Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukanie kombajnu

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 13:25

Szukanie kombajnu

szukaliśmy mercatora praktycznie od żniw, w odległości do 70 km od miejsca zamieszkania, naoglądaliśmy się różnych, generalnie są to wiekowe maszyny i na ideal nie liczyliśmy, ale to co zobaczyliśmy przechodzi ludzkie pojęcie, popękane ramy, wyjące skrzynie i tylko te tłumaczenia: niemiec tak jeździł i było dobrze, to nie przeszkadza, tak ma być itp, generalnie szukaliśmy na olx, aż pewnego dnia na allegro prawie przez przypadek znaleźliśmy kończącą się już aukcję starszej osoby likwidującej gospodarstwo, jak się okazało byliśmy pierwszymi zainteresowanymi, kombajn zrobił bardzo dobre wrażenie (komplet osłon, wszystko działa, brak rdzy) co prawda to tylko 50 z wąskim hederem i bez kabiny ale jakość była głównym wyznacznikiem, wzieliśmy go praktycznie bez negocjacji mając w pamięcie glądane poprzednio maszyny, także polecam cierpliwość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukanie kombajnu Dzisiaj, 09:25
  •  

#42 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 14 grudzień 2014 - 19:56

Szukanie kombajnu

szukam kombajnu zbożowego taki do 60000 zł  z chederem do 4,2 m jaki może mi  polecić  oprócz volvo  dzięki za odpowiedzi

#43 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 16:47

Szukanie kombajnu

Damasławek to jest Turza 14  też tam byłem  oglądać jak chciałem kupić renie ma dość sporo sprzętu różnego

#44 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 20:18

Szukanie kombajnu

Byłem ostatnio w 2 komisach, bo szukam Claasa mieli jakieś starocia i cena wysoka, i się trochę przygnębiłem.

#45 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 22:57

Szukanie kombajnu

Drodzy koledzy to zalerzy co kto szuka . Ostatnio moj znajomy wziol mnie ze soba bo chcial kupić kombajn. Pojechaliśmy do tego goscia do Brzezin kolo Morawicy bo mam do niego nie daleko . Szczerze mówiac to bylo mi wstyd za niego . W kieszeni miał kolo 30 tysięcy a szukał jak sie okazało maszyny ładnej nie koniecznie sprawnej. Bo stwierdził ze w wiesz musze sie pokazać na wsi . Pokazałem mu kilka maszyn ktore by sie wg mnie dla niego by pasowały , a on mówi wiesz musze mieć ładniejszą maszyne od Wieśka. Patrzył za Fergusonami no Claas terz wchodził w gre nawet patrzyl za Sampo i Volvo wiec mu mówie patrz na to jak jest wypracowana a nie na to jak sie błyszczy. Spedziłem pół dnia ,bo ma tam sporo maszyn, ale wybraliśmy naprawde dobrą sztuke jak za tą kase . Kupił Fergusona choć były ładne Claasy Sampo Volvo . Ja coraz bardziej przekonuje sie że musze kupić coś innego i wymienić mojego poczciwego Fergusona 206 na coś innego . Oglądałem u tego gościa Droninborgi hydrostaty . Mówił ze obkosili 3 sztukami cały sezon bez awaryjnie. Czytałem że sa to maszyny bardzo wydajne i stosunkowo proste i bezawaryjne a przytym mało palą , a hydrostat to cos pieknego w koszeniu. Ma kilka sztuk tych modeli i ma jeszcze cały czas przywozić , na marginesie powiem że idze z gościem pogadać konkretnie , potrafi doradzić . Czasem zajedzie sie do kogoś to "bez kija nie podchodź " nie da do siebie gadać. Miał Volvo 1150 tez ciekawa maszyna hydrostatic . Ma ktoś taki kombajn bo tego terz biore pod uwage , albo Droninborga hydrostatica proszę o opinie na temat tych maszyn . Pozdrawiam Wszystkich Janek 

#46 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 23:09

Szukanie kombajnu

szukam kombajnu zbożowego taki do 60000 zł  z chederem do 4,2 m jaki może mi  polecić  oprócz volvo  dzięki za odpowiedzi

trochę większy ale mogę ci polecić: http://olx.pl/oferta...57-ID7H4t5.html

#47 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 grudzień 2014 - 23:33

Szukanie kombajnu

szukaliśmy mercatora praktycznie od żniw, w odległości do 70 km od miejsca zamieszkania, naoglądaliśmy się różnych, generalnie są to wiekowe maszyny i na ideal nie liczyliśmy, ale to co zobaczyliśmy przechodzi ludzkie pojęcie, popękane ramy, wyjące skrzynie i tylko te tłumaczenia: niemiec tak jeździł i było dobrze, to nie przeszkadza, tak ma być itp, generalnie szukaliśmy na olx, aż pewnego dnia na allegro prawie przez przypadek znaleźliśmy kończącą się już aukcję starszej osoby likwidującej gospodarstwo, jak się okazało byliśmy pierwszymi zainteresowanymi, kombajn zrobił bardzo dobre wrażenie (komplet osłon, wszystko działa, brak rdzy) co prawda to tylko 50 z wąskim hederem i bez kabiny ale jakość była głównym wyznacznikiem, wzieliśmy go praktycznie bez negocjacji mając w pamięcie glądane poprzednio maszyny, także polecam cierpliwość

Słuchaj maszyny przewaznie ludzie sprzedaja jak sie juz spawać nieda albo juz wszystko jest tak rozwalone . Jezdziliśmy po prywatnych ludziach albo małch handoarzykach co ma 2 lub 3 kombajny to to wszystko takie podpicowane albo kompletny złom ze zalączysz a tu podsiewacz chce wylecieć i cały sie trzęsie . Od chłopa kupisz to zalezy jak trafisz albo ktoś sprzedał bo wiedział co jest warty. Sprowdzane  maszyny to inna bajka . Przedewszystkim jak mówil ten gość w Brzezinach to czesto niewyrobiony sprzęt a sprzedają o błache sprawy , bo ich na to stać , a jak ma sprzęt to przewaznie dba , a wiesz jak u nas podrutowanie pospawane zeby szybko i dalej bo do koszenia jeszcze kupa ludzi. Pokazywał nam ksiązke serwisową do kombajnu , to moze wydac sie smieszne ale widac bylo po maszynie choc nie pierwszej młodości ale facet wstawial kombajn na przeglad do firmy i jechał pewnie kosić

Edytowany przez janekrolnik, 21 grudzień 2014 - 23:52.

#48 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 00:25

Szukanie kombajnu

Sluchaj moj znajomy ma Laverde 3600 heder 4,2 i bardzo sobie chwali mowi ze silnik iveco 160 KM pali niewiele ma tez john dera 1075  mowi ze ta Laverda pali sporo mniej od johndera a 2 hektary skosi spokojnie za godzine czesci bezproblemowe od newhollanda czy bizona .Kosi jurz nia 4 lata i jest bardzo zadowolony najbardziej z bardzo oszczędnego silnika bo wiesz paliwo palisz na bierzaco i masz realna osczedność non stop . Mowił ze chce kupic klepisko do kukurydzy do tego i bedzie nim rabał kukurydze bo John to zarłok na paliwo . Nie ma sie co dziwic to maszyna z ameryki rodem a wiec paliwo mają tanie . Oglądałem tez tą maszyne w Brzezinach ale to dla mnie za wielkie wydaje i sie ze w niezlym stanie jest musial bys zerknac 

Edytowany przez janekrolnik, 22 grudzień 2014 - 00:28.

#49 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 00:41

Szukanie kombajnu

Słuchaj maszyny przewaznie ludzie sprzedaja jak sie juz spawać nieda albo juz wszystko jest tak rozwalone . Jezdziliśmy po prywatnych ludziach albo małch handoarzykach co ma 2 lub 3 kombajny to to wszystko takie podpicowane albo kompletny złom ze zalączysz a tu podsiewacz chce wylecieć i cały sie trzęsie . Od chłopa kupisz to zalezy jak trafisz albo ktoś sprzedał bo wiedział co jest warty. Sprowdzane  maszyny to inna bajka . Przedewszystkim jak mówil ten gość w Brzezinach to czesto niewyrobiony sprzęt a sprzedają o błache sprawy , bo ich na to stać , a jak ma sprzęt to przewaznie dba , a wiesz jak u nas podrutowanie pospawane zeby szybko i dalej bo do koszenia jeszcze kupa ludzi. Pokazywał nam ksiązke serwisową do kombajnu , to moze wydac sie smieszne ale widac bylo po maszynie choc nie pierwszej młodości ale facet wstawial kombajn na przeglad do firmy i jechał pewnie kosić

Absolutnie się z tobą nie zgodzę jeśli chodzi o sprowadzone maszyny. Gdy swojego kupowałem 2 lata temu za granicą to zobaczyłem jakie tam cuda stoją w małych pieniądzach. Coś co jest zadbane swoje kosztuje i nie ma zmiłuj a opowieści że ich stać można sobie między bajki włożyć, tak samo jak Polacy bogatsi od Ukraińców są przecież i przyjeżdżają tu do nas ukraińscy handlarze i kupują u nas za bezcen maszyny w idealnym stanie bo przecież my jesteśmy bogatsi i nas stać to robimy im prezenty. Haha, dobre.

Na zachodzie tylko graty za bezcen oddają a handlarze w Polsce je picują. Identycznie jest z samochodami osobowymi. Sprawdź sobie na mobile.de jak kosztują DOBRE auta w niemczech. Są 20-40% droższe niż w PL.

Edytowany przez damianzbr, 22 grudzień 2014 - 01:08.

#50 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:06

Szukanie kombajnu

Absolutnie się z tobą nie zgodzę jeśli chodzi o sprowadzone maszyny. Gdy swojego kupowałem 2 lata temu za granicą to zobaczyłem jakie tam cuda stoją w małych pieniądzach. Coś co jest zadbane swoje kosztuje i nie ma zmiłuj a bajeczki że ich stać można sobie między bajki włożyć, tak samo jak Polacy bogatsi od Ukraińców są przecież i przyjeżdżają tu do nas ukrińscy handlarze i kupują u nas za bezcen maszyny w idealnym stanie bo przecież my jesteśmy bogatsi i nas stać to robimy im prezenty.

Na zachodzie tylko graty za bezcen oddają a handlarze w Polsce je picują. Identycznie jest z samochodami osobowymi. Sprawdź sobie na mobile.de jak kosztują DOBRE auta w niemczech. Są 20-40% droższe niż w PL.

Sluchaj ja mam bisko do tego goscia i czasem jezdze  do niego bo on czesto przywozi maszyny bo ma swoje tiry, dobrze wiesz ze za dobry sprzet trzeba zaplacic. Ma i tansze i drozsze , Czasem jeszcze maszyna jest na samochodze nie zdieta.  Wozi to 3 samochodami i czasem w niedziele jest nie rozladowany jeszcze ale przywozi sprzety ładne,bo np heder nie jest powycierany . Ja tam wole sprzęt sprowadzany bo jak wyciągniesz miarke oleju to bardzo często olej żólty i kartka ze np mobil 10w40 ,to napewno nie jest superol czarny jak smoła , wiesz to zalezy na co kogo stac. Nie wnikam ile poplacil ale byłem tez u kilku prywatnych ludzi . Sluchaj u nas kazdy goni po zarobkach , nie oszukuj sie , i maszyna dostaje ognia , unas jest inna kultura kazdy w zniwa patrzy zeby jak najwiecej zarobic. Sam wiesz ze jak sie nic nie rypie to kosisz do upadłego bo to tylko pare dni , jak nieskoszisz to skosi ktos inny . Ja kupie cos u niego bo wole dolozyc jesli maszyna jest tego warta , wiesz ze czasem maszyny sa takie same tylko z nazwy i tylko z nazwy i modelu a sa to 2 ruzne maszyny i w tedy ceny sa inne 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:09

Szukanie kombajnu

Janekrolnik może ten twój znajomy to jednak chce sprzedać tą laverdę i to może ona: http://olx.pl/oferta...html#8217886840

A może ten znajomy to ty sam. Nie no niezła kryptoreklama, te twoje pszczółki tak się sprzedają jak świeże bułeczki że aż musisz się podszywać pod rolnika na forum. A ponoć na zachodzie robiły za oczko w głowie poprzedniego posiadacza, tak je picował i co teraz nimi zainteresowania nie ma?

Takimi działaniami to na pewno zdobędziesz klientów, jak tak się ukrywasz to ja od razu bym podejrzewał że coś kręcisz i np. chcesz bubel wcisnąć.

Byliśmy w brzezinach koło morawicy; ma dużo kombajnów, doradzi, miły facet, kolega poleca laverdę... Aj ludzie czy wy naprawdę jesteście tak tępi i myślicie że nie idzie wyłapać szemranych zamiarów w takich opowiastkach z tyloma faktami a nawet adresami?

#52 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:11

Szukanie kombajnu

Sluchaj ja mam bisko do tego goscia i czasem jezdze  do niego bo on czesto przywozi maszyny bo ma swoje tiry, dobrze wiesz ze za dobry sprzet trzeba zaplacic. Ma i tansze i drozsze , Czasem jeszcze maszyna jest na samochodze nie zdieta.  Wozi to 3 samochodami i czasem w niedziele jest nie rozladowany jeszcze ale przywozi sprzety ładne,bo np heder nie jest powycierany . Ja tam wole sprzęt sprowadzany bo jak wyciągniesz miarke oleju to bardzo często olej żólty i kartka ze np mobil 10w40 ,to napewno nie jest superol czarny jak smoła , wiesz to zalezy na co kogo stac. Nie wnikam ile poplacil ale byłem tez u kilku prywatnych ludzi . Sluchaj u nas kazdy goni po zarobkach , nie oszukuj sie , i maszyna dostaje ognia , unas jest inna kultura kazdy w zniwa patrzy zeby jak najwiecej zarobic. Sam wiesz ze jak sie nic nie rypie to kosisz do upadłego bo to tylko pare dni , jak nieskoszisz to skosi ktos inny . Ja kupie cos u niego bo wole dolozyc jesli maszyna jest tego warta , wiesz ze czasem maszyny sa takie same tylko z nazwy i tylko z nazwy i modelu a sa to 2 ruzne maszyny i w tedy ceny sa inne 

Sluchaj w niemczech mam znajomego wiesz ze  do komisów niemieckich trafiaja auta ktore byly w polsce , gdzie je pomalowali cofneli licznik , nasi rodacy jada po auto do niemiec bo tam jest orginał ale na lore wezmiesz kilka nascie nieraz aut , 

#53 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:19

Szukanie kombajnu

Co ty bredzisz? Jeśli jedziesz do szwabów po auto a kupujesz u ciapatego, ruska lub polaka, no to powodzenia ci życzę i krzyżyk na drogę.

Edytowany przez damianzbr, 22 grudzień 2014 - 01:20.

#54 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:19

Szukanie kombajnu

Janekrolnik może ten twój znajomy to jednak chce sprzedać tą laverdę i to może ona: http://olx.pl/oferta...html#8217886840

A może ten znajomy to ty sam. Nie no niezła kryptoreklama, te twoje pszczółki tak się sprzedają jak świeże bułeczki że aż musisz się podszywać pod rolnika na forum. A ponoć na zachodzie robiły za oczko w głowie poprzedniego posiadacza, tak je picował i co teraz nimi zainteresowania nie ma?

Takimi działaniami to na pewno zdobędziesz klientów, jak tak się ukrywasz to ja od razu bym podejrzewał że coś kręcisz i np. chcesz bubel wcisnąć.

Byliśmy w brzezinach koło morawicy; ma dużo kombajnów, doradzi, miły facet, kolega poleca laverdę... Aj ludzie czy wy naprawdę jesteście tak tępi i myślicie że nie idzie wyłapać szemranych zamiarów w takich opowiastkach z tyloma faktami a nawet adresami?

Sluchaj kto chce sprzedac kombajn ja nie wyszukuje linkow i nie publikuje ich na forum jak zrobiłes to Ty , bo masz kombajn dosprzedania . Przejrzyj sobie cale forum ile powstawiali linkow do ogloszen czy stron 

#55 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:26

Szukanie kombajnu

No właśnie, ja mam kombajn do sprzedania i mówię to jawnie a nie rżnę greka że to kombajn sąsiada który dba o maszyny lepiej niż o żonę.

#56 Share janekrolnik

janekrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 01:38

Szukanie kombajnu

No właśnie, ja mam kombajn do sprzedania i mówię to jawnie a nie rżnę greka że to kombajn sąsiada który dba o maszyny lepiej niż o żonę.

Widocznie poczules sie urazony ze ktos moze miec odmienne zdanie choc Johndery to tez pozadne maszyny absolutnie tego nie neguje ale to maszyny paliwozerne mam ciagnik Johndera wiem na co go stac

ale paliwo lubi 

#57 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 11:27

Szukanie kombajnu

Poczułem się urażony tym że ściemniasz i nagabujesz a nie dlatego że masz odmienne zdanie.

Gdyby było jak mówisz zaczął bym od rozmowy o spalaniu i JD, a nie o uczciwości handlarzy i jakości sprzętu sprowadzanego przez nich.

Swoją drogą miałem na pokazie w tym roku z tej samej półki classa i JD, jak się okazało JD spalił mniej. Co później dowiedziałem się od użytkowników tych marek okazuje się że w kombajnach class pali najwięcej, JD średnio a NH najmniej. Oczywiście mówię o nowych maszynach i nie wiem jakie ma to przełożenie na stare. Przyznał to nawet sam handlowiec od classa.

Edytowany przez damianzbr, 22 grudzień 2014 - 11:33.

#58 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 12:26

Szukanie kombajnu

Janekrolnik nie obraz sie ale byłem tam w tych brzezinach i z tego co czytam to ty piszesz o innym swiecie... Tam jest sam szrot... to volvo jest w miare ok ale wymyte dokładnie i nawet woda jest w zbiorniku... wiesz co z tym kombajnem się stanie jak wiedziesz w pole ? wszystkie łożyska pojda sie jeb.c. Rzadko u niego znajdziesz cos ładnego. W większosci rosnie zborze w przenosnikach na podsiewaczu itd...  Dlatego tez uważam że albo nie masz zbytwielkiego pojęcia o kombajnach albo to twoj kolega albo ty sam tym handlujesz. bo tam nie ma co wybrac jak boga kocham nie ma a jak juz cos jest to woła za to jakby złote bylo. 

#59 Share stalon

stalon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2014 - 13:17

Szukanie kombajnu

Witam szukam bizona rekorda do 80 tyś do zapłaty z sieczkarnia i od 97roku

, moze ktoś wie czy ma ktoś do sprzedania takiego juz kilku ogladałem to niema szału 

Edytowany przez stalon, 22 grudzień 2014 - 13:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 grudzień 2014 - 17:02

Szukanie kombajnu

nowicjusz jak kupisz bizona Rekorda to licz się że części mogą być mniej dostępne jak do Clasa  i  

żeby kupić w miarę kombajn to trzeba wydać do 60000 zł