Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 05:59

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Witam kupiłem prasę Welger RP 200 i mam problem z jej podłączeniem do mojego Ursusa. Otóż wychodzą z niej 3 węże hydrauliczne: 1-od podbieracza, 2-od wystawiania noży, 3-od podnoszenia i opuszczania komory. I teraz moje pytanie czy mogę w ogóle sterować choćby 2 wężami bez potrzeby ich odłączania? W traktorze mam 4 wyjścia hydrauliczne ale nie mam żadnego rozdzielacza. Jeśli do jednego wyjścia podłącze sterowanie komorą to na dźwigni mam góra otwieranie, a dół zamykanie. A jak wtedy regulować wysokość podbieracza? Gdy odłączę komorę i w te miejsce zapnę podbieracz działa na takiej samej zasadzie czyli góra-dół. To po co są 4 wyjścia skoro sterować można tylko jednym?
Pomóżcie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Dzisiaj, 05:14
  •  

#2 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 01 czerwiec 2010 - 06:28

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Heh, ursusy tak mają. Kup jakiś używany rozdzielacz 3-sekcyjny zamocuj w kabinie wyprowadź węże i będzie ok. Rozdzielacz poszukaj na allegro, dużo tego jest i nie tak drogie.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 01 czerwiec 2010 - 19:32

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Możesz jeszcze założyć zawory trój drożne na wężach do prasy.Ale w pewnym momencie możesz się zamotać z nimi.

#4 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 17:11

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Sprawa jest prosta, podczepiasz klapę i podbieracz w dwa wyjścia od obwodu zewnętrznego. I masz tak w jedną stronę podnosi klapę a w drugą podbieracz. Przelewem opuszczasz klapę i podbieracz. Wysokość reguluje się na podporach z kółkami. Swoją drogą 914 w tej prasie to trochę za słaby ciągnik...

#5 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 06:28

Sprawa jest prosta, podczepiasz klapę i podbieracz w dwa wyjścia od obwodu zewnętrznego. I masz tak w jedną stronę podnosi klapę a w drugą podbieracz. Przelewem opuszczasz klapę i podbieracz. Wysokość reguluje się na podporach z kółkami. Swoją drogą 914 w tej prasie to trochę za słaby ciągnik...

Tak nie da rady zrobić! Jak podłączę np podbieracz to w pozycji górnej mi podnosi a w dolnej opada. Na położeniu środkowym nie ma żadnej reakcji.

Ale problem już rozwiązany. :D Zamontowałem rozdzielacz 2 sekcyjny od cyklopa i mam teraz 7 wyjść hydraulicznych i 6 mogę sterować a jeden powrót B) A 914 da radę spokojnie bo ja tylko dla siebie będę robił i powoli da radę. Na 100 ha bym się tym nie porywał!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 10:38

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Normalnie rp 200 ma siłowniki jednostronnego działania, ale nie spieram się bo tego egzemplarzu nie widziałem.
Przy dobijaniu belki będzie mała lokomotywa z 900tki :D

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 15:32

To po co są 4 wyjścia skoro sterować można tylko jednym?

4 wyjscia sa do agregatu. pod 2 wyjscia sterowane dzwignia podlaczasz np. znaczniki od siewnika a pod te pozostale hydropak i dziala to tak ze jak podnosisz podnosnik to najpierw rozdzielacz daje olej na hydropak a dopiero pozniej na podnosnik a jak opuszczasz to tylko dzwignie od podnosnika dajesz na dol i najpierw opada podnosnik a potem hydropak, a dzwignia hydrauliki sterujesz sobie tylko znacznikami...

co do tego 914 przy tej prasie to tez mysle ze go zameczysz no chyba ze wszystkich nozy nie wlozysz...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 czerwiec 2010 - 15:39

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy znajomy kupił nową warfamkę i czepił ją do C385, przy dobijaniu beli ładnie dymiła na czarno.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 14:54

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy Wczoraj robiłem baloty Ursusem 914 i tą prasą Welger RP200 i nie ma żadnych problemów! Fakt jakbym włączył 2 szosową to by nie dał rady ale ja sobie jeżdżę trójką albo dwójką polową i idzie ok. I wszystkie noże mam wystawione a jest ich chyba 14. I nie gadajcie, że 914 nie da rady bo wszytko zależy od prędkości jazdy. Chociaż kiedyś u mnie gość robił c385 i Famarolem z nożami to całą okolicę zakopcił ni wiem czemu... W ogóle nie miał siły z tą prasą jechać...

Edit: Dziś znów robiłem snopki, ale na tym polu była potężna trawa (pierwszy rok i pierwszy pokos) i Ursus miał co robić... Przy dobijaniu na 2 polowej schodził z obrotów... Ale jak wyłączyłem noże to od razu lepiej było. Trochę się zapychało nie wiem czemu... Myślę, że te noże są zbyt tępe... Je się w ogóle ostrzy? Jak je wyciągnąć?

Edytowany przez Godlech912, 07 czerwiec 2010 - 12:19.