Chota

ZEFIR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe1033    397

bosman ten zetor to porównywalny do 7211 jeśli chodzi o biegi tzn masz 10/2 i większe koła w nim czyli szybszy Twój .No ale do rzeczy ile masz biegów w zefirze ? Ijak tam idzie dobrać do orki czy innych prac .Z tego co wiem to jest duża różnica między przedostanim a ostatnim biegiem .To zetor waży tylko 3,5 t to chyba bez obciążników i spalnie aż tak słabo wygląda na niekorzyść zetora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Zefir ma biegi 12/3,orka pługiem 4x40 jedynką na trzecim reduktorze lub trójka na drugim.Mój zetor 7340 z obciążnikami warzy dokładnie 3580 kg i się sprawuje super ma ponad 5000 mtg.Jestem zadowolony z zetora jak i również z zefira dlatego pisałem ze są porównywalne.

Zefir jest nowy niewybity lekko pali-na dotyk,ma świece żarowe automatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To z którego roku jest ten Zetor że ma te 5000mth?? W sumie się nie dziwię bo w Zetorze dużo szybciej mth lecą, porównałem Pronara do Zetora na tych samych obrotach to w Pronarze 1 mth a w Zetorze 2.5mth.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Zetorek z 96r.Następca 7745 a nie 7211.Nie sprawdzałem ale chyba tak szybko nie nabija mtg.zetor w stosunku zefira,niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

@Bosman a gdyby teraz proxima była w tej samej cenie co zefir (wiesz już co warty jest zetor i co warty jest pronar) to czy ponownie wybrał byś zefira?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

JOHN DEERA gdyby był w tej cenie, tak naprawdę zawsze jak coś kupujemy to może gdyby dołożył kasy toby było lepiej a w rolnictwie niema z czego dokładać chyba że ktoś ma dodatkowy dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bosman mnie chodziło o mojego 7211 by porównać się z twoim a potem z zefirem .To z jaka prędkością orzesz ? I jak z tym spalaniem zetora vs zefir .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Zefir oszczędniejszy w spalaniu od zetora ,szybkości orki nie sprawdzałem,zefir niema szybkościomierza, ale zdaje mi się że dosyć szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Zefir nie ma prędkościomierza- a to dobre :D dobrze , że pozostałe liczniki zamontowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Żaden Pronar niema prędkościomierza nawet p5 która kosztuje około 150 tyś a ma podobną deskę i zegary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Panowie, a nie przeszkadza Wam w pracach polowych to że w Zefirze 85 to tak naprawdę jest silnik wysokoobrotowy (2400obr- moc nominalna) z dość niskim momentem?

Ja też się nad tym ciągnikiem zastanawiałem? Ale brak sprawdzonych opinii i doświadczeń praktyków w moich stronach skłonił mnie do rozwiązania jakim był Belarus 952.3 95KM.

Na pewno ma ciut mniejsze ogumienie z przodu (360/70R24) w stosunku do Zefira 85(380/70R24). Zefir ma też ładniejszą kabinę do czego nikogo przekonywać nie trzeba, być może jest też staranniej wykonany/wykończony. Natomiast przegrywa z Belarusem wg mnie jak chodzi o silnikii maks. moment obrotowy w Zefirze to 287Nm a w Belarusie 952.3 464Nm. Dodatkowo Belarus ma większą masę, 2 biegi do przodu wiecej (14/4). Ktoś powie, że nie ma to znaczenia, a mi się wydaje, że jednak ma zasadnicze bo ciągnik nie ma powershifta a niski moment wymagałby raczej zmiany biegów pod obciążeniem by móc wykorzystać całą moc silnika.

I właśnie te argumenty przeważyły na rzecz Belarusa zważywszy, że jak dla mnie ma to być aktualnie główny ciągnik w gospodarstwie do prac polowych. Nie piszę tego żeby coś udowodnić..takie są dane katalogowe.

Uważam że Zefir jest bardzo ciekawą propozycją zwłaszcza przy tej cenie promocyjnej.

Mam jednak pytanie czy ktoś używa go jako głównego ciągnika w średnich gospodarstwach do cięższych prac polowych ..jak w praktyce wygląda jego praca w pługu, agregacie talerzówce w kontekście jak powiedziałem tego, że silnik jest dość wysokoobrotowy - ma "niezawysoki" moment obrotowy?

 

A i jeszcze jedno Belarus ma prędkościomierz - pokazuje prędkość jazdy na wyświetlaczu elektronicznym zamiennie z motogodzinami po ruszeniu z miejsca.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Nie twierdze że Belarus ma gorsze silniki ale Zefir na pewno jest zwrotniejszy i zwinniejszy,te silniki wysokoobrotowe moim zdaniem dobrze się sprawują w ciężkich pracach polowych,oszczędne ładnie pracują lekko rozpalają. Ile waży Belarus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Witam dawno tu nie zaglądałem.

Współczesne MTZ-y 4-ro cylindrowe 820...920...952...1025 ważą nominalnie od 4200 do 4600kg. Tak więc są konstrukcjami masywnymi.

Jestem ciekaw opinii użytkowników Zefir-ów ...czemu się nikt nie wypowiada.. wg mnie to bardzo fajny ciągnik do TUR-a oraz jako ciągnik transportowy i pomocniczy..może być też ciągnikiem głównym pod warunkiem że nie stawia mu się "hardcorowych" warunków pracy


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

ja mam zefira od roku i zrobiłem nim ok 170 mtg,nie wykorzystwywałem go do ciężkich prac bo nie mam do niego odpowiedniego sprzętu narazie,głównie z turem pracował i w transporcie,jak za ta cene to jestem z niego zadowolony,spalanie nie jest duże w turze w garnicach 5-6 litrów,uciag ma bardzo dobry ze wzgledu na duża mase i fajne oponki co w moich terenach jest bardzo przydatne,awarji większych nie miałem wymienili mi ino poppe paliwową wada fabryczna,i pompe olejową,według mnie skrzynia powinna miec więcej przełożen i lepiej powinny byc dobrane prędkosci do poszczególnych biegów,ale skrzynia chodzi fajnie,w kabinie przy większych obrotach jest głośno ale co wymagac od pronara i jeszcze za taką cene,na pytanie czy kupił bym go jeszcze raz odpowiem tak ;)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. jestem nowy na forum i to bedzie moj pierwszy temacik w ktorym sie wypowiem.. Wiec tak miaem okazje przez dzien użytkowa ZEFIRA (byłem operatorem na pokazie) i byłem bardzo mile zaskoczony. Kabinka bardzo komfortowa z głośniczkami i radyjkiem, bez zbednej elektroniki wszysko obsługuje sie wajchami i to mi sie podoba. Im mniej elektroniki tym mniejsze prawdopodobienstwo awarii. Silnik ładnie sie zbiera, w małym agregacie bardzo dobrze mu szło, z niskich obrotow bardzo dobrze sie zbieral. Po tym pokazie Znajomy zafundował sobie wlasnie takiego zefirka i bardzo sobie go chwali :P Jakby nie było PRONAR jest jednym z producentów ktorego ciągniki sprzedają sie najlepiej u nas w Polsce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Zefirek 80km a agregacik był od MTZa pronara rownież 80km. Ciągniczek bardzo zwrotny w porównania do innych ciagników, bardzo miły w użytkowaniu.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta - warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

80KM jeśli już coś :P


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

oj tam szczegol hehe wiadomo o cochodzi. Ciagniczek jest naprawde prosty tak samo jak belarus i starsze pronary:)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta - warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

dziś oglądałem Zefira w bratoszewicach i muszę mu przyznać minusa, nowy traktor a w wielu miejscach ślady korozji, to raczej nie świadczy o dobrej jakości lakierze, co do strony tecnicznej układ tuz i przedni napęd wygląda zdecydowanie lepiej niż wersji 82sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paralaksa    0

napęd rzeczywiście wygląda lepiej, ale co do TUZu to bym już polemizowal (wersja 82sa) :D


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

82SA ma lepszy podnośnik TUZ ponieważ ma udźwig 4.5T na dwóch pionowych siłownikach tzw Monblok :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie wiem czy to coś wniesie do tematu ale ostatnio u nas troche osób wywozi zboże. Lata też zefirek 85 z TURem. Ciąga dobrze mi znane przyczepy które 10145 wciąga się na tę samą górkę bez redukowania, a on musi redukować przed górką. Poza tym pod tą samą górkę wciąga podobny ładunek stary belarus 82 i on rzadko redukuje bieg (wciąga się przeważnie bez redukcji).

Może i w tym zefirku jest perkins ale siakiś on słaby. Ciągnik dotarty oczywiście bo gania w moich okolicach ponad rok. Kierowca też zna się na różnych sprzętach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj