Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger RP 200 Kilka pytań!

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 06:28

Welger RP 200 Kilka pytań! Witam! Właśnie przygotowuję do sezonu nowo nabytą prasę Welger RP 200 i mam kilka pytań.

1) Do czego służy taka mechaniczna dźwignia pomiędzy kołem od prasy a kółkiem od podbieracza znajdująca się u dołu? (Patrząc od przodu to po lewej stronie) Wiem tylko, że wałek na którym jest osadzona łączy się bezpośrednio z nożami tnącymi.
2) Czy jest możliwość, a jak tak to w jaki sposób ustawienia stopnia zgniotu prasy?
3) Co jeszcze powinienem przejrzeć przed pierwszym prasowaniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger RP 200 Kilka pytań! Dzisiaj, 03:12
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 11:39

Welger RP 200 Kilka pytań! Ad1 -- To jest chyba odbezpieczanie noży (pozycja zamknięta i otwarta na pozycji otwartej możesz wyjąć noże)
Ad2 ---stopnia zgniotu w prasach stało komorowych się nie ustawia jak chcesz to wyrzucasz snopka wcześniej za nim prasa dobije go z maks. siłą i tyle
Ad3-- jeśli masz tylko na sznurek to naoszcz nożyki od ucinania jeśli są tempe i sprawdź wszystkie łożyska czy nie mają luzów i ogólnie organoleptycznie sprawdź.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 06:24

Welger RP 200 Kilka pytań! Dzięki z pierwszym miałeś rację. Mam siatkę ale jutro będę wymieniał jedno łożysko od walca. Dzięki :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 17:44

Welger RP 200 Kilka pytań! Stopień zgniotu można regulować. Z prawej strony (patrząc od tyłu) masz taki pręt idący na skos od zatrzasku klapy do przodu prasy. Na nim jest wywiercone kilka dziórek i powinna być zawleczka. Przekładając tą zawleczkę do tyłu sprawisz, że czujnik pełnej komory zapali się szybciej, zaś przekładając do przodu, że wolniej (bela bardziej zbita).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:04

Welger RP 200 Kilka pytań! A te noże wystawiane hydraulicznie się ostrzy? Bo są strasznie tępe... Jeśli tak to proszę o instrukcję jak to dokładnie zrobić! Bo jak przesunę tą wajchę do góry to i tak nie mogę ich wyciągnąć...