Zaloguj się, aby obserwować  
mtz82r96

byczki po krowach mlecznych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz82r96    4

czy opłaca się chować byczki rasy Hf? Mam możliwość kupować tylko takie byczki w rozsądnej cenie (500-600 zł) Zastanawiam się do jakiej wagi urośnie taki byk i ile można za niego otrzymać? Jaka jest najlepsza pasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Za byka HF dostaniesz jakieś 10-20gr mniej na kilogramie jak dobrze pamiętam, a urośnie to zależy bo może urosnąć nawet i do 900kg tylko zależy w jakim czasie.. średnio tak 24 miesiące osiągnie wagę kolo 700-800kg a może nawet i więcej zależy od byka i od tego jak będzie odpojony.. A pasza to mój kuzyn daje rano kiszonka z QQ luz żyta i do tego pasza (ze śrutowane pszenżyto i jakiś preparat dla opasów) w obiad siano i wieczorem to samo co rano plus ziemniaki jak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Ja właśnie hoduje takie byczki. Dwu tygodniowe byczki kupuje po 400zł za sztukę. Trzymam przez ok półtora roku i dochodzą do 500 kg(oczywiście porządnie od pojone i przy odpowiedniej paszy) i na spęd.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja też hoduję Hf-y, większość swoje, ale też i zakupu. Trzymam je 1,5 roku i w tym czasie osiągają wagę około 700 kg i powyżej 55% mięsności. Moje byczki dostają sianokiszonkę, kukurydzę i śrutę własnej roboty też do woli. A co do ceny to jak kolega wyżej pisał cena jest koło 30 gr na kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Mi wydaje sie że jesli masz swojego byka to warto chować no ale jeśli masz kupić i dać 600-700zł no to opłacalność sie trochę zmniejsza, jeśli już kupować to lepiej mięsne.....(takie jest moje zdanie i sam tak praktykuje)

A powiem Wam ze jak ja mam krowy i czasami jak jest byczek to i dostane za niego 800zł to wole sprzedać i nie chować dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Zysk jest trochę mniejszy, ale zawsze jest, a o byczka mięsnego w mojej okolicy ciężko więc trzymam co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

Kupuję same byczki po krowach mlecznych,czasem zdarzy się mieszaniec MM o typowo mięsne u nas trudno B) w 24 miesiące przeważnie osiągają 700-800kg.Dostają w zależności co jest:kiszonkę z kukurydzy,młóto(z browaru),buraki pastewne,sianokiszonkę,siano,trawę,wysłodki,ziemniaki,marchewkę i śrutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Wszystko ładnie, pięknie ale rolnicy przecież zacielają mięsnymi słabsze krowy a mlecznymi tylko lepsze i jak urodzi się mięsny byczek to kolejka na niego że hoho. Jak jałoszka mięsna to miny skrzywione ale niektórzy też biorą ale jak jest byczek hf to nagle nikt nie ma miejsca. Na szczęście znam parę osób które biorą wszystkie 3 typy. Teraz już się nauczyłem że jak jest byczek limousine to wtedy cenę podnoszę do góry bo na to zawsze kupca znajdę. Znam kilka osób które biorą byczki i hf i mięsne ale jałoszek mięsnych nie i tych też jest dużo to co ja na to poradzę że też się rodzą? I takie wybredne osoby mnie wnerwiają B) jak bierzecie tak z chęcią byczki to jałoszkę można od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Jeśli HF będzie miał dobrze zbilansowaną dawkę żywieniową będzie przybierał tak samo jak i mięsne . Ja od jakiegoś czasu bardziej przyłożyłem sie do żywienia byków i efekty pomału sa coraz większe B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Podłączę się pod temat, mam do sprzedania byczka HF urodzonego w styczniu, ważącego około 150-200kg. Może ktoś chętny? ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

... Znam kilka osób które biorą byczki i hf i mięsne ale jałoszek mięsnych nie i tych też jest dużo to co ja na to poradzę że też się rodzą? I takie wybredne osoby mnie wnerwiają ;) jak bierzecie tak z chęcią byczki to jałoszkę można od czasu do czasu

No tak tylko z jałówką mięsną jest ten problem że jak ci się byk urwie i ją akurat pokryje to jesteś w d**ie ;) ja nie biorę jałówek bo się tego boję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

pawel321654

Chętnie bym go trzymała, ale po prostu nie mam miejsca i warunków na trzymanie byka, kiedy dookoła niego stoi 30 krów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Witam. Ja kupuje cielaki mieszańce tygodniowe w cenie 400-600 zł i odpajam je sztucznym mlekiem, powiem szczerze że więcej z tym zabawy jak zysku. A to pić nie chce a jak już dobrze pije to później ciężko odłączyć go od mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj