Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukanie kombajnu

79 odpowiedzi na ten temat

#61 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 22 grudzień 2014 - 17:47

Szukanie kombajnu

stalon daj sobie spokój z tym rekordem, siedziałem w ich temacie kilka lat i o kilka lat za długo niestety. za tyle sałaty będziesz miał john'a w niezłym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukanie kombajnu Dzisiaj, 09:48
  •  

#62 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 19:06

Szukanie kombajnu

sam stałem przed wyborem kombajnu:P kupiłem Masseya  ale na gospodarce został BIZON i powiem ze dobrze zrobiłem... kolega wyżej pisze ze cena kombajnu jest taka sama jak jakiegoś JD ,,, wszystko okej ale kolega nie wspomniał ze w takim starym JD trzeba myśleć o tym ze już niektóre elementy kombajnu będą wymagały naprawy, wymiany... a tu zaczyna się robić ciekawie ... wystarczy zapytać o najbardziej popularne części do bizona i do podobnej wielkości JD...

#63 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 22:24

Szukanie kombajnu

Sluchajcie to jest wolny rynek i wony wybór  kazdy mierzy swoja miara jak go stac tak go znać jeden potrebuje kombajnu za 10 a dlugi za 100 czy 200

Mnie stac na kombajn za 30 40 wiec nie patrze na maszyne za 100  a maszyna za dyche tez nie jest w moim guscie to chyba jasne . Co sadzicie o Fergusonie 440 

Pozdrawiam Wszystkich Janek . 

#64 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 23:05

Szukanie kombajnu

sam stałem przed wyborem kombajnu:P kupiłem Masseya  ale na gospodarce został BIZON i powiem ze dobrze zrobiłem... kolega wyżej pisze ze cena kombajnu jest taka sama jak jakiegoś JD ,,, wszystko okej ale kolega nie wspomniał ze w takim starym JD trzeba myśleć o tym ze już niektóre elementy kombajnu będą wymagały naprawy, wymiany... a tu zaczyna się robić ciekawie ... wystarczy zapytać o najbardziej popularne części do bizona i do podobnej wielkości JD...

Zgadza się bo taka sama część np. wariator do bizona będzie kosztować 700 zł, a do JD w serwisie 7000 zł. tylko że do bizona będzie to zakup na jeden rok a do JD czy innej zagranicznej marki zakup na wieki. Chyba że kupimy u tego samego stodolarza co wyprodukował część do bizona, ale wtedy i cena będzie ta sama.

Bizon to bardzo dobry kombajn, tylko części zamiennych odpowiedniej jakości brak. A takie rzemiosło kupować to lepiej zainwestować w tokarkę i frezarkę co by samemu dorabiać.

Edytowany przez damianzbr, 22 grudzień 2014 - 23:08.

#65 Share stalon

stalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2014 - 13:06

Szukanie kombajnu

Witam koledzy ja szukam rekorda miałem superka ale chce zmienić na młodszy model u mnie czesci w sezonie czynne 24h i pod telefonem mowie co mi potrzebne i mam od reki w promieniu 10km 4 sklepy i w tym dwa co tylko maja częsci do bizona  rekorda i zwykłego no i wiadomo pozastałe podstawowe, ale maja kocioł niesamowity w sezonie, jak pytałem właściciela to mowi ze całego bizona prawie by złożył od nowa, ja potrzebuje prosteko kombajnu i nie oczekuje niewiadomo czego bo wiadomo to już przawie 20 lat mam jednego na oku na hydrostacie ale narazie go przytrzymuje bo schodzi powoli z ceny ale wiadomo że zawsze może sie trafić coś lepszego a to jego zdjęcie

https://www.google.p...hx.html;933;700

#66 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 16:24

Szukanie kombajnu

No to se go przytrzymałeś, ogłoszenie nie aktualne bo pewnie sprzedał... :lol:

#67 Share stalon

stalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2014 - 17:22

Szukanie kombajnu

Nie sprzedał bo wiem jest niedaleko mnie już go troche sprzedaje ale z ceną zaszalał także niema pośpiechu

nie sprzedał kolego ten kombajn jest niedaleko mnie to dlatego wie ale z cena zaszalał i tak szybko nie sprzeda i juz troche schodzi z ceny, podałem tylko jego zdjecie jak go ogłaszał w necie teraz tylko w anonsach puszcza 

Edytowany przez stalon, 23 grudzień 2014 - 17:27.

#68 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 08:56

Szukanie kombajnu

Sluchaj moj znajomy ma Laverde 3600 heder 4,2 i bardzo sobie chwali mowi ze silnik iveco 160 KM pali niewiele ma tez john dera 1075  mowi ze ta Laverda pali sporo mniej od johndera a 2 hektary skosi spokojnie za godzine czesci bezproblemowe od newhollanda czy bizona .

Kolego uważasz, że Laverda 3600 z silnikiem 160 km skosi 2 ha/h? Bardzo Cię przepraszam, ale mój Claas Dominator 108 SL Maxi, ma heder C510 i 222 km przy ładnej stojącej pszenicy o wydajności 8-10 t/ha skosi 2/5 ha na godz pracy. Dodam, że nie zatrzymuję się przy wysypie, jako, że ja jako kombajnista oraz szwagier kierowca ciągnika znamy się jak łyse konie i wprawa pozwala nam na wysyp "w locie". Tak więc nie wydaje mi się byś mógł równać się z moją perełką ;)

#69 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 13:31

Szukanie kombajnu

A wiec dobrze rozumiem ze 108 skosi od 18 do 25 t/h to pięknię.

Ja 3 letnim NH TC 5060 RS z 3 poziomami sit z CX  to 108 z 95 r objeżdżam jak chę, a kosiłem do 15t/h bez stawania oczywiście.

208 z 6 m hederem znajomego podobnie kosi jak ja.

#70 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 17:23

Szukanie kombajnu

Chciałbym to zobaczyć jak objeżdżasz mnie jak chcesz. Jaką prędkość rozwijasz młucąc ową pszenicę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 17:45

Szukanie kombajnu

0d 3 do 6 km, zależy od odmiany pszenicy, przeważnie wychodzi mi 12, i tak liczę, jak 15 t uzyskiwałem to około 8 km/h kosiłem przy polnie ponad 6 t.Heder 4,6m

Więc ty przy 25 t/h musisz kosić ponad 12km/h jak dobrze rozumiem.

Kuzyn ma 108 na siwym podwoziu, z hederem 5,1 lub większym troche, koło 2000 r i podobnie kosi jak ja.

#72 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 18:17

Szukanie kombajnu

Nie wiem jak Twój kuzyn to robi, że kombajnem silniejszym o 50 km i szerszym o 50 cm hederem i dodatkowym wytrząsaczem jedzie wolniej od Ciebie...

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:36

Szukanie kombajnu

Bo jak szybciej jeździ to gubi. Konie silnika to tu raczej nie mają znaczenia, bo mocy mi nie brakuję, a w mocnych górkach to 1 bieg wbijam, a  normanie to 2 koszę.

Wytrząsaczami mi nic nie sypie, a czujniki ustawione na 100%, na sitach ustawiam na 60-70 %

Ale RS i 3 poziomy sit z CX robią robotę, i tu nawet 6  wytrząsacz nie pomaga 108,  i tu jest różnica, jedyni co żałuję że kupiłem heder 4,6, bo z tyłu za mało razrzuca słomę.

Jak kupowałem to myślałem że to to samo co TC 56, i jak z sąsiadem spotkałem sie w polu, to ja szybciej jeździłem o 1/3 a plon pszenicy miałem koło 5 t/ha a on z 2,5 t/ha, bo to był rok z tymi wymrożeniami.

#74 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 01:06

Szukanie kombajnu

Gubienie ziarna to kwestia ustawień. W mojej okolicy są dwa Mediony 310 i tną trochę mniej od Dominatora ale też na poziomie 2 ha/h przy wydajności 8t/ha. Nie mniej jednak ja przed sezonem wymieniłem sita i nic a nic z tyłu nie wyleciało. Na sam koniec żniw pomagałem kosić znajomemu i na jednym kawałku byłem ja czyli 108 maxi wujek 98 sl i forszrot 517 i tak ja jeździłem z jednej strony a oni we 2 z drugiej. I prawda jest taka, że po nich zostawały ściechy a po mnie nic a nic ani trochę, a jeździłem najszybciej z całej naszej trójki. Tak czy inaczej ustawienia kombajnu to podstawa. Druga sprawa jest taka, że moc kombjnu to nie tylko możliwości uciągu maszyny ale przede wszystkim brak spadku obrotów. Ja zawsze koszę na 2 i nie ma mowy by zabrakło mocy nie pochłaniając przy tym znacznej ilości paliwa.

#75 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 10:01

Szukanie kombajnu

Czytam z zaciekawieniem i wtrącę swoje trzy grosze, z tego co się orientuję to 108-ka ma w standardzie system 3-D co tłumaczy brak strat na sitach, tylko nie wiem czy to chodzi non-stop czy można wyłączyć?

Sam ostatnio kupiłem MDW 525 i zaciekawiło mnie to co pisze @tomek73, bo wychodzi że mój jest bliźniaczo podobny i myślę że ziarno w słomie nie będzie po nich zostawać, nie wiem jak jest w 108-ce rozwiązana aktywna separacja?

#76 Share Skibal

Skibal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 13:45

Szukanie kombajnu

System 3D działa non stop i pozwala na koszenia na zboczach o kącie nachylenia do 20%. Jest sterowane hydraulicznie. Ale tak na marginesie to 3D zazwyczaj jest w tych kombajnach, ale bywają egzemplarze bez tego udogodnienia. Z tego co się orientuję to nie wszystkie Lexiony też je mają ;)

#77 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 17:14

Szukanie kombajnu

System 3d, tak to działa;https://www.youtube....h?v=vSDkP2BlPYo, widać o ile zwiększa się wydajność sit. Apropo sit mam takie jak na filmiku.

W moim 525 są 3 bębny jak tu; http://www.youtube.c...h?v=RMU0goBWRjY, tylko klepisko nie podnosi się do góry tylko można regulować szczelinę. Pod koniec widać sita, takie same jak na pierwszym filmiku. Miał ktoś z takimi styczność, jakieś opinie?

Edytowany przez ptaszyna, 28 grudzień 2014 - 17:16.

#78 Share Wiesiek68

Wiesiek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 16:10

Szukanie kombajnu

Witam wszystkich .

Poszukije kombajnu do fasoli jaki wybrac zeby nie smolil i nie lupal ziarna syszałem ze volvo dobrze się sprawdza jakie modele wybrac czy macie doswiadczenie z jakimis innymi maszynami. Slyszalem ze taksamo fergusony z tych starszych modeli186 206 itp  niezle sobie radza ale trzeba potwierac elewatory zeby nie sypal do zbiornika . Prosze o praktyczne rady 

#79 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 09 styczeń 2015 - 16:35

Szukanie kombajnu

Zgadza się bo taka sama część np. wariator do bizona będzie kosztować 700 zł, a do JD w serwisie 7000 zł. tylko że do bizona będzie to zakup na jeden rok a do JD czy innej zagranicznej marki zakup na wieki. Chyba że kupimy u tego samego stodolarza co wyprodukował część do bizona, ale wtedy i cena będzie ta sama.

Bizon to bardzo dobry kombajn, tylko części zamiennych odpowiedniej jakości brak. A takie rzemiosło kupować to lepiej zainwestować w tokarkę i frezarkę co by samemu dorabiać.

fakt, części dobrej klasy do tego kombajnu brak. rekord może i się sprawdzi, ale na małym areale. swego czasu ojciec miał dwa bizony i rekorda, także w temacie jestem. aktualnie wole dołożyć 7k do johna przed żniwami i wymienić elementy eksploatacyjne niż 2k do rekorda i mieć mechanika na etacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 12:02

Szukanie kombajnu

Panowie to ja trochę z innej bajki. Szukam osób skupujących maszyny mam na sprzedaż Sampo 600. Jestem chętny na wymiane na większy kombajn oczywiście za dopłatą. Poradźcie mi gdzie uderzyć. Może ktoś ma kontakt do takich osób. Wiem, że za wschodniej granicy brali takie maszynki ale jak to teraz wygląda to nie wiem.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html