Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620.

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 14:44

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. No sam nie wiem mam Continental Contract i raczej te klocki są normalne.
Dodam że te wibracje nie są cały czas pod czas jazdy po szosie tylko wtedy
jak wpadną w rezonans klocki w tych przednich kołach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. Dzisiaj, 02:21
  •  

#22 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 16:53

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. Tylko że u nas to nie są drgania . To jest takie bujanie , wg. mnie jest zbyt duże ciśnienie w oponach bo jak się wjedzie w dziurę to ciągnik czasem aż podskoczy . Wczoraj jechaliśmy 45km/h na 6 biegu i na półbiegu H przy 1800 obrotach i nie skakał tak , a gdy wrzuciliśmy półbieg S (najwyższy) to jechaliśmy 45km/h przy 1600 obrotach i skakał tak że musieliśmy zredukować więc stawiam na ciśnienie .

Ale kupujemy obciążnik na przedni TUZ , tylko powiedzcie o jakiej wadze najlepiej kupić , żeby to skakanie na drodze było jak najmniejsze , ale też żeby nie męczyć ciągnika ?

Bobek_Farmer , możesz jaśniej z tymi oponami ? :)

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 05:45

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. MOże zmierz to cisnienie i napisz ile masz. Jeśli buja to raczej zamało jest. Gęstość klocków przy 45 nie ma takiego znaczenia koło kręci się na tyle szybko że rezonans powstaje ale napewno nie buja. Jeśli chodzi o rezonans przenoszący się z przednich kół powiększający się w miare ich zużycia ciekawe czy opony nie zębią się, czy klocek jest ścierany tak samo z przodu i z tyłu. Niestety takich drobynch drgań nie wytłumią żadne zawieszenia.

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2010 - 09:21

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. U mnie jest podobnie w JD, że jak zejdzie się pod obciążeniem do obrotów 1500 to zaczyna, trząść. :) Prosta sprawa jak ma ciężko to trzeba trzymać się wyższych prędkości obrotowych, bo na niskich powstają naprężenia.

Odnośnie opon, to typowa transportowa ma gęstszy i cieńszy bieżnik, zaś polowa ma rzadszy i grubszy. Im gęstszy tym mniej czuć przejścia między klockami, zaś w rzadszej jest to bardziej wyczuwalne, bo opona jest jakby mniej idealnym kołem. Dodatkowo opona polowa ma większą tendencje to występowania efektu gąsienicy, czyli spłaszczenia czoła opona w kontakcie w podłożem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:01

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. te różnice moga powodowac co najwyżej wibracje a nie trzęsienie. W mojm nastoletnim mf 390 przy prędkości 45 jedyny efekt to zwiększony hałas może jakież lekkie wibracje/rezonans. Ciśnienie w oponach mam około 1,5 bara zawsze robie tak że gdy ciągnik stoji na płaskim pompuje aby cały klocek przylegał do podłoża, końce odstają od podłoża o jakiś 1 cm. efekt bujaania wystepował przy ciśnieniu 0,8 bara ciągnik podskakiwał jak piłka jadąc na równym asfalcie. Dodam że nie mam amortyzowanej kabiny czy jade na najwyzszym biegu z max prędkością czy tylko dotykam gazu nic nie wibruje i się nie trzęsie.

#26 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 13:06

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. A jaki miernik ciśnienia kupić , żeby dobrze zmierzyć ciśnienie w oponach ?

Co do opon to są to Radialne Pirelli TM 700 :) Przednie 480 tylnie 580 :)

#27 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:06

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. Odświeżę trochę wątek.
interesuje mnie taki szczegół odnośnie siedzenia z podłokietnikiem w m620 czy macie fotel obracany w bok 20% w jakiej wersji?
Ten podłokietnik jest zamontowany tak blisko nogi i jeszcze jakiś metal u dołu i przy pracy w polu przy częstym obracaniu się do tyłu to może być problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Didrzej

Didrzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 maj 2012 - 09:59

Strasznie trzęsie w kabinie DF M620. Witam
Mam taki problem kupiłem nowego Landiniego, jeździ u mnie głównie w transporcie i jadąc przy różnych prętkościach zaczyna nim chuśtać, jak miałem ciśnienie 1,8 to bardziej buja a dobiłem do 2,2 to mniej ale jednak dalej.Przyjechał gość ze serwisu to twierdził że to jest ciągnik rolniczy i dopuszczalne jest lekkie bujanie.Podniusł koło w gurę i obracał nim mieżąc bicie na końcu opony i na jednej jest coś takiego że na całym obwodzie idzie w miarę równo, a na 2 -3 kostkach wyskakuje 2-3 mm i wygląda na to że to powoduje chuśtanie się ciągnika. staneło na tym żeby zdjąć oponę i jeżeli nie będzie od wewnątrz pęknięta w tym miejscu to mi ją wymienią, a jeżeli będzie pękięta to jest to już moja wina i nie wymienią dodam że ten ciągnik po żadnych dziurach nie jeździł.

Co wy o tym sądzicie, czy u was też tak jest?

Dodaj odpowiedź