Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno ziemi z przetargu od ANR

127 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:31

heh u mnie w przetargach hektara poniżej 30000 zł nie kupisz;) i to IV lub V klasę III mało;-) a tak w prywatnym obrocie to i do 40000zł dobija także wiesz perspektywa nieciekawa;-)

no to naprawdę nie zaciekawie, ale za niedługo u mnie to samo będzie. Na ostatnim przetargu jeden rolnik kupił ziemie IV i V klasa po połowie za 29000zł/ha... wg. mnie ludzie warjują na punkcie ziemi i znacznie przesadzają....
A co do perspektyw, to wiem że w lubelskim i miejscami w zachodniopomorskim jest sporo dobrej ziemi w stosunkowo dobrej cenie, więc może tam warto udeżyć ;) ja osobiście sam nad tym myślałem, ale najpierw skończe szkołe i dorobie się trochę, że jak już pojadę, to trochę więcej ziemi kupić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno ziemi z przetargu od ANR Dzisiaj, 21:56
  •  

#82 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:13

no to naprawdę nie zaciekawie, ale za niedługo u mnie to samo będzie. Na ostatnim przetargu jeden rolnik kupił ziemie IV i V klasa po połowie za 29000zł/ha... wg. mnie ludzie warjują na punkcie ziemi i znacznie przesadzają....
A co do perspektyw, to wiem że w lubelskim i miejscami w zachodniopomorskim jest sporo dobrej ziemi w stosunkowo dobrej cenie, więc może tam warto udeżyć ;) ja osobiście sam nad tym myślałem, ale najpierw skończe szkołe i dorobie się trochę, że jak już pojadę, to trochę więcej ziemi kupić :)

Ale spójrz na to z drugiej strony jeśli masz mieć nieruchomości po kilkadziesiąt kilometrów od gospodarstwa trzeba zrobić kalkulacje opłacalności bo paliwo za darmo nie jest.... a jak juz to musza być odpowiednie działki mówię oczywiście o areale;-) zobaczymy jaka będzie opłacalność tego biznesu ;-)

#83 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:51

kupno ziemi z przetargu od ANR Rolnik_Kujawy zgadzam się z Tobą, czas pokaże czy to będzie opłacalne. Co do odległości to myślałem sobie tak, że jak był by odpowiedni areał to bym tam zamieszkał, a to co tutaj uzbieram, zostawię bratu, w każdym razie coś się by wymyśliło. Ale najpierw, to tak jak już wspomniałem, trzeba skączyć technikum i zacząć jakieś studia (prawdopodobnie zaocznie) ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:31

kupno ziemi z przetargu od ANR no pewnie że tak młody jesteś masz całe życie przed sobą żeby sie dorabiać;)

#85 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:01

kupno ziemi z przetargu od ANR Niedługo bede stawał w przetargu na ziemie z agencji, tylko że jak przeczytałem jakie agencja chce zabezpieczenia na rozłożenie na raty to nie wiem czy nie przesadzaja. W plikach są skany z ogłoszenia.
Czy u was wymagaja też aż tyle?

Załączone pliki

• Załączony plik  a.JPG   86,33KB   11 pobrań
  • Załączony plik  b.JPG   59,56KB   11 pobrań
  • Załączony plik  c.JPG   165,53KB   8 pobrań

Edytowany przez poosa21, 23 marzec 2013 - 15:03.

#86 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 23 marzec 2013 - 15:50

kupno ziemi z przetargu od ANR Nie wiem skąd te wymagania ale na pewno nie dotyczy to rolnika,albo chodzi ci o ziemię z przetargu nieograniczonego Od 16 stycznia jest nowe rozporządzenie wydane po strajkach rolników w Szczecinie - http://www.anr.gov.p...5&groupId=84157 Tak więc zapytaj się w ANR o co chodzi i czy do ciebie zastosują to rozporządzenie - tylko pamiętaj że oni tam nie wszyscy wiedzą po co siedzą albo tylko tak udają - przykład z mojego OT ANR - sąsiad był i jedna osoba o tym wiedziała a druga wmawiała mu że nic takiego nie ma Jak będą kręcić to żądaj rozmowy z ich przełożonym i niech wyjaśnia skąd ewentualnie te wymagania

Edytowany przez maroon, 23 marzec 2013 - 15:51.

#87 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 17:41

kupno ziemi z przetargu od ANR Wcześniej nie zauważyłem, ale masz racje to jest przetarg nieograniczony, tylko nie wiem czemu bo bedzie sie odbywał pierwszy raz. W tygodniu podjade do ANR i sie dowiem czegoś więcej.

#88 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 19:04

kupno ziemi z przetargu od ANR Witam, mam zamiar przystąpic do przetargu o dzierżawe 73 ha z ANR, dzierzawa ma byc do wrzesnia 2015 roku. Czy przez te 2 lata dzierzawy bede miał prawo pierwokupu w przyszłości??

#89 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 marzec 2013 - 13:55

kupno ziemi z przetargu od ANR Trzeba mieć bodajże 3 lata dzierżawę aby nabyć to prawo - poszukaj sobie ustaw i ustępu o prawie pierwokupu

#90 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:14

kupno ziemi z przetargu od ANR mam jeszcze jedno pytanie odnosnie zakupu ziemi od ANR. W oswiadczeniach jakie nalezy złożyć do przetargu muszę potwierdzić ze prowadzę gospodarstwo od 5 lat, a niestety prowadze je od roku, co w związku z tym?? nie mogę podejsc do przetargu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 maj 2013 - 13:42

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie zakupu ziemi od ANR. W oswiadczeniach jakie nalezy złożyć do przetargu muszę potwierdzić ze prowadzę gospodarstwo od 5 lat, a niestety prowadze je od roku, co w związku z tym?? nie mogę podejsc do przetargu??

dołączam się do pytania....

#92 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 maj 2013 - 10:34

Mam pytanko do zorientowanych-jeśli przetarg na ziemię jest nierozstrzygnięty to cena jest obniżana sukcesywnie aż do - 50%. Co się dzieje dalej jeśli nikt się nie zgłosi do przetargu. Pytam bo mam upatrzone 2 działeczki ale w tej chwili nie posiadam funduszy na zakup, podejrzewam że za góra 4 miesiące będę miał pieniądze ze sprzedaży innej ziemi ... co się dzieje w ofertą -czy będzie można kupić działki w trybie bezprzetargowym?
pozdrawiam

odgrzebuję pierwszą wypowiedź tego tematu ;)
Jest najbardziej odpowiedni do mojej sytuacji.
Jest sobie 0,19ha, przy moim, pasek o szerokości 11m więc nawet opryskując trzeba by wyłączać sekcję, a siejąc nawozy obsiewać pola sąsiednie. Dojazd z asfaltu, działka poza wioską, taki tam pasek który zostawił sobie ktoś na ziemniaki jako dożywocie. Działką obecnie zarządza ANR. Kiedyś 2 razy wystąpiłem o sprzedaż tego bo leży przy moim. Obecnie jest siedliskiem chwastów.
Zaproponowano wtedy dość zaporową cenę, nie było chętnego w dwóch okresach gdzie w każdym było po 3 przetargi. Nie obniżono też ceny na moją prośbę.
Ostatnio ANR sprzedawała podobnej klasy ziemię i puściła to taniej za hektar niż kilka lat temu krzyczeli za te 19arów.
Wystąpiłem teraz ponownie o sprzedaż tej działki. Zapewne będzie w przetargu w formie licytacji ustnej. Jak znam życie to nikt tego nie weźmie. Jednak nie wiem jak wymagać od ANR żeby zeszła z ceny w kolejnych przetargach.
Macie jakieś pomysły?

Idzie o to że kupując 0,19ha poniosę koszt notariusza (1-1,3tys pln) oraz geodety (min 500-600zł) bo ANR robiąc wcześniejsze przetargi nie wstawiała słupków. Czyli na dzień dobry mam 2 tysie więcej. Te 2 tysie przy zakupie np 2-3 lub więcej hektarów to pikuś jednak przy tak małej powierzchni to trochę jest i na razie dokupowałem inne grunta ale obecnie zastanawiam się czy tego siedliska chwastów nie wykupić. Tylko jak zbić cenę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#93 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:48

kupno ziemi z przetargu od ANR W przetargu na który startowałem była działka 1,5ha, cena wywoławcza była 60tys za całość, po czterech przetargach ograniczonych nie było chętnego to obniżyli do 31tys i przetarg nieograniczony. Na przetaru byłem Ja, dotychczasowy bezumowny dzierżawca i gosciu co ma ponad 400ha ale nie z tej wiosce co była ta działka. Działkę kupił ten co ja wcześniej uzytkował ale zapłacił za nią prawie 50tys, bo "obszarowiec" też sie o nią licytował. Teraz wszyscy w powiecie sie z niego pazernosci nabijają.

#94 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 26 maj 2013 - 14:55

kupno ziemi z przetargu od ANR czyli o ile mogą zejść z ceny z pierwszego przetargu (zgodnie z przepisami)?
Jak wymóc na nich aby zeszli maksymalnie z ceny?

Jak to jest obecnie ze słupkami granicznymi w przetargach ANR? ANR wyznacza poprzez geodetę który wygrał u nich przetarg czy po zakupie musiałbym sam to zrobić?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#95 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 maj 2013 - 17:40

kupno ziemi z przetargu od ANR U nas było cały czas że nowy właściciel sam wzywał geodete i za niego płacił. Chyba ze dużą działke dzielili na mniejsze to wtedy były naniesione nowe słupki graniczne.

#96 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 28 maj 2013 - 00:35

kupno ziemi z przetargu od ANR U mnie Agencja po przetargu na którym nie było chętnych na kawałek Ziemi schodziła z ceny chyba 10-15% i było tak że po kilku ogłoszeniach z 23tys zeszli na 13tys zł.

#97 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:51

kupno ziemi z przetargu od ANR no to zeszli prawie o połowę w przetargach.
U mnie w 6 czy 7 przetargach zeszli o 15-20% jak kiedyś liczyłem i nie sprzedali tego.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#98 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 06:36

kupno ziemi z przetargu od ANR Bede startował w przetargu i jednym z wymogów jest złozenie wniosku o zakwalifikowanie do przetargu. Ma moze ktos takie coś lub wie co powinien taki wniosek zawierać.

#99 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:33

kupno ziemi z przetargu od ANR Witam,

a jak to jest z naliczaniem czynszu w przypadku dzierżawy? jak ANR wylicza po ile kwintal pszenicy jest i kiedy sie płaci za dzierżawe? słyszałem ze w tym roku przed zniwami policzyni po 1000zl/t pszenice....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Warmiak-3

Warmiak-3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 19:14

kupno ziemi z przetargu od ANR Witam. Mam pytanie. Czy jest jakaś realna możliwość zablokowania przetargu na zakup ziemi z zasobów ANR, w którym to przetargu mam pewność że będzie uczestniczyć podstawiona osoba, która ma kupić tą ziemię w imieniu dużego obszarnika? Wspomnę jeszcze, że będzie to przetarg ograniczony dla rolników posiadających do 300 ha, na powiększenie gospodarstwa.