Skocz do zawartości

Zdjęcie

rejstracja koparki

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 13:32

rejstracja koparki witam bardzo!
otuż posiadam koparko spycharke ostrówek made in ursus. Kłopot polega w tym że nie mogę jej zarejestrować bo nie ma w spisie rejesteacyjnym koparko-spycharek. Mam na nią paiery i ubezpieczyłem ją ale co mam mówić jak mnie nie daj boże policmajstry zatrzymają na drodze ? :D
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rejstracja koparki Dzisiaj, 04:46
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 19:51

rejstracja koparki Może idź do urzędu i niech ci napiszą na papieże że ten pojazd nie wymaga rejestracji. Niech przystawią pieczątkę i autograf. Woź to zamiast dowodu rejestracyjnego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 23 czerwiec 2007 - 12:58

rejstracja koparki Otórz drogi Szczupaku kupując maszynę budowlaną ( bo do nich zalicza się koparko-spycharka Ostrówek) powinieneś dowiedzieć się o tym, że takiego typu sprzęt nie podlega rejestracji, jedyne co powinieneś zrobić to ubespieczyć go ( OC)
jeśli planujesz poruszać się nim po drogach publicznych.
A jeszcze jedno na takie maszyny wymagane są uprawnienia na koparkoładowarki wielonaczyniowe oczywiście odpowiednio skwalifikowane w zależności od wielkości maszyny.
Dziwię się, że kupując taką maszynę nie zapytałeś sprzedającego co i jak?. :(
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 14:01

rejstracja koparki ja kiedyś widziałem koparkę (coś w stylu ostrówka) i miała tablice rejestracyjną (biało nie czarno).

Idąc tropem pozwolenia na koparki to w sumie na cyklopa czy tura też powinny być uprawnienia. przecież bo ciągnika z turem zapiąć z tyłu trolla mamy coś w stylu ostrówka.

a co z ciągnikiem "odzyskanym" z koparki (białoruśka przerobiona na ciągnik rolniczy)??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 22:12

rejstracja koparki Mam fajnego ostrówka na oku, ale bez papierów. Czy sama umowa kupna sprzedaży wystarcyz, żeby go ubezpieczyć w razie czego? Jak nie ma papierów, to go nie zarejestruje też. W razie kontroli du...a blada :(

#6 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 25 styczeń 2009 - 23:16

rejstracja koparki

Otórz drogi Szczupaku kupując maszynę budowlaną ( bo do nich zalicza się koparko-spycharka Ostrówek) powinieneś dowiedzieć się o tym, że takiego typu sprzęt nie podlega rejestracji, jedyne co powinieneś zrobić to ubespieczyć go ( OC)
jeśli planujesz poruszać się nim po drogach publicznych.
A jeszcze jedno na takie maszyny wymagane są uprawnienia na koparkoładowarki wielonaczyniowe oczywiście odpowiednio skwalifikowane w zależności od wielkości maszyny.
Dziwię się, że kupując taką maszynę nie zapytałeś sprzedającego co i jak?. :(

po pierwsze uprawnienia na koparki ładowarki na na wszyskie tego koparko ładowarki nie mam rużnicy czy jest duza czy mała ja ci radze ci zebyś opłacił (OC) na nia jak bedziesz jedził po drogach i jak cie złapia to sie spytaja czy masz na taki sprzęd uprawnienia jak nie masz to możesz miec nie złe tarapaty

#7 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:36

rejstracja koparki

witam bardzo!
otuż posiadam koparko spycharke ostrówek made in ursus. Kłopot polega w tym że nie mogę jej zarejestrować bo nie ma w spisie rejesteacyjnym koparko-spycharek. Mam na nią paiery i ubezpieczyłem ją ale co mam mówić jak mnie nie daj boże policmajstry zatrzymają na drodze ? ;)

w polskim prawie niema obowiązku rejestracji koparko-spycharki, musisz mieć jedynie ważne ubezpieczenie OC i ważny przegląd techniczny i tyle. Aby muc nią jeździć po drodze publicznej wystarczy prawo jazdy od kategorii B. Uprawnienia na tenże sprzęt są potrzebne tylko w tedy jak nią pracujesz (robisz wykop, lub cos zasypujesz) do samego prowadzenia takie uprawnienia NIE są potrzebne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 17:47

rejstracja koparki Zgadzam się w 100% z Marcinem w życiu nie widziałem zarejestrowanej koparki a potrzebne są te dokumenty które wymienił.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53