Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZEFIR

214 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 16:25

ZEFIR Przyznawać się kto ma zefira! :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZEFIR Dzisiaj, 11:53
  •  

#42 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 23 październik 2007 - 16:30

ZEFIR Zefira chyba nikt na Af nie ma a szczeże to ani zefir ani belarus mi sie nie podobają już lepiej dołożyć troszke kasy i kupić jakiegoś zetorka
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#43 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:03

ZEFIR Ciągnik ma być do pracy a nie zeby się podobał, a te nowe Zetory wcale nie są takie super jak za tą cene to wole troche dołożyć i kupić NH.

#44 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:06

ZEFIR ale też chodzi o awaryjność słyszałem od kolegi wujka że to nie są za dobre sprzętny no jasne nie porównujmy NH cz JD do zefira ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:10

ZEFIR

ale też chodzi o awaryjność słyszałem od kolegi wujka że to nie są za dobre sprzętny no jasne nie porównujmy NH cz JD do zefira ;]

Ale ludzie najpierw sprawdzcie o czym to wujek opowiada bo jest troche zamieszania na rynku i tak farmer farmtrack fotona i tego zefira do jednego worka wrzucacie, a moim zdaniem to są bardzo różne ciągniki, a z wyżej wymienionych to nie chciał bym tylko fotona, a zefir był by ok gdybym wiedział czy jest w europie jeszcze jakas inna maszyna z tym silnikiem, bo ricardo zbudowało dużo silników i dla naszej andori a czy za 10 czy 15 lat pronar zagwarantuje części tylko tym bym się martwił

#46 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 23 październik 2007 - 17:11

ZEFIR Jak bym wiedział więcej informacji o nim czy jest awaryjny spalanie przy poszczególnych maszynach i zobaczył jak idzie nim praca przy pługu agregacie prasie jaka jest cena nowego Zefira? czy by on się nadawał do tura?

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 14:09

ZEFIR Ma ktoś zefira, lub może ktoś wie ile tego sprzedano w polsce?

#48 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 13 listopad 2007 - 15:14

ZEFIR no fajny jest ten zefirek ale jednka bym wybral mtz . bo za 10, 15 lat ciezko moze byc z ciesciami do zefira

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 15:57

ZEFIR

no fajny jest ten zefirek ale jednka bym wybral mtz . bo za 10, 15 lat ciezko moze byc z ciesciami do zefira

Za 10 czy 15 lat zajedziesz do pronaru (o ile będzie istniał widomo że w polsce niczego nie można być pewnym i zamówisz sobie nowy silnik czy pompe paliwową czy co tam potrzebujesz i kurirr z chin przywiezie) ale to pod warunkiem że nie będą już klepać tych maszyn a pozatym podzespoły do new hollanda łątwiej dostać niż czasami do zetora o ile nie jest to jakiś rzadki model napędów new holland, a z tym silnikiem to też nie powinna być tragedia w końcu zbudowany przez ricardo więc standardowe elementy powinny być dostępne w końcu ricardo budowało również silnik andori.
Bać to się można jakości użytych materiałów (stali ) hartowania tego wszystkiego dokładnego montarzu i spasowania - ale i tak mi się wydaje że lepiej jest zrobiony w hinach ten YTO jak nasze c360 i c330 z końca produkcji czy inne ursusy

#50 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 16:01

ZEFIR Też widziałem te maszyny na zgranicznej stronie, ciągniki są w całości sciągane z zagranicy od koncernu YTO a pronar tylko naklejki przykleja, zresztą jak na wszystkie ciągniki. Tylko nie jestem pewien jak z P5 i P7, bo te nowe P6 i P9 to ruskie Kirovas-y.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 14:54

ZEFIR a kabina w nich to jest pronara czy jakas inna jak znajdziecie to dajcie zdjęcia
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 15:45

ZEFIR

a kabina w nich to jest pronara czy jakas inna jak znajdziecie to dajcie zdjęcia

Trudno powiedzieć czyja jest ta kabina bo na polskich zefirach wygląda na pronarowską ale na zagranicznych filmach YTO ma bardzo podobną B) , jaka by nie była ciągnik wydaje sie ciekawą propozycją a ten silnik jest stosowany w śmieciarkach i innych maszynach tego typu, co do napędów to chyba nie ma co mieć zastrzeżeń, przynajmniej cena jest atrakcyjna a nie jak za farmera czy farmtracka to już za tą kase będzie zetor.
Tylko jest to jedna ale B) , dlaczego np. farmtracki czy farmerki mają podobno tak dobre napędy carraro a sypią się przody i skrzynie, silniki mmz a cos tam stuka sprzęgło sie rozpada itd itd - bo to wszysko zależy od materiału i wykonania, a czy chińska stal i precyzja jest lepsza od np. czeskiej to mam wątpliwości

#53 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
    3.

Napisany 14 listopad 2007 - 16:24

ZEFIR kurde teraz to mam dylemat ktory wybrac mtz czy zefira??

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 16:26

ZEFIR

kurde teraz to mam dylemat ktory wybrac mtz czy zefira??

Jakiego mtz chcesz pongO belarusa czy pronara? Chcesz kupić teraz czy po nowym roku>?

#55 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
    3.

Napisany 14 listopad 2007 - 16:30

ZEFIR mtz 820 bede kupowal jak mi starusze przepisze gostodarke ale to jeszcze duzo wody uplunie. napewno po nowym roku
. a cos ma sie zmienic po nowym roku np. ceny??

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 16:35

ZEFIR

mtz 820 bede kupowal jak mi starusze przepisze gostodarke ale to jeszcze duzo wody uplunie. napewno po nowym roku
. a cos ma sie zmienic po nowym roku np. ceny??

Po nowym roku to już tylko zefir Ci zostanie B) , bo maja wejść normy emisji spalin euro 2, owszem są belarusy z euro 2 ale moim zdaniem nie mają już swojej najwoększej zalety czyli CENY

#57 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 20:39

ZEFIR

Po nowym roku to już tylko zefir Ci zostanie B) , bo maja wejść normy emisji spalin euro 2, owszem są belarusy z euro 2 ale moim zdaniem nie mają już swojej najwoększej zalety czyli CENY

o to chodzi a nie będą jeżdzić nowe kopciuchy B) wystarcz nam już kopcące 360 B)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#58 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 10:37

ZEFIR Jeśli Zefir przyjmie się na rynku i będzie dużo egzemplarzy w eksploatacji to o brak części bym się nie martwił, swoją drogą Farmtrac czy farmer ma mosty karraro niby popularne ale z częściami bardzo ciężko a ludie się nie boją i kupują, więc myśle że warto zaryzykowac z tym Zefirem tym bardziej że części do pronarów są raczej dostępne i tanie.

#59 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
    3.

Napisany 18 listopad 2007 - 11:54

ZEFIR czy to prawda ze zefir bedzie kosztowal tylko 71.000??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 11:56

ZEFIR

czy to prawda ze zefir bedzie kosztowal tylko 71.000??

możliwe jak faton 824 kosztuje 80tyś z turem ;]

Dodaj odpowiedź