Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZEFIR

214 odpowiedzi na ten temat

#161 Share wit

wit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 maj 2010 - 21:44

ZEFIR Mam zefira który ma przepracowane 450 motogodzin i jak na razie nie miałem z nim większych kłopotów. Dużo zależy od techniki jazdy i płynów eksplatacyjnych. Nieraz widze jak ludzie potrafią jeździć na sprzęcie to aż żal tych ciągników i nie dziwne że nie wytrzymują, sąsiad ma białorusa 81 KM od trzech lat i już go rozpoławiał dwa razy a ogólnie to zarżnięty belownice metal-fachu to ciągnie rycząc.
Zefir jest dobry do koszenia podmokłych łąk, pól pod trawą (samasz KDT260) a jak zapne 3 metrowy ścinacz to trzcina ponad kabine nie ma szans. Mascara corse 120 to nawet nie czuje, nie wiem ja w orce się sprawuje bo należe do trawnikowców (bydło posiadam) ale widziałem u gościa z innej wioski jak latał z trzyskibowym lemkenem obrotowym i nie odniosłem wrażenia żeby było to ponad jego siły a ciągnik sobie chwalił. To prawda że jest składany w chinach (john deera serii M5 też tam składają i dlatego jest w takiej cenie) i nie jest takiej jakości jak Fend czy Valtra ale na dobry początek może być. W Chinach występuje pod marką YTO więc nie jest tanią podróbką czegoś. Moment obrotowy perkinsowski do powyższych czynności wystarczy pali mało a na dobrym paliwie jeszcze mniej. Wygoda w kabinie wystarczająca i jest cicho więc przy robocie mp 3 można posłuchać. Pracuje na 20 ha trawy z lucerną i 60 ha łąk torfowych różnej jakości (trawa,trzcina i inne barachło).
Podsumowanie: ciągnik tani z możliwościami, średniej jakości a jak się dba to się ma, wady pewnie ma ale się nie rozleci.
P.S chodzi w firmie usługowej na 1300 moto. i nie ma problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZEFIR Dzisiaj, 21:46
  •  

#162 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 06:17

ZEFIR w sumie jeśli awaryjność jest niska tak jak tutaj się rozpisujecie, to lepszego ciągnika nie ma na polskim rynku, cena poniżej 100 tyś i duży 80km ciągnik, zaraz ktoś się czepi że lepiej dołożyć 20 tyś i wziąść proximę czy inne, ale skąd te 20 tyś dołożyć, wystarczy rozejrzeć się po dielerach, np. w fino stoi z 5 belarusów na placu jeszcze 2 lata temu zarzekali się że nikomu belarusa nie sprzedadzą i nie życzą takiego ciągnika, podobnie u innych dielerów belarus to co 2gi sprzedawany ciągnik w tym roku, he pewnie za 2-4 lata i na belarusa nie będzie stać przeciętnego rolnika :D

#163 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:55

ZEFIR u nas ma zefira pojechal 10 km i spowrotem i 20 litrow paliwa mu spal9il
silnik chinski
tom jest tak naprawde kioti tylko ze przychodzi do pronara zmieniaja maske i kabine(chyba)i daja inny kolor i jest zefir

#164 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 15:34

ZEFIR Kolego @damian23199-Kioti ma skrzynię 12/12 natomiast Zefir 12/4.Silnik w większych ciągnikach Kioti jest Perkinsa natomiast w Zefirze jakiś chiński na licencji (podobno) Ricardo.WOM w Kioti 540/540E/1000 w Zefirze 540/1000.Gdzie tu jakiekolwiek podobieństwo?Powiedz mi proszę skąd masz takie informacje ,że Zefir to Kioti tylko w innym ubranku?

#165 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 09:35

ZEFIR Jak to skad? Pewnie usłyszał od kolegi który ten znowu usłyszał to od innego kolegi.... i tak dalej i tak dalej, bądź gdzieś na jarmarku gdy rozmawiało dwóch wiejskich myślicieli.
Zefirek jest w całości ściagany z chin i tylko u nas w Polsce zostaje mu zrobiony przeglad, sprawdzone podzespoły czy działają, zalewany borygiem i dostaje naklejki Pronara. Silnik jest oparty na brytyjskiej technologii (nie napisane jakiej firmy dokładnie), podwozie na technologii FIATA, filtr powietrza suchy Donaldsona. Tyle można wyczytac z prospektów na stronie PRONARA. Reszta jest nieznana.
Mnie nie dziwi to że jest produkowany w chinach. Teraz to już robi sie norma że wszystko tam jest produkowane w celu obniżenia kosztów. Skoro juz JD serii 5M są tam niby składane....Skądś ta niska cena brac się musi.

#166 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:34

ZEFIR 5M są składane w Mannheim (Niemcy) i w Augusta (USA) z części podzespołów z Chin

#167 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 06:36

ZEFIR Mogą sobie składać i klepać te części i na księżycu, tylko czy mi się przewidziało czy teraz ten cały osławiony zefir kosztuje 110 tyś brutto?? ;)

#168 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 08:14

ZEFIR A Ty Ferdek nadal podbudowujesz swoje ego w tematach nie związanych z Lambo?

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#169 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 16:26

ZEFIR a daj spokój taką ceną i to nie tylko zefira wszystkie maszyny tak poszły w górę w ciągu ostatnich 3 lat że szok a każdy dieler pie*doli że to tylko o wysokość inflacji podwyżki, jak już czepiasz się lambo to napiszę że dostałem super oferte na ubezpieczenie AC rynkowa wartość 2 letniego lambo wyższa jest od ceny zakupu,a ja głupi liczyłem że po kilku latach będzie niskie ubezpieczenie, tak samo AC na maszyny z łaską ubezpieczają na ceny zakupu z 2008r więc nie wiem o co chodzi jak komuś warty jest ten zefir 110 tyś proszę bardzo, moim następnym ciągnikiem będzie raczej belarus w najtańszej wersji bo te ciągniki przynajmniej nie drożeją :) a i na teraz to i na takiego nawet mnie nie stać, a przydał by się 2gi ciągnik 80km 4x4

#170 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 19:33

ZEFIR Po rocznej eksploatacji Zefira i zrobionych 160 mth muszę stwierdzić, że maszyna wiele potrafi i czy to pług 4 skiby kverneland, czy agregat uprawowo siewny czynny 3m, to daje spokojnie radę i na ciężkich ziemiach. Jedyny problem, ale bardzo istotny to części wstawiane przez pronar.
Tak więc:
- orbitrol- jest już trzeci i nie działa prawidłowo,pierwszy miał wyciek, a kolejne prawdopodobnie źle dobrane parametry
- wieniec koła zamachowego- zużycie zębów i trudności z odpalaniem praktycznie od początku eksploatacji, prawdopodobnie wykonany jest z plasteliny :)
- wyciek płynu z układu hamulcowego- dzięki wspaniale zarobionym przewodom hamulcowym
- pęknięte kolanko w układzie pneumatycznym- prawdopodobnie też plastelina (pronar stawia na jakość ;) )
- wycieki na uszczelnieniu wału napędowego- uszczelnienie z grene lepsze od oryginału i to za jedyne 4 zł
- stukająca sprężarka - będzie rozbierana w najbliższym czasie,gdy części do serwisu dojadą, ale podejrzewam wszechobecną plastelinę

Gdyby nie te w sumie drobne defekty, oprócz oczywiście wieńca, którego wymiana wymagała rozpołowienia ciągnika to uznał bym, że ciągnik jest naprawdę dobry. Pomysłowość inżynierów z pronaru nie zna jednak granic i nie wiadomo czego się w tym sprzęcie spodziewać, a kontakt z serwisem trzeba mieć na bieżąco. Nawet katalog części już kupiłem :), bo nie dołączyli do ciągnika.
Podsumowując, Zefir to dobry ciągnik, ale jakość montażu i osprzętu jest do d....py

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 11 listopad 2010 - 01:41

ZEFIR Kolego słyszałem, że części do zefira są bardzo drogie... znajomy za diamentową tarczę sprzęgła zapłacił 2tys. zł + koszty wymiany.

