gofer803

brona talerzowa do MF 255

Polecane posty

gofer803    0

Myślę o zakupie brony talerzowej do MF 255 i zastanawiam się czy 1,80 czy 2,00 m ziemie mam 4 i 5 klasy raczej lekka. Proszę o opinie , może ktoś posiada podobny sprzęt jak to się sprawuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

ja moim mf 255 pracuje brona talerzowa 1,8 . na klasie od 2 do 5 . no to szczerze powiem ze jesli sa odpowiednie warunki czyli wigoc to ma co robic.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja swoim U3512(to samo co mf 255) ciągam talerzówkę 1,8m na klasie 3-5. Po równym robie na 2h a po górkach 1h. I nie ma zbyt ciężko z ta talerzówką mogła by być 2m

jeśli masz mniej więcej równe pola to bierz śmiało 2m :D


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

my ciągaliśmy talerzówkę 1,8m mf 255 na klasach III-IV więc u ciebie poradził by sobie z 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

bierz 2,2m i najwyżej 2 lub 4 talerze zdejmiesz, zastanów się ile jeszcze tym mf 255 będziesz się tłukł, kupisz większy ciągnik i będzie jak znalazł :D

ps. mój mf kiedyś miał epizod z jakąś starą famarolą czy coś (dość lekka niecałe 600kg) na 24 talerze tylko przód trzeba było dociążyć he he

nowej cut L 2,8m nawet nie śmiem próbować czepiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofer803    0

Dzięki za rady a teraz jeśli już to z jakiej firmy Bomet czy Akpil a jak wygląda kwestia wału strunowego lub rurowego. Myśle o zakupie 2.0 mtylko nie wiem z jakiej firmy i nie wiem czy z wałem czy bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2,0 to nawet jeszcze za mała może być do niego. Ja mam 1,8 to ciapek z nią sobie dobrze radzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tylko że w ciapku prędkość na 4ce to niewiele ponad 6km/ha a w mf 255 1nka to już prawie 10km/ha także jest różnica i z tą samą talerzówką mf może mieć nawet ciężej ale i efekt będzie zupełnie inny :D

co do wału strunowego, to taki pojedyńczy to raczej bez sensu, no chyba że chcesz robić talerzówką uprawy przedsiewne to tak (ale słabo widzę mf 255 na wiosnę na wilgotnym polu z ciężką talerzówką z wałem strunowym B) ) jak już to wał rurowy, a do mf 255 to fajna sprawa byłby osobny podwójny wał strunowy 3,2m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofer803    0

No to wał mi raczej nie potrzebny talerzówka ma mi służyć głównie do kasowania plantacji tytoniu . Mam plana na 2 m tylko co do producenta się zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tylko że w ciapku prędkość na 4ce to niewiele ponad 6km/ha a w mf 255 1nka to już prawie 10km/ha także jest różnica i z tą samą talerzówką mf może mieć nawet ciężej ale i efekt będzie zupełnie inny :)

co do wału strunowego, to taki pojedyńczy to raczej bez sensu, no chyba że chcesz robić talerzówką uprawy przedsiewne to tak (ale słabo widzę mf 255 na wiosnę na wilgotnym polu z ciężką talerzówką z wałem strunowym :) ) jak już to wał rurowy, a do mf 255 to fajna sprawa byłby osobny podwójny wał strunowy 3,2m B)

 

Chyba na kołach 36 cali :D

 

1H w 3512 i 4 w ciapku majo podobno prędkość.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

3512 przy 2250rpm na 1H jedzie 9.09km/h

C-330 przy 2200rpm na 4 jedzie 7.57km/h lub 7.18km/h w zalezności od ogumienia, także prędkości podobne w bardzo dużym zaokrągleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no i o ile w mf 255 praca przy 2,2 tyś obr jest całkiem znośna to w c 330 po przekroczeniu 2 tyś obr mam prażenie jakbym zaraz osiągnął 2gą prędkość kosmiczną i miał obuścić orbitę ziemską he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja swoim U3512 ciągam Akpila 2,0m i powiem szczerze że jest O.K. (bez wału strunowego). Mój kolega miał Bometa tez 2 metry do c360 i go sprzedał twierdząc że Akpil lepszy (kupując potem Akpila X ale już do większego traktora) Jak talerzuję słomę po sieczkarni w kombajnie to dokładam dwa worki z piaskiem (ledwo przodu nie zrywa) i robota idzie ładnie choć ciężko. przy normalnym talerzowaniu idzie bez kłopotu a mam ziemie IV - VI klasa. Wielu sąsiadów ode mnie pożycza bo talerzówka jest dość ciężka jak na swoją szerokość. Co do szerszej to na targach pytałem to trzeba wymienić osie i dołożyć po dwa talerze bo moja ma już trzy podpory na osi (poniżej 1,80 mają tylko po dwie podpory na osi) także w przypadku zmiany ciągnika na więszy w zasadzie nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

Ja widziałem talerzówkę Agro-factory V 20 talerzy tylko kosztowała 4tyś ale do Bometa była solidniejsza , też chciałem kupić do ferdka ale słyszałem że X robią lepszą robotę kiedyś były takie talerzówki do 60-tki ale nie widzę w ogłoszeniach , będę zmieniał traktor może w przyszłym roku i szkoda wydać tyle kasy a później będzie za mała dlatego chętnie kupię używkę , widziałem gościa jak jeździł ferdkiem z talerzówką 24 talerze X robota szła ale na słabszej ziemi był problem z uprowadzeniem prosto bo musiał trzymać na podnośniku i przód mu latał ale jakby dociążył to kto wie


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Przymierzam się do zakupu talerzówki 2m do C-360 3p, ale w zamyśle ma chodzić z Ursusem 3512. 

Czy kupić zwykłą talerzówkę np Bomet za 4-4,5tyś, czy talerzówkę Kompaktową 2m za 5-6 tyś.  Czy mf255/3512 da radę z taką broną talerzową kompaktową? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj