kamil555

farmer - pękanie na "pół" po założeniu TUR'a

Polecane posty

kris14    267

On jest w sygnaturce, pod każdym postem się będzie pokazywał, co w tym złego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W prawym górnym rogu sygnaturki, pod ikonką punktów reputacji postu po najechaniu myszką podświetli się krzyżyk, klikasz, wybierasz ignoruj sygnaturkę @użytkownika i już nie będzie się Tobie nigdzie pokazywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

ja rozumiem reklame ale przy kazdym poscie wklejac ten sam film to szczyt glupoty

Miałem go w sygnaturze, nie wklejałem go po postach.

Już usunąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Źle spojrzałem w katalogu. Pompa hydrauliczna ma wydajność 25 litrów jednak, co nie zmienia faktu, że i tak jest za mała. Ma może ktoś zdjęcia jak wygląda długa rama w turach chociażby TL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Symbol pompy nie oznacza jej wydajności a pojemność w cm3 a wydatek zależy od tego z jaką prędkością się obraca wałek pompy. Dajmy na to że nsz 25 chodzi z prędkościa 1500 obr/min i załóżmy ze współczynnik sprawności jest 0,9

0,025 * 1500 * 0,9 = 33,75 l/min

Jak będziecie wiedzieli w jakim zakresie obrotów pracuje pompa to będzie można obliczyć jej wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

0,025*0,9*2500=56,25, wtedy by się zgadzało wszystko, bo deklarowana wydajność to 55 litrów na minutę, więc zgodnie z tą ideą masz 90 l/min na pompie, trochę więcej ;) Długo ją masz? Nic się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Jak wróce do domu to sprawdze tabliczke na pompie aby to wyjaśnić.

Pompe mam od grudnia. Farmer codziennie ładuje wóz paszowy i co drugi dzień wygarnuje obornik, plus odśnieżanie. Wszystko pracuje bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego ale nie moge dodać zdjęć pompy na to forum a pomniejszylem je do "mikroskopijnych", nadal błąd że za duży plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruczek14    2

Źle spojrzałem w katalogu. Pompa hydrauliczna ma wydajność 25 litrów jednak, co nie zmienia faktu, że i tak jest za mała. Ma może ktoś zdjęcia jak wygląda długa rama w turach chociażby TL?

 

jak chcesz to moge ci zrobic fotki ramy w TL ale to dopiero w piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
91lenczus91    1

Chłopaki mi się teraz przypomniało odnośnie tego pękania. Miałem sytuacje w zeszłym roku taką, że jak wywoziłem w zimę obornik z płyty to na murku był zamarznięty gnój, to łychą chciałem go ze skrobać to podjechałem ciągnikiem i napierałem łyżką od góry żeby oderwać tą zmarzniętą bryłę gnoju koła przednie poszły na metr w górę żeby była lepsza siła nacisku. Jak omskło i pier***ło łyżką o beton to z tyłu szybu pękła i brat z podwórka z oborę przyleciał zobaczyć co się stało... Tak się wystraszyłem, że zaraz sprawdzałem czy ciągnik nie pękł, ale było wszystko w porządku i do tej pory jest. Tylko szkoda tej szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Moim skromnym zdaniem najważniejsze jest to aby wszystko było dokładnie poskręcane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
91lenczus91    1

Skręcony to on jest bo 3 lata temu sprzęgło robiliśmy to z bratem wszystkie śruby na klej skrecaliśmy i doje**bane jest jak się tylko dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Moim skromnym zdaniem najważniejsze jest to aby wszystko było dokładnie poskręcane...

To podstawa! Spróbujcie tylko nie dokręcić zabezpieczenia kołkowego w prasie czy chociażby przy gruberze. Przez niedokręcone śruby już robiłem u siebie sprzęgło, teraz bardzo często kontroluje śruby, w każdej maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gacek123    0

Siemka, aż się wystraszyłem, że to mojego farmerka mozę dostyczyć i obejrzałem, niby nic, wszystko ok. Na przeglądzie od Masterów z Białej Podlaskiej powiedziałem o waszych opiniach i mówią, że jak dobrze sprawdzą sprzęt przed oddaniem do klienta to u nich nic takiego się nie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

A powiedz kolego jak Ci się tur z Metalfachu sprawuje. Jaki masz osprzęt ?

Pracuje tym turem juz pare lat raz pekl przewod hydrauliczny pozatym juz luzow duzo ma mimo ze smarowany. Do ladowacza mam krokodyl lyzke chwytak i igly do bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter70
      Zastanawiam się nad kupnem ładowacza czołowego tur 2b firmy wolmet do Zetora 5245 chodzi mi o to czy tur nie będzie haczył o przednie błotniki i jak sprawuje się ten tur czy jesteście zadowoleni?
    • Przez bramka127
      Posiadam:
      Model odlewu korpusu przedniego mostu do ciągnika Farmer F 10244 C1 
      korpus został wzmocniony w miejscu w którym zazwyczaj pękał.
      sam obecnie jestem po rocznym teście tego wzmocnionego projektu
      zapraszam do kontaktu posiadam wszelkie dane techniczne, rysunki jak i sam model który jest wielorazowego użytku, 
      Wiem jak ciężko taka cześć kupić właściwie jest to niemożliwe.
       
      nr tel do kontaktu 697159618
       


    • Przez ddaarr
      mam problem z kupnem docisku sprzęgła i obudowy do farmera c1 jakieś pomysły
    • Przez przemas8595
      Witam Wszystkich Co sądzicie o ciągnikach firmy Farmer najbardziej interesuje mnie wersja 105 km
    • Przez damian123141
      szukam sprzęgła do farmera c1 10224 czy ktoś wie gdzie to kupić? kompletne sprzęgło do ciągnika ma ktoś namiary . potrzebne na już bo się rozsypało
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj