Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno ziemi z przetargu od ANR

127 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Zamir

Zamir

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka, podróże, motocykle, samochody, sporty walki, historia

Napisany 21 luty 2013 - 12:17

kupno ziemi z przetargu od ANR Startowaliście kiedyś w takim przetargu ? Jakie są wasze opinie o tym że ANR zamiast sprzedawać ziemię dzierżawcom organizuje przetargi ?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 21 luty 2013 - 12:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno ziemi z przetargu od ANR Dzisiaj, 03:33
  •  

#62 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 21 luty 2013 - 22:04

kupno ziemi z przetargu od ANR Tzn. chodzi ci o te wyłączenia 30% czy o coś innego z tymi dzierżawcami?

#63 Share mtz55

mtz55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 luty 2013 - 12:52

kupno ziemi z przetargu od ANR tak chodzi mi o te 30%?

#64 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 luty 2013 - 10:24

kupno ziemi z przetargu od ANR ziemie trzeba sprzedać teraz bo później rolnik z obcokrajowcami , inwestorami bądź z firmami nie będzie miał żadnych szans na jakimkolwiek przetargu

#65 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 luty 2013 - 12:55

kupno ziemi z przetargu od ANR Kolejny naiwny dał się złapać na propagandę Jaki problem aby stworzyć przepisy jak we Francji? Tam żaden obcokrajowiec praktycznie nie ma szans na kupno państwowej ziemi Oni też są w UE więc i my możemy stworzyć takie prawo Ja widzę większe zagrożenie w tym że ANR teraz sprzeda ziemię rolnikom a oni potem obcokrajowcom np. w przypadku gdy Unia postanowi że nie należą się nam preferencyjne kredyty i każe zwracać pomoc A co do sprzedaży ziemi i wyłączeń to jestem zdania że wyłączenia powinny być stosowane tylko w regionach gdzie Izby rolnicze zgłoszą zapotrzebowanie na tą ziemię lokalnych rolników do ANR W innym przypadku gdy nie będzie takiego zapotrzebowania to ziemia ta trafi na przetarg nieograniczony i nie wiadomo w jakie ręce To już lepiej zostawić ją dzierżawcom w takich przypadkach

#66 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:19

kupno ziemi z przetargu od ANR U nas takie zapotrzebowanie skaładalismy do ANR bo duze gospodarstwo dzierzawi około 1300ha, umowe ma do 2025r i powiedzieli ze nie oddadzą teraz 30%, ma to w posiadaniu jakis anglik.

#67 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:41

kupno ziemi z przetargu od ANR Według ustawy mieli takie prawo ale przez to stracili prawo pierwokupu i po skończonej umowie dzierżawy ziemia teoretycznie trafi na przetarg o ile nie zmienią się znów jakieś przepisy do tego czasu

#68 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:15

kupno ziemi z przetargu od ANR Pewnie na to liczą, zostało im jeszcze 12lat dzierżawy.

#69 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:20

kupno ziemi z przetargu od ANR Te wyłączenia to niezła propaganda. U nas wyłączyli dzierżawcą najgorsze ziemie (piaski, łąki, podmokłe) Podobno miało to na celu powiększenie małych i średnich gospodarstw rodzinnych, tym czasem część działek podzielono na kawałki conajmniej 11ha, trafiają się też kawałki 30-40ha. Biorąc po uwagę cenę ok 30tys złotych za hektar to nie wiem czy ktoś kto ma poniżej 50ha zdecyduje się na taką "okazję". Większość działek w moim powiecie ze względu na to, że są zgłoszone do programów rolnośrodowiskowych zostaną wyłączone dopiero w 2016r

#70 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:21

kupno ziemi z przetargu od ANR Jeśli nie oddadzą tych 30%, to po wygaśnięciu dzierżawy, nie będą mogli nowej dzierżawy podpisać, zawrzeć i ziemia będzie sprzedana na przetargu.
Tak jest teraz, zobaczymy za 12 lat co będzie.
Pewnie prawo zmieni.
Po drugie mogą się sądzić 3 lata, i bez umownie uprawiać, że mają i przedłużyć dzierżawę.

Jeszcze jest zapis o 10 latach, ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale wiem że mogą się na niego powołać i tak sobie będą dalej uprawiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:56

kupno ziemi z przetargu od ANR Ale ANR też ma prawo wystawić już teraz na przetarg i sprzedać razem z ich dzierżawą o ile znajdzie się chętny oczywiście czynsz będzie trafiał do tego co to kupi I żadne sądy im nie pomogą Z tym że to już zależy od decyzji ANR

#72 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 13:59

Ale ANR też ma prawo wystawić już teraz na przetarg i sprzedać razem z ich dzierżawą o ile znajdzie się chętny oczywiście czynsz będzie trafiał do tego co to kupi I żadne sądy im nie pomogą Z tym że to już zależy od decyzji ANR

Nie masz racji - nie zależy to od ANR - Agencja może sprzedać razem z dzierżawą ale tylko wtedy gdy dzierżawca złoży i podpisze pismo że nie będzie kupował tej ziemi po zakończonej umowe dzierżawy

Kolejny naiwny dał się złapać na propagandę Jaki problem aby stworzyć przepisy jak we Francji? Tam żaden obcokrajowiec praktycznie nie ma szans na kupno państwowej ziemi Oni też są w UE więc i my możemy stworzyć takie prawo Ja widzę większe zagrożenie w tym że ANR teraz sprzeda ziemię rolnikom a oni potem obcokrajowcom np. w przypadku gdy Unia postanowi że nie należą się nam preferencyjne kredyty i każe zwracać pomoc A co do sprzedaży ziemi i wyłączeń to jestem zdania że wyłączenia powinny być stosowane tylko w regionach gdzie Izby rolnicze zgłoszą zapotrzebowanie na tą ziemię lokalnych rolników do ANR W innym przypadku gdy nie będzie takiego zapotrzebowania to ziemia ta trafi na przetarg nieograniczony i nie wiadomo w jakie ręce To już lepiej zostawić ją dzierżawcom w takich przypadkach

Chciałbym żebyś mi pokazał te hektary ziemi państwowej we Francji - akurat tam pracuje i mieszkam większą część roku i nie widziałem w okolicy skrawka ziemi żeby nie należał do prywatnej osoby - obcokrajowców nie stać na zakup ziemi rolnej w zmeliorowanym terenie z pełnym nawadnieniem - ceny IV klasy w Alzacji - od 40 tys euro za hektar

Edytowany przez qomar, 05 marzec 2013 - 14:04.

#73 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 22:53

kupno ziemi z przetargu od ANR Z tym sprzedawaniem dzierżaw to masz oczywiście rację - ANR wycenia daną działkę następnie pisze pismo do dzierżawcy że ma prawo pierwokupu po tej cenie - jeśli się nie decyduje to wycena wisi w ogłoszeniach odpowiedni czas i może iść na przetarg z adnotacją o wieloletniej dzierżawie Z tym że prezes ANR ostatnio się wypowiadał że nie będą tego stosować wobec jakiegoś grona dzierżawców
Co do tej Francji to jutro może poszukam odpowiedni artykuł w Top Agrar żeby przytoczyć ci dokładne dane A w jaki sposób rozpoznajesz że dana ziemia jest czyjąś własnością a nie czyjąś wieloletnią dzierżawą? W tym przypadku kasa nie ma znaczenia - przepisy są tak skonstruowane aby ograniczyć wykup ziemi przez obcokrajowców i to działa

#74 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:23

kupno ziemi z przetargu od ANR orientuje się ktoś jakie są warunki a dokładnie w jakich przypadkach ANR daje możliwość rozłożenia kwoty spłaty na raty bo w woj. podkarpackim ostatnio nie widziałem takich przetargów - może zależy to od kwoty działki albo od kredytów preferencyjnych ?

#75 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 11:16

kupno ziemi z przetargu od ANR Witam, ja mam zapytanie do forumowiczów. Mianowicie mam 18 lat i chciałbym stanąć do przetargu ANR na zakup zimi (działka 7 ha), ale nie wiem czy mogę wystartować, ze względu na kwalifikacje rolnicze oraz wykształcenie, gdyż jestem w II klasie technikum agrobiznesu. Dowiadywałem się odnośnie egzaminów ekstermistycznych, ale ciężko było by mi wyrobić się z czasem, ponieważ należy zapisać się 4 miesiące przed podejściem... Czy znacie jakieś inne możliwości pozwalające mi wziąść udział w tym przetargu ?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

#76 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 15:10

Witam, ja mam zapytanie do forumowiczów. Mianowicie mam 18 lat i chciałbym stanąć do przetargu ANR na zakup zimi (działka 7 ha), ale nie wiem czy mogę wystartować, ze względu na kwalifikacje rolnicze oraz wykształcenie, gdyż jestem w II klasie technikum agrobiznesu. Dowiadywałem się odnośnie egzaminów ekstermistycznych, ale ciężko było by mi wyrobić się z czasem, ponieważ należy zapisać się 4 miesiące przed podejściem... Czy znacie jakieś inne możliwości pozwalające mi wziąść udział w tym przetargu ?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Myślisz że warto??? ja też chciałem startować ale jak w ciągu roku nie będzie naboru na młodego rolnika to sie mija z celem więc ja osobiście czekam.... a poza tym na założenie nowego gospodarstwa nie trzeba mieć później odpowiednich zabezpieczeń???

#77 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 17:30

kupno ziemi z przetargu od ANR Rolnik_Kujawy
Myślę, że w moim przypadku warto zawalczyć, ponieważ właśnie staram się kupiś 20 ha od prywatnego rolnika na kredyt preferencyjny (linia nKZ), no i przydało by się pare hektarów więcej... A co do naboru wniosków na "Ułatwianie Startu Młodym Rolnikom", to w tym roku najprawdopodobniej tego wcale nie będzie. Na rozmowie w banku pani, która prowadzi moją sprawę doradzała mi abym się spieszył, ponieważ jeżeli zdąże skorzystać z Modernnizacji Gospodarstw to otzrymam max. 300 tys. dofinansowania (bylo by na maszyny, ewentualnie jakiś budynek iwentarski), a więc nawet pomijając już premie 75tys., to w najlepszym wypadku będę 225tys. "do przodu" ...

#78 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:29

kupno ziemi z przetargu od ANR a no widzisz u Ciebie jest nabór na modernizację gospodarstw a u mnie niestety już nie ma czyli i tak zonk i tak zonk... a po ile kupujesz tą ziemię te 20ha i skąd jesteś??

#79 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 12:23

kupno ziemi z przetargu od ANR Ziemie kupuje 100 m od domu :) od znajomego. Cena to 20000zł/ha głównie III klasa, ale to jest na zasadzie takiej, że znajomy chce tylko mi sprzedać... Co do cen ziemi w moim regionie to wahają się w przedziale od 15000/ha do 25000/ha. A jakie ceny zemi są u Ciebie Rolnik_Kujawy ?? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Rolnik_Kujawy

Rolnik_Kujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 13:23

kupno ziemi z przetargu od ANR heh u mnie w przetargach hektara poniżej 30000 zł nie kupisz;) i to IV lub V klasę III mało;-) a tak w prywatnym obrocie to i do 40000zł dobija także wiesz perspektywa nieciekawa;-)