imko12

New Holland 1545 - problem

Polecane posty

imko12    1

Witam posiadam kombajn New holland 1545 i mam takie pytanie jak w nim ustawić siłę wiatru? nie mogę znaleźć żadnego pokrętła lub dźwigni. Jeżeli można to poproszę o jakieś wskazówki lub zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

Naprawdę nikt nie wie jak się ustawia wiatr w tych kombajnach i podobnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W moim 1520 ustawienie wiatru jest po prawej stronie kolo krótkiego pasa młocarni. Taka dzwignia na motylka przykrecana ze skala 1-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

W moim 1520 ustawienie wiatru jest po prawej stronie kolo krótkiego pasa młocarni. Taka dzwignia na motylka przykrecana ze skala 1-5.

a możesz zrobić zdjęcie? u mnie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

Dzięki! u mnie jest w tym miejscu pokrętło też ze skalą ale kręcąc nim nie zauważam żadnej różnicy w obrotach i sile wiatru. A może ktoś wie jak ustawić kombajn do koszenia trawy na nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Mam tabele zbóż do 1520 ale niestety po Dunsku. Mozna to przetłumaczyc i wykozystac do ustawienia wstepnego kombajnu. Jak ktos reflektuje to wysle na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro220    0

Witam przyłanczam się o tematu. Ponieważ, nie wiem jak rozebrać jedna rzecz w New Hollandzie 1540 Clayson jak rozebrać i zdjąć pasek w hederze od przyśpieszacza.Nie mam pojęcia jak to się fachowo nazywa. I czy może ktoś posiada katalog albo jakąś książkę to tego Kombajnu.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chodzi co zapewne o pasek wariatora motowideł.

Variator hedera

Powyzej masz odnosnik zawierajacy wszystkie czesci skladowe tego mechanizmu.

Kiedys go wymienialem i nie bylo to jakies trudne ale trzeba pokombinowac jak zalozyc ten pasek i co odkrecac zeby sobie roboty niepotrzebnej nie narobic . Nie powiem Ci co i jak rozbierałem bo tego nie pamietam, po prostu działaj instynktem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Witam,posiadam od niedawna New Holland 1545 i chciałbym wiedzieć na jakich obrotach mam kosić tym kombajnem,mam w nim tylko licznik obrotów młocarni. Może ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Obroty silnika dajesz na max wartosc czyli 3 zapadka. Obroty mlocarni ustawiasz do kazdego zboza osobno,przy czym moja wyjsciowa wartosc to okolo 900 obr/min,rzepak 600. Jesli zauwazasz ze srutuje ci zboze to obroty za za wysokie lub klepisko za ciasno przy czym obnizenie obrotow daje lepszy efekt.

Mialem dwa NH wiec jak masz jakies pytania to pisz na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Dzięki ''SZCZEWKO'' w tym roku będę pierwszy raz kosił swoim NH to mój pierwszy kombajn mam nadzieję że chociaż u mnie będzie się dobrze sprawował,niepokoi mnie jeszcze tylko luz łańcucha podajnika zbożowego nie wiem jaki ma on być a jest dosyć duży,może mi pomożesz?A GG muszę sobie od nowa zainstalować i odezwę się napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

Witam. Gdzie znajdę podłączenie linki od obrotów młocarni w new holland 1545 szukałem no i nie mam pojęcia gdzie ją podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpak    0

imko12: jest to co prawda 1520 ale w 1545 masz podobnie.

Zdjecie

Edytowano przez Alpak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

imko12 Jak znajdziesz koło pasowe młocarni z szerokim pasem to na jego srodku znajdziesz ślimak do którego powinna być podłączona linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

wyślę Ci zdjęcie pewnie jutro,zapytam Cię jeszcze o taką rzecz jak koło pasowe od którego cheder pobiera napęd poprzez podłączenie do niego wałka,w moim kombajnie koło to jest ruchome ale nie wiem czy tak powinno być?możesz sprawdzić jak jest u Ciebie?

 

imko12 Slimak o którym Ci pisałem znajduję się w moim NH 1545 po tej stronie co schody.w 1520 jest po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imko12    1

no u mnie jest ono też ruchome ale nie wiem czy to tak powinno być. A co do ślimaka to u mnie go raczej nie ma została sama linka jak możesz zrób mi zdjęcie jak on wygląda, jak masz parę pytań to pisz pw mam taki sam model jak twój więc możemy się wymienić doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Mogę wysłać Ci na maila zdjęcie bo tutaj nie wiem jak wstawić.Już dowiedziałem sie że to koło musi być na ruchomym łożysku.Jaki masz cheder w swoim i jak Ci się sprawuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Witam.Mam problem w kombajnie New Holland 1545,po trzech godzinach pracy zapycha mi się filtr powietrza i kopci białym dymem,mam w nim olejowy filtr powietrza.Może ktoś pomoże mi co zrobić żeby nie zapychał się ten filtr tak często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewe    0

prosze o podpowiedz w sprawie klepiska w 1545 czy pasuje od jakiegos innego jeszcze 5 klawiszowca czy kazdy ma inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj