Zaloguj się, aby obserwować  
Godlech912

Hydraulika w Ursusie 914 a podłączenie do prasy

Polecane posty

Godlech912    1

Witam kupiłem prasę Welger RP 200 i mam problem z jej podłączeniem do mojego Ursusa. Otóż wychodzą z niej 3 węże hydrauliczne: 1-od podbieracza, 2-od wystawiania noży, 3-od podnoszenia i opuszczania komory. I teraz moje pytanie czy mogę w ogóle sterować choćby 2 wężami bez potrzeby ich odłączania? W traktorze mam 4 wyjścia hydrauliczne ale nie mam żadnego rozdzielacza. Jeśli do jednego wyjścia podłącze sterowanie komorą to na dźwigni mam góra otwieranie, a dół zamykanie. A jak wtedy regulować wysokość podbieracza? Gdy odłączę komorę i w te miejsce zapnę podbieracz działa na takiej samej zasadzie czyli góra-dół. To po co są 4 wyjścia skoro sterować można tylko jednym?

Pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Heh, ursusy tak mają. Kup jakiś używany rozdzielacz 3-sekcyjny zamocuj w kabinie wyprowadź węże i będzie ok. Rozdzielacz poszukaj na allegro, dużo tego jest i nie tak drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Możesz jeszcze założyć zawory trój drożne na wężach do prasy.Ale w pewnym momencie możesz się zamotać z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Sprawa jest prosta, podczepiasz klapę i podbieracz w dwa wyjścia od obwodu zewnętrznego. I masz tak w jedną stronę podnosi klapę a w drugą podbieracz. Przelewem opuszczasz klapę i podbieracz. Wysokość reguluje się na podporach z kółkami. Swoją drogą 914 w tej prasie to trochę za słaby ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Sprawa jest prosta, podczepiasz klapę i podbieracz w dwa wyjścia od obwodu zewnętrznego. I masz tak w jedną stronę podnosi klapę a w drugą podbieracz. Przelewem opuszczasz klapę i podbieracz. Wysokość reguluje się na podporach z kółkami. Swoją drogą 914 w tej prasie to trochę za słaby ciągnik...

 

Tak nie da rady zrobić! Jak podłączę np podbieracz to w pozycji górnej mi podnosi a w dolnej opada. Na położeniu środkowym nie ma żadnej reakcji.

 

Ale problem już rozwiązany. :D Zamontowałem rozdzielacz 2 sekcyjny od cyklopa i mam teraz 7 wyjść hydraulicznych i 6 mogę sterować a jeden powrót B) A 914 da radę spokojnie bo ja tylko dla siebie będę robił i powoli da radę. Na 100 ha bym się tym nie porywał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Normalnie rp 200 ma siłowniki jednostronnego działania, ale nie spieram się bo tego egzemplarzu nie widziałem.

Przy dobijaniu belki będzie mała lokomotywa z 900tki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

To po co są 4 wyjścia skoro sterować można tylko jednym?

 

 

 

4 wyjscia sa do agregatu. pod 2 wyjscia sterowane dzwignia podlaczasz np. znaczniki od siewnika a pod te pozostale hydropak i dziala to tak ze jak podnosisz podnosnik to najpierw rozdzielacz daje olej na hydropak a dopiero pozniej na podnosnik a jak opuszczasz to tylko dzwignie od podnosnika dajesz na dol i najpierw opada podnosnik a potem hydropak, a dzwignia hydrauliki sterujesz sobie tylko znacznikami...

 

co do tego 914 przy tej prasie to tez mysle ze go zameczysz no chyba ze wszystkich nozy nie wlozysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

znajomy kupił nową warfamkę i czepił ją do C385, przy dobijaniu beli ładnie dymiła na czarno.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Wczoraj robiłem baloty Ursusem 914 i tą prasą Welger RP200 i nie ma żadnych problemów! Fakt jakbym włączył 2 szosową to by nie dał rady ale ja sobie jeżdżę trójką albo dwójką polową i idzie ok. I wszystkie noże mam wystawione a jest ich chyba 14. I nie gadajcie, że 914 nie da rady bo wszytko zależy od prędkości jazdy. Chociaż kiedyś u mnie gość robił c385 i Famarolem z nożami to całą okolicę zakopcił ni wiem czemu... W ogóle nie miał siły z tą prasą jechać...

 

Edit: Dziś znów robiłem snopki, ale na tym polu była potężna trawa (pierwszy rok i pierwszy pokos) i Ursus miał co robić... Przy dobijaniu na 2 polowej schodził z obrotów... Ale jak wyłączyłem noże to od razu lepiej było. Trochę się zapychało nie wiem czemu... Myślę, że te noże są zbyt tępe... Je się w ogóle ostrzy? Jak je wyciągnąć?

Edytowano przez Godlech912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj