We wsi są teraz 2 TD 5050 i mogę powiedzieć, że są lepsze jak farmer. :D A choćby takie głupie sterowanie TUZ z zewnątrz, bardzo przydatne podczas sprzęgania Hollanda z Agro-Maszem. A omijać go także trzeba z powodu awarii i uprzejmości firmy. :) Po Twoich postach widzę, że jesteś fanatykiem tych ciągników, wszędzie go polecasz, bronisz, a to się po prostu nie nadaje. Czasem wydaje mi się, że Ty po prostu jesteś ich dealerem. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@zbuchu @Farmer może i młody ale swój rozum ma. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj