kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

mirasek    13
ja w temacie chciałem powiedziec o tych złamanych ciągnikach to prawda słyszałem o paru takich przypadkach m in w mf i ursusie ale wydaje mi sie że to są ciągniki do których owszem można montować tura ale nie może on być nadmiernie eksploatowany nieraz jest to wina operatora ale myslę że błędy konstrukcyjne tez nieraz moga w ten sposób wyjść na jaw

W jakim MF, w jakim Ursusie?? C328? :) Lubie konkrety. Eksploatuje na U912 TURa 6 od którego większość popierdułek może by i sie połamała, pracuje intensywnie, ile da rade podnieść a raczej ile przednia oś wytrzyma :) i jakoś mi nie pękł. Widziałem też MF'a 2620 robiącego z turem ponad 500mth rocznie i był w jednym kawałku. Jakie Twoim zdaniem ciągniki mogą być nadmiernie eksploatowane z ładowaczem czołowym, bo coś gdzieś kiedyś słyszałeś a może Ci sie przyśniło i wypisujesz bzdury a potem tworzą sie bajki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Zdziwił mnie ten złamany farmera ;). W C360 mam TUR-a od 84r. i nic się nie dzieje, nic nie pęka, nic się nie łamie. A nieźle dostaje w kość, ostatnio miałem fajną pracę- ładowałem kamienie na przyczepe, które były ładowane pod fundament. Nieźle podnosiło C 360 jak wbijałem TUR-a w te kamienie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Zdziwił mnie ten złamany farmtrack <_<.

 

@coolman111 - miałeś na myśli Farmer'a? Czy miałeś do czynienia z innym przypadkiem (z udziałem Farmtrac'a)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja ma tura 16 na ursusie 1014 i sądze, że mało który z nowych ciągników wytrzymal by to co on wytrzymuje. Pracuje codziennie na żwirowni i ładuję zawsze pełne łychy żwiru (około 1300-1400 kg) i przez 2 lata to miałem tylko problemy z serwem, które jest już zregenerowane we własnym zakresie, z końcówkami drążków i wystrzeliły mi 2 opony. Raz przy spychaniu nawet pękła mi rama tura, która jest już wzmocniona a ciągnik jeszcze się nie złamał, co najwyżej śruby się poluzowały... aha, z tyłu jest betonowy obciążnik ważący co najmniej 800kg, więc naprężenia są na prawdę duże.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko jak montowany jest ten tur, tylko na przodzie i do silnika czy ma ramę aż do tylnego mostu, znam 2 przypadki 914 które pękały(a raczej śruby zrywało) przy turze z sipmy montowanym tylko do ramy przy silniku a po dorobieniu dolnej ramy pod całym ciągnikiem problem ustał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

powiem wam ze nie warto kupić tego farmera

 

osobiście

borykam sie z nim od 2005 roku:(

niestety jak sie kupowało to miał "sam jeździć"

miałem tyle awarii ze tego gamonia prezesa bym rozerwał na pół

ciągle wmawiał że to wina użytkownika i ciągle że to moja wina!!

 

może tylko mi się taki egzemplarz trafił ale wątpię

mam całą książeczkę awarii zapisaną i dodatkowe rzeczy.

 

no cóż

jak zmieniłem mechaników to i sprzęt zaczął lepiej chodżić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A Ciekawe jak by się pronar sprawował :) , rozal22 możesz wymienić poważniejsze awarie tego farmera?

Sam byłem zafascynowany tym całym farmerem, ale teraz to tylko farmtrac (chociaż też ma swoje wady) mi się podba, ale chyba najlepszym wyborem w tej mocy będzie proxima

 

Nie cytujemy poprzedniego posta -mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

tak mogę

ale to później teraz weszłem tylko na chwile

 

tylko nazwę to jednoznacznie: cieni zna

a chodzi mi o styl i jakość wyrobu

a wieczorkiem opisze dokładniej co mi się w nim przytrafiło a przytrafiło się wiele

 

 

dodam jeszcze link do mojego f.

 

 

link do mojego f.

 

prosiłbym o maila na PW tych którzy mają f. żeby się powymieniać informacjami na temat tego ciągnika

a wiem że każdy będzie maił co do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale po co na PW.... od tego jest forum żeby pisac :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

bo wiem że nie każdy chce pisać o wadach jawnie.

 

jednak dla kogoś kto wydał około a może i ponad 100tysi to jest przykro pisać że coś się z nim dzieje

a ja jako użytkownik chcę wiedzieć trochę więcej hihihi takie "tabu"

 

sory

ale ja o swoich problemach będę pisał i niedługo sobie poczytamy :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32
podobno nie sprzęgło tylko linka od sprzęgła pęka .

Ja mam farmera 8258 ale bez tura i linka juz raz pękła ale to szybka i latwa wymiana, a tak ciagniczek jak narazie jest bezawaryjny mam chyba ze niecale 400Mth. Wczesniej mialem duzego 105km ale sprzedalem mialem problemy z hydraulika ciągle przeciekała! a co do przełamywania w okolicy zdazylo sie ze farmer sie przełamal z silnikem mmz 80km ten silnik nie pasuje do skrzyni jak JD i podobno dlatego sie przelamal(tur Metalfach sokolka).ale ten farmer naprawde dostaje po d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam na własne oczy widziałem 5314 peknietego na skrzyni, nawet kupilem od tych gosci tura do swojego 5314, uwazam ze tur jest dobry ale do mało intensywnej pracy, jak u mnie np. okolo 500 balotów słomy i gnój z głebokiej sciołki, i tam takie prace co sie da oby nie recoma :> U tych co pekla 5314 tka, maja ładowarke teleskopowa john deera, wzieli nowke i po dwoch latach zmieniali juz kapcie, maja 130 krow mlecznych i wszystko co sie ulegnie to trzymaja, przy duzej produkcji i w dodatku krowach ladowarka telskopowa jest niezbedna, jest multum kiszonek, balotow i gowna, chyba ze kraty to tego troche mniej. Widziałem rozne sprzety po turach, tur naprawde zjada traktor, widze to po swoim ciagniku który z ladowaczem pracuje niezbyt czesto, dlatego tez musze kupic kolejny ciagnik zeby 5314 zostala mi do tura i do robienia jakis pierdó


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad wziął 25ha łąki z 2 ludźmi.Jeden z nich ma Ursusa 5714 czy 5314 + tur.Podczas ładowania bel złamał sie w pół.W okolicy jest sporo Farmerów c2 + tur 1600kg.Ładują obornik,big-bagi,sianokiszonkę i jak narazie nic się nie złamało.A może napiszecie co one ładowały, że się połamały.

 

PS.Farmi ma już 2 lata i 468mth :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas chlopak w lesie rozpolowil 2812 ladowal drzewo podnosnikiem. Podnieslo przod a potem uderzyl z impetem w ziemie


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309lsa    1

traktor peka glownie z winy operatora bo jesli ktos ostro szarzuje to nie ma szans cos w koncu pusci a jakosc i wykonanie to dodatkowo. widzialem jak sasiad zlamal rame od tura na zetorze podnoszac bele na postoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Może i pęknie jak jest nie dokładnie zrobiony. Mieszkam tam gdzie składaja farmery nie jest zbyt dobry towar. Mój znajomy składa te ciągniki i mówił tylko składaja na ilość a nie na jakość. Kiedyś zalożyli obciążniki to sie farmer troche sie skosił to podjechali widłakiem strząchneli i dobry. Haha. Może akurat ktoś na niego akurat w trawił i sie rozłamał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

może te tury metal fach są nie najlepsze do farmerów? jeszcze nie widziałem farmera z innym turem jak z sokółki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zgadzam sie z wami bo jak ktos chce cos zepsuc to i tak zepsuje nawet zeby to byl niewiadomo jaki ciagnik to mozna zawsze polamac jak bedzie dawal ponad sile.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

panowie wszystko można. Znajomy kupił kilka lat temu nowego pronara wtedy to było coś ale dwa lata i zdążył go na boki powalić kilka razy :D a w tym roku kupił prase vicon i już dyszel pogiął :rolleyes: . Więc jak to mówią jak sie dba tak sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

taki facet ma farme drobiu niedaleko mnie i tam pracowalem u niego i mial u siebie Pronara 1025a, i za rok zaklepal cala ksiazke gwarancyjna ,czlowiek sie wkurzyl i podszas orki kilka razy podniosl przod pionowo i puscil sprzeglo i polamal go bylem naocznym swiadkiem i co wy na to wiec wszystko sie da. A zobil to poto zeby mu pronar kase za tego grata oddal.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj