Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#101 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 20:35

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika chyba fiesta albo galaxy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 00:20
  •  

#102 Share pawel8228

pawel8228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 09:59

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam ,w mojej 60 od jakiegoś czasu wycieka olej kolektorem wydechowym pewnie poszły pierścienie. Dlatego przymierzam sie do remontu silnika chce wymienić całą górę tłoki pierścienie i tuleje.Nie wiem tylko jak się wybija tuleje ,dlatego potrzebuję jakiegoś dobrego sposobu na wymianę tulei

#103 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 10:46

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika są do tego ściągacze

#104 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 11:05

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika My wybijaliśmy drewnianym klockiem i młotkiem , blok leżał na boku i był dobry dostęp.

#105 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 02 lipiec 2010 - 11:16

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ja mam wytoczony krążek i bije prasownie wchodzi w tuleje i tyle

#106 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 02 lipiec 2010 - 13:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jak już wybijasz tuleje to załóż sobie nowe od zetora 6211 i bedziesz miał mocniejszy ciągnik a koszt prawie ten sam jedynie musisz przetoczyć żeby weszły
-----

#107 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 23:14

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Hms.... można i bić, pod warunkiem, że nie są pozapiekane tuleje itd. Bo czasem naprawdę ciężko ściągaczem wyciągnąć. Szczególnie na 4 cylindrze.
Bynajmniej jak będą lekko siedzieć to powinny wyjść już po pukaniu przez akacjowy klocek.
Tylko nie uszkodź bloku przy wybijaniu tulei(np twardym narzędziem).

Jak będą wielkie wżery na połaci styku gumek, to włóż nowe tuleje na silikon i będzie na pewno dobrze. Na 100000%. Woda nie poleci nawet po przegrzaniu. I wyciągnąć będzie łatwiej bo jak nie będzie wody pod gumkami, a silikon to nic nie pordzewieje ;).

#108 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 10:15

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ale ten silicon to chyba ten czerwony temperaturowy ?

i jak to smarować całe tuleje czy tylko te obrzeża?

#109 Share pawel8228

pawel8228

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 19:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Czy mógłby ktoś z posiadaczy takiego ściągacza umieścić jego zdjęcie lub zdjęcie tego krążka razem z wymiarami

#110 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 23:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ja mam krążków pełno, tylko, że mi się nie chce tego wszystkiego pisać:D zmierz sobie na cylindrze środek i dodaj kilka mm na ścianki. Zobacz na nowym cylindrze.

Silikon może być ten tandetny temperaturowy czerwony. Wystarczy w zupełności. Powiedziałbym, że szkoda lepszych na smarowanie cylindrów.

Kolejność działania:

1. Czyścisz dokładnie cały blok silnika wewnątrz, ranty u góry itd. Możesz wytrzeć szmatką z benzyną i poczekać aż wyschnie. Oceniasz stan skorodowania bloku. Jeśli miejsce gdzie przychodzą gumki nie ma wżerów to wkładasz gumki tylko na smar.
Pamiętaj, żeby zatkać dziury w wale szmatkami i położyć na wał szmatę, żeby piasek z pod cylindra nie dostał się na wał itd. Co się dostanie to wydmuchaj powietrzem.

2. Jeśli masz wżery to na wyczyszczony blok wkładasz cylinder, musi wejść swobodnie do końca. Jeśli tak zrobisz i dopasujesz to jedziemy dalej.

3. Myjesz benzyną cylinder, a dokładniej miejsce gdzie przychodzą gumki. Zakładasz gumki, i smarujesz silikonem między gumkami. Robisz ścieżkę silikonu dość grubą w koło. Następnie robisz drugą ścieżkę poniżej dolnej gumki lub górnej do wyboru. I rozsmarowujesz do równości gumek palcem. Czyli tak aby silikon nie wystawał ponad gumki. Nadmiar wycierasz. Nie smaruj całego cylindra tylko miejsce gdzie są gumki.

4. Smarujesz dokładnie miejsce gdzie przychodzą gumki w bloku. Wkładasz cylinder, wpadnie spory kawałek sam, potem zakładasz głowicę i dociągasz na przemian 2 śruby.

5. Pamiętaj, że blok musi mieć załagodzone krawędzie papierem ściernym( tam gdzie gumki przychodzą). Łagodzisz po to, aby nie ściąć gumek przy wkładaniu.

Jeszcze jakieś pytania? ;)

P.s.
W skrajnych przypadkach wkładałem cylindry na klej, ale to tylko jak blok był spękany do oleju. I teraz dla tych którzy zaraz wyskoczą ze spiskowymi teoriami, że klej i silikon będzie mocno trzymał....otóż nie będzie. Smarujemy tak mało, że bez problemu wszystko wyjdzie przy następnym remoncie, dodatkowo zabezpieczmy blok przed wodą i rdzą. To tyle;) Silikon stygnie około 1 dnia;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 10:12

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam :)
Macie jakiś dobry sposób żeby zdemontować tuleje w głowicy do której wchodzi wtrysk? W mojej "60" być może są od nowości i kontakt z wodą zrobił swoje. Korozja je przeżarła i dostaje się woda do komory spalania. Walczył już ktoś z Was z tym? W jaki sposób radziliście sobie :)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#112 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 09 lipiec 2010 - 12:18

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jesteś pewny że tamtędy?? A nie przegniła Ci zaślepka od przemarzania??
-----

#113 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:54

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Tak, jestem pewien :)

#114 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 21:22

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Można by włożyć coś do środka i pospawać a z drugiej strony młotek i powinno wyjść.

#115 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 lipiec 2010 - 09:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Chodzi mi o sprawdzone rozwiązania :) domowymi metodami tez dałem rade ale efekt nie nie jest zbytnio zadowalający.

#116 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 08:14

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika w moim ursusie c 360 3p zmieniłem dwie tuleje 2 i 3 i panewki i teraz coś stuka a przedtem nie stukało . wijecie jaki może być powód tego stukania . ja teraz mam jeszcze zamiar zmienić wszystkie tłoki może to pomoże

#117 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 17:26

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika krystian96 Tobie chyba chodzi o tuleje cylindrowe, tak? A mnie nie o cylindrowe :)

#118 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 18:45

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika tak o cylindrowe ale może ktoś odpowie na moje pytanie

#119 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 19:21

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika do Krystiana. Stuka, lecz gdzie, u góry bloku? Przyczyn może być wiele, wymieniam te z górny silnika:
-pęknięty pierścień,przytarty tłok
-wyskoczyło zabezpieczenie na sworzniu,
-luz w główce korbowodu,
-podparty zawór,
-pęknięte gniazdo zaworu i np: wbity jego kawałek w tłok(stuka bardzo mocno i silnik nierówno pracuje),
Wróżką nie jestem, stuku nie słyszę. Weź jakieś słuchawki lekarskie(z kompletu do mierzenia ciśnienia, nawet dziecięca zabawka jest takiej budowy, że działa jak stetoskop) i przykładaj do bloku, głowicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 23:05

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Hms co dokładniej robiłeś i przed wszystkim po co? Czemu zmieniałeś tuleje? Panewki były złe? Dobrze skręciłeś korbowody? Nic Ci nie podeszło pod głowicę przy dokręcaniu...?

Powodów stukanie nie może być 100, kwestia tylko gdzie puka...