Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:29

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jaki ciągnik masz kolego bez rozbierania silnika nic nie zrobisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 01:16
  •  

#62 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:26

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika co za różnica jaki ciągnik jak silnik w każdym działa na tej samej zasadzie;p musisz rozebrać i sam zobaczysz co i jak

#63 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:30

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika a taka że w jednych tuleja jest wciskana np.c-360 a w innych wprasowywana np MF 255

#64 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 26 maj 2009 - 21:46

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika a tu jest chyba dział C-325 do C-362 wieć w tej rodzinie mamy tylko jednego perkinsa 3603p skoro popekały mu tuleje to co to za ruznica czy perkins czy nie i tak trzeba rozebrać i zobaczyć na własne oczy

#65 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 27 maj 2009 - 07:12

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ale przy rozbieraniu/składaniu nie ma różnicy trzeba rozbierać dół-miskę by odkrecic korbowody i gorę-głowicę by wyjąć tłoki z korbowodami a następnie tuleje też do góry

#66 Share Xenorek

Xenorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 maj 2009 - 13:25

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Wszystko jest powyciągane zakupione tuleje tylko jak je najlepiej wymienić ?

#67 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 maj 2009 - 13:31

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika to w 3p czy w normalnej,jak nie masz zielonego pojecia to sie sam nie bierz bo szkoda kasy i roboty,szczegolnie w 3p
mozna tuleje dac do zamrazarki,wbijac kawalkiem twardego drewna.dociskac winda itp.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#68 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 sierpień 2009 - 19:15

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Co do zestawów naprawczych to też mam pytanie, czy lepsze polskie z Krotoszyna (są po ok. 165 zł i 330 zł z tłokiem kutym gorzyckim), czy zestawy zetorowskie za ok. 170 zł. Jeżeli ktoś ma jakieś porównanie, to proszę o podpowiedzi. :D

#69 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 28 sierpień 2009 - 19:25

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ja u siebie zakładałem już wszystkie dostępne: krotoszyn za 165 i za 330, czeskie, steel power, THM i jakoś zaden z nich nie zabłysnoł hehe. Najdłużej pochodziły Zetorowskie czyli czeskie :D

#70 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam,
Mam taki problem - muszę wymienić dwa tłoki w silniku (były żle spasowane i ulegają zacieraniu) ale nie mogę dostać takich samych tłoków jak dwa pozostałe (Gorzyckie) a dostępne (czeskie) są sporo lżejsze - około 30g.
Odchudzenie tłoków o 30g nie jest raczej możliwe (max można zebrać do 10g od wewnątrz), można jedynie zamontować zestawy o jednakowej masie na przeciwległych wykorbieniach. Proszę o opinie na temat,
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:17

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

Witam,
Mam taki problem - muszę wymienić dwa tłoki w silniku (były żle spasowane i ulegają zacieraniu) ale nie mogę dostać takich samych tłoków jak dwa pozostałe (Gorzyckie) a dostępne (czeskie) są sporo lżejsze - około 30g.
Odchudzenie tłoków o 30g nie jest raczej możliwe (max można zebrać do 10g od wewnątrz), można jedynie zamontować zestawy o jednakowej masie na przeciwległych wykorbieniach. Proszę o opinie na temat,
Pozdrawiam

ja bym wymienił wszystkie jeszcze raz na jednego producenta

#72 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:38

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika To chyba najprostsze rozwiązanie- wymiana na wszystkie jednakowe.

Aha "thomek" nie cytuj poprzedniego posta ;)

#73 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:00

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika tyle tylko, że tłoki Gorzyckie jak wiadomo są dobrej jakości a czeskie nie koniecznie, więc po co zmieniać dobre na gorsze.
może ma ktoś jeszcze jakieś inne propozycje

#74 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 10 marzec 2010 - 21:14

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Innego wyjścia nie ma jak założyć tłoki o takiej samej masie,jeśli waga chociaż jednego tłoka będzie inna silnik może chodzic nie równo,mieć duże drgania a nawet może dojść do pęknięcia wału.

#75 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:20

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Nie wiem czy takie kombinowanie ma sens ale można stoczyć te cięzsze od dołu tylko nie wiem o ile ja tez bym wymienił wzystkie. Nie wiem co to za ciągnik ale chyba c 360 a tam i tak remonty czesto gesto trzeba robić więc co za róznica.A swoją droga co to za tuleje każda inna jedne się zacieraja inne nie a może te tłoki takie dobre że kazdy ma wymiar inny.

#76 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:44

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika właśnie to takie pokombinowane było, wszystkie tuleje wymienione i dwa tłoki chyba były nowe a dwa stare ale wszystkie gorzyckie, te stare były za luźne i prawdopodobnie przez to się zacierają bo nie pracują całą powierzchnią wydając przy tym niepokojące głośne dźwięki. Tuleje są w porządku. Nie chcę wymieniać wszystkich tłoków żeby nie generować zbędnyhch kosztów bo i tak trzeba będzie niedługo robić remont generalny i wymienić wszystkie zestawy ale jeszcze nie teraz.

#77 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:48

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Pierwszy raz słysze żeby coś było za luxne i się zacierało. Jeśli koniecznie chcesz to tylko stoczenie końca płaszcza wchodzi w gre.na jakiej podstawie stwierdziłes że tłoki się zacierają.

#78 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 10 marzec 2010 - 21:49

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika obawiam się jesli nie będą jednakowe to się bardzo źle skończy - i obyś wtedy więcej nie dołożył -bo bedzie to tak jakbyś do samochodu na przedni napęd założył nowa oponę z dobrym bieżnikiem a z drugiej łysą

ps.Tam są obroty- nie zapomnij

#79 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 10 marzec 2010 - 22:03

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jedyne wyjscie to wymiana wszystkich tlokow i raczej tuleje tez do wymiany powod jest jeden tuleja moze być ok ale to jest silnik to sa obroty,siła i jeżeli chcesz żeby to wszystko mialo sens to ja bym wymienial 4x tlok tuleja i pierscienie jak będziesz kombinował z dwoma nowymi dwoma starymi tlokami to to możesz tylko rozwalić calkiem silnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:21

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Panowie odpowiedz jest prosta tłokigorzyckie sa to orginały z dobrze dobranych stopów a te co sie zacieraja to poprostu chinska podroba sa ze złego materiału i jak dostaja temperatur poprostu sie rozsezaja i sie zacier a jednak tło jest bardzo wazny i tu macie odpowiec na tanie zamienniki gdzie komplet naprawczy kopsztuje 90 zł za komplet a orginalne 280-290 zł. tłoki gorzyce spokojnie dostaniesz w agromie ja ostatnio kupowałem jak robiłem remont silnika.