#172 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 16:31

ZEFIR Co do tarczy sprzęgłowej to w moim ciągniku nie budziła zastrzeżeń, więc mam nadzieję, że szybko przyjemność jej wymiany mnie nie spotka ;)

#173 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 11 listopad 2010 - 17:39

ZEFIR Jego non stoper przy turze chodzi, więc miała prawo już się zużyć ;)

#174 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:02

ZEFIR Jeśli chodzi o części to możesz zawsze spróbować lepszej jakości od NH L czy też TL-a, ciągniki te mają wspólnego przodka Fiata Agri serii 94

#175 Share keyzer

keyzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:głaskanie kamieni

Napisany 13 listopad 2010 - 18:30

ZEFIR a propo pochodzenia zefira to jest to ciągnik chińskiej marki YTO. Z tym że zefiry mają inną kabinę(made in pronar) niż oryginały YTO importowane z Chin

#176 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2010 - 19:24

ZEFIR Dokońca nie wiem jak jest z Zefirem ale w RPT trochę narzekali a to, że blokada jest żle zrobiona i że cięszko ją się wciska, hamulce też są jakieś inne itp

#177 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:22

ZEFIR czytałem ten artykuł w RPT i to prawda, że jest źle wyprofilowany pedał od blokady, ale tego się tak często nie używa więc jest ok.

#178 Share Marcin94

Marcin94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 19:20

ZEFIR Siema jestem tutaj nowy i też mam zefira i chętnie odpowiem na pytania

#179 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:03

ZEFIR

Po rocznej eksploatacji Zefira i zrobionych 160 mth muszę stwierdzić, że maszyna wiele potrafi i czy to pług 4 skiby kverneland, czy agregat uprawowo siewny czynny 3m, to daje spokojnie radę i na ciężkich ziemiach. Jedyny problem, ale bardzo istotny to części wstawiane przez pronar.
Tak więc:
- orbitrol- jest już trzeci i nie działa prawidłowo,pierwszy miał wyciek, a kolejne prawdopodobnie źle dobrane parametry
- wieniec koła zamachowego- zużycie zębów i trudności z odpalaniem praktycznie od początku eksploatacji, prawdopodobnie wykonany jest z plasteliny :lol:
- wyciek płynu z układu hamulcowego- dzięki wspaniale zarobionym przewodom hamulcowym
- pęknięte kolanko w układzie pneumatycznym- prawdopodobnie też plastelina (pronar stawia na jakość :P )
- wycieki na uszczelnieniu wału napędowego- uszczelnienie z grene lepsze od oryginału i to za jedyne 4 zł
- stukająca sprężarka - będzie rozbierana w najbliższym czasie,gdy części do serwisu dojadą, ale podejrzewam wszechobecną plastelinę

Gdyby nie te w sumie drobne defekty, oprócz oczywiście wieńca, którego wymiana wymagała rozpołowienia ciągnika to uznał bym, że ciągnik jest naprawdę dobry. Pomysłowość inżynierów z pronaru nie zna jednak granic i nie wiadomo czego się w tym sprzęcie spodziewać, a kontakt z serwisem trzeba mieć na bieżąco. Nawet katalog części już kupiłem ;), bo nie dołączyli do ciągnika.
Podsumowując, Zefir to dobry ciągnik, ale jakość montażu i osprzętu jest do d....py

Jakiej szerokości jest ten Twój czynny agregat? Mógłbyś wrzucić jego zdjęcia do galerii?
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Depex

Depex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:16

ZEFIR Agregat to jest kongskilde rotor master 3000. Ma 3 metry. Jak mi się uda to zaraz wrzucę :lol:

Dodaj odpowiedź