Zaloguj się, aby obserwować  
szczupak

rejstracja koparki

Polecane posty

szczupak    1

witam bardzo!

otuż posiadam koparko spycharke ostrówek made in ursus. Kłopot polega w tym że nie mogę jej zarejestrować bo nie ma w spisie rejesteacyjnym koparko-spycharek. Mam na nią paiery i ubezpieczyłem ją ale co mam mówić jak mnie nie daj boże policmajstry zatrzymają na drodze ? :D


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może idź do urzędu i niech ci napiszą na papieże że ten pojazd nie wymaga rejestracji. Niech przystawią pieczątkę i autograf. Woź to zamiast dowodu rejestracyjnego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Otórz drogi Szczupaku kupując maszynę budowlaną ( bo do nich zalicza się koparko-spycharka Ostrówek) powinieneś dowiedzieć się o tym, że takiego typu sprzęt nie podlega rejestracji, jedyne co powinieneś zrobić to ubespieczyć go ( OC)

jeśli planujesz poruszać się nim po drogach publicznych.

A jeszcze jedno na takie maszyny wymagane są uprawnienia na koparkoładowarki wielonaczyniowe oczywiście odpowiednio skwalifikowane w zależności od wielkości maszyny.

Dziwię się, że kupując taką maszynę nie zapytałeś sprzedającego co i jak?. :(


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kiedyś widziałem koparkę (coś w stylu ostrówka) i miała tablice rejestracyjną (biało nie czarno).

 

Idąc tropem pozwolenia na koparki to w sumie na cyklopa czy tura też powinny być uprawnienia. przecież bo ciągnika z turem zapiąć z tyłu trolla mamy coś w stylu ostrówka.

 

 

a co z ciągnikiem "odzyskanym" z koparki (białoruśka przerobiona na ciągnik rolniczy)??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam fajnego ostrówka na oku, ale bez papierów. Czy sama umowa kupna sprzedaży wystarcyz, żeby go ubezpieczyć w razie czego? Jak nie ma papierów, to go nie zarejestruje też. W razie kontroli du...a blada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5
Otórz drogi Szczupaku kupując maszynę budowlaną ( bo do nich zalicza się koparko-spycharka Ostrówek) powinieneś dowiedzieć się o tym, że takiego typu sprzęt nie podlega rejestracji, jedyne co powinieneś zrobić to ubespieczyć go ( OC)

jeśli planujesz poruszać się nim po drogach publicznych.

A jeszcze jedno na takie maszyny wymagane są uprawnienia na koparkoładowarki wielonaczyniowe oczywiście odpowiednio skwalifikowane w zależności od wielkości maszyny.

Dziwię się, że kupując taką maszynę nie zapytałeś sprzedającego co i jak?. :(

po pierwsze uprawnienia na koparki ładowarki na na wszyskie tego koparko ładowarki nie mam rużnicy czy jest duza czy mała ja ci radze ci zebyś opłacił (OC) na nia jak bedziesz jedził po drogach i jak cie złapia to sie spytaja czy masz na taki sprzęd uprawnienia jak nie masz to możesz miec nie złe tarapaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145
witam bardzo!

otuż posiadam koparko spycharke ostrówek made in ursus. Kłopot polega w tym że nie mogę jej zarejestrować bo nie ma w spisie rejesteacyjnym koparko-spycharek. Mam na nią paiery i ubezpieczyłem ją ale co mam mówić jak mnie nie daj boże policmajstry zatrzymają na drodze ? ;)

 

 

w polskim prawie niema obowiązku rejestracji koparko-spycharki, musisz mieć jedynie ważne ubezpieczenie OC i ważny przegląd techniczny i tyle. Aby muc nią jeździć po drodze publicznej wystarczy prawo jazdy od kategorii B. Uprawnienia na tenże sprzęt są potrzebne tylko w tedy jak nią pracujesz (robisz wykop, lub cos zasypujesz) do samego prowadzenia takie uprawnienia NIE są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zgadzam się w 100% z Marcinem w życiu nie widziałem zarejestrowanej koparki a potrzebne są te dokumenty które wymienił.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj