Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kleszcze u bydła co robić!!

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 31 maj 2010 - 18:52

Kleszcze u bydła co robić!! Zauważyłem że krowy gdy przyszły z pastwiska mają kleszcze. Nie wiecie jak je usuwać i może jakiś oprysk na krowy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kleszcze u bydła co robić!! Dzisiaj, 17:19
  •  

#2 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 31 maj 2010 - 19:05

Kleszcze u bydła co robić!! Spróbuj Randupem :) podobno wszystko bierze nic mu sie nie oprze :D Sorka to był żart , u nas raczej krowy kleszczy nie mają ale np. jak pies ma kleszcza to bach kombinerki i dziada się wyciąga. Bo jeśli chodzi o jakieś środki chemiczne to chyba nie ma nawet jak u człowieka jest kleszcz to zalecają go mechanicznie usunąć jakimś czymś :) podważyć i wyciągną dziada Pozdro
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 31 maj 2010 - 19:13

Kleszcze u bydła co robić!! O opryskach na kleszcze "wkłute" już w bydło to jeszcze nie słyszałem ale nie mówię że nie ma bo czego to w tych czasach ludzie nie wymyślą... :D

#4 Share matbar

matbar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 31 maj 2010 - 19:30

Kleszcze u bydła co robić!! Nie chodzi mi o oprysk na wkute bo je wyciągnę tylko żeby się nie wbijały.

#5 Share John6330

John6330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 31 maj 2010 - 19:54

Kleszcze u bydła co robić!! Najlepiej przekręcić parę razy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i pociągnąć albo zwykłym olejem do smażenia go polać i sam czasami wychodzi

#6 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 31 maj 2010 - 20:00

Kleszcze u bydła co robić!! U moich krów rok temu były kleszcze i weterynarz mówił żeby zwykłym olejem do smażenia nacierać. Innych środków nie ma na to ustrojstwo. Wejś gąbkę nasącz tym olejem i powcieraj. pzdr

#7 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 31 maj 2010 - 20:19

Kleszcze u bydła co robić!! Jeśli chodzi o preparaty zapobiegawcze i przydatne przy usuwaniu tego ustrojstwa, to osobiście polecam Frontline. Jednak nie wiem jaka jest jego cena i czy stosuje się go również u krów. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:46

Kleszcze u bydła co robić!! Stop żadnego pocierania kleszcza masłem olejem czy ropą !! Kleszcze wtedy wymiotuje wprowadzając wymiociny do ofiary. Najlepiej go w kombinerki i kręcić w lewo. Tylko taka metoda !!

#9 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:19

Kleszcze u bydła co robić!! Ja tam zawsze bez padaki czy u krów czy u psa bądź kota biorę i wyrywam normalnie palcami tylko żeby nie były pokaleczone później ręce umyje i jest spokój. Kleszcze wychodzą całe w 80% a gdy bydlaki wbiją się we mnie (w tym roku miałem 2 razy) to igłom się go wyrywa delikatnie i wychodzi jak trzeba.
A co do Frontline to siostra raz kupiła psu rok temu około lipca i kleszcze miał sporadycznie ale preparat dosyć kosztuje chyba za 5kg psa kosztuje 30zł (preparat trzeba kupić według wagi) a czym cięższy pies wym większa cena więc na krowę się nie wypłacisz. W tym roku z kleszczami to masakra

#10 Share redbull68

redbull68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 11:55

Kleszcze u bydła co robić!! Witam Wszystkich
Frontline nie tyle dawkuje się od kg, ale od powierzchni, na której ma działać. Pomimo różnych opinii polecam ten środek.
Poza tym i tak trzeba psa oglądać, ale tu nie o psach.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

#11 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 20:31

Kleszcze u bydła co robić!! Palcami go albo pęsetką i po krzyku :P

#12 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 07 styczeń 2011 - 10:39

Kleszcze u bydła co robić!! Ja od paru lat stosuję preparat do wylewania na grzbiet krowy(od głowy poprzez cały grzbiet) BayFly firmy Bayer. Preparat ten odstrasza muchy i kleszcze, nawet jak któryś usiądzie to zdycha zanim się opije, nie ma też karencji. Daje się tego 10ml na sztukę-działa 4 tygodnie a jak jest dosyć sucho to dłużej. W sezonie pastwiskowym stosuję dwukrotnie i wystarcza. Spokój przy dojeniu, bo muchy nie przeszkadzają ani krowie ani dojarzowi-bezcenne. Spytajcie swojego weta- bo rzecz jest dostępna wyłącznie poprzez lecznice, nie dajcie się skusić tańszymi polskimi zamiennikami-ja próbowałam; tanio kupisz-dwa razy kupisz.

#13 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:35

Kleszcze u bydła co robić!! Witam, dwa słowa o tzw kleszczach koledzy na 99% jeśli występują one masowo u nasady ogona na grzbiecie przy łopatce to nie są to roztocza(klesze) tylko sierściojad wszoł po łac. Bavicola bovis jest to owad pozbawiony skrzydeł, największa inwazja tego pasożyta występuje w tym miesiącu fakt przytwierdza się on do skóry żywiciela jak kleszcz i ciężko sie go usuwa jednak najnormalniejszy preparat w płynie do psów kotów itd będzie odpowiedni. Jeśli będziemy mieć wątpliwości czy to kleszcz czy wszoł liczymy odnóża kleszcz ma 4 pary wszoł ma 3 i na końcu charakterystyczne pazurki.
Co do usuwania kleszczy to zabrania się stosowania starych metod-smarowanie kremem tłuszczem, gdyż u kleszcza jak kolega napisał wywołuje wymioty a dokładnie silny sliniotok w którym kleszcz może przekazać dawkę zakaźnych patogenów nie należy usuwać go gładkimi rękami tylko poprzez gładką pęsetę i później zdezynfekować miejsce przyczepu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 11 styczeń 2011 - 09:08

Kleszcze u bydła co robić!! Są na rynku sprytne urządzonka do usuwania kleszczy.