Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piko4011

piko4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 22:59

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika u mnie też będą zakładane komplety naprawcze zetor orginał jak u @BaDiKoWaL ale nie kupione na allegro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 04:39
  •  

#42 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:17

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Chcialbym sie dowiedziec jakie zestawy naprawcze sa dobre do 3p z silnikiem Perkinas. Jest kilka na allegro ale nie wiem czy sa cos warte bo ceny kuszace. Jakie wg was zestawy beda najlepsze.
GMP
THM

Czy moze lepiej kupic po 150 zl Mahle??

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 styczeń 2009 - 14:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Daruj sobie te wynalazki made in china. Wytrzymują one w "porywach" kilkaset godzin pracy. Ja polecam MAHLE na kutym gorzyckim tłoku. Ja w zeszłym roku płaciłem za zestaw około 270 zł.

#44 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 15:42

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Też mi sie wlasnie nie podobaja takie zestawy. Chyba na te z Krotoszyna sie zdecyduje bo to pewna firma. Ciekawe czy dało by sie kupic oryginalne MF z anglii np. Ciekawe ile kosztuja i ile wysyłka by kosztowała.

#45 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:19

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ja też miałem różnorodny wybór zestawów jednak nawet nie miałem na myśli kupować jakieś podróby kupiłem również z mahle i mam nadzieje że mi trochę czasu posłużą ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#46 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:59

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika nawet się na to nie patrz takie same kupiłem w tych samych opakowaniach ciągnik pochodził 4 dni i wywalił cała oliwę z silnika następne 4 dni to samo.
musiałem wszystko wymieniać na części krotoszyńskie.NIE POLECAM

#47 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 11:29

Ja też miałem różnorodny wybór zestawów jednak nawet nie miałem na myśli kupować jakieś podróby kupiłem również z mahle i mam nadzieje że mi trochę czasu posłużą ;)

heh razem kapitalki C-360 robilismy, moja sie dociera dopiero...
A my zakladalismy zestawy naprawcze oryginal zetor, zrobilismy współosiowość bloku, badanie i szlif wału, korbowodów, polerka wałka rozrządu, regeneracja głowic itd, itd

We wspólosiowosci zeszlifowali 0,06mm, nie było potrzeby szlifowania tłoków ale jest tak spasowana komora spalania ze tłok do samej głowicy dochodzi, w górnym punkcie to jeszcze wystaje gdzies 0,01mm, odrazu załozylismy zetorowskie uszczelki pod głowice bo są grubsze troszkę, Poprostu jest tak spasowany ze jak zawór za wczesnie sie uderzał to tłok o niego wadził :)

Ciągnik pali tak jak palił przed remontem, na dotyk, ale stał się taki bardziej dynamiczny ;)

@miki, ile płaciłes za komplet? my za zetorowski 160zł chyba :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#48 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 30 styczeń 2009 - 21:52

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ja bym osobiście takiego zestawu z Allegro nie kupił :) bo jak jadę do sklepu to widzę co mam a oni nie wiadomo co Ci przyślą ;) Może to być jakiś chiński klamot :)
:D

#49 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:09

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika a jak z zestawami HtMu ?? wychodzi cały komplet ze wszystkim równe 1200 zł

#50 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 marzec 2009 - 19:20

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Nie wiem dokładnie ale ja radzę MAHLE Krotoszyn.http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/14137 na gorzyckim tłoku lub http://www.sklep-gre...oducts_id/12634.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:13

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam.czy da rade zmienić panewki główne bez wyjmowania wału i czy da rade też zmienić wszystkie pół pierścienie tez bez wyjmowania wału.Proszę o szybkie odpowiedzi ponieważ robie remont

#52 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:31

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Da radę, my w zeszłym roku wymieniliśmy tak panewki. Traktor stał na kanale i po kolei się powymieniało. Fakt jest trochę gimnastyki ale da się to zrobić.
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#53 Share adasko987

adasko987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:34

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika a czy ktoś wie jaka powinna być przerwa an zamkach pierścienie jak włoży się sam pierścień w tulej

#54 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 20:03

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika c 330- c360 luz na zamku 0,35-0,55

#55 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika czy macie jakieś doświadczenia z tym zestawem?
I jakie macie opinie o tum zestawie http://www.allegro.p..._c_360_thm.html

#56 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:48

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ja bym nie polecał
niemiałem styczności ale wszyscy mówią że mahle jest najlepsze(krotoszyn dawny)

Opus meum est

#57 Share dominik1882

dominik1882

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:muzyka, sport

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:25

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika miałem już zestaw z Krotoszyna wytrzymał 500mtg. Jak jeszcze woziłem buraki to na placu niektórzy podchodzili do traktora i się przyglądali bo z odpowietrznika silnika wydobywał się dym zestawy z Krotoszyna jedne są na polskich tłokach a drugie na czeskich unus niektórzy je pozakładali i powybijało panewki na wale bo nie wiedzieli że tłoki są dłuższe i trzeba je planować

#58 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jak planować??? ja w jednym ciągniku zakładałem Mahle Krotoszyn za 160 zł słupek, a w drugim też Mahle Krotoszyn tylko za 350 zł słupek i nic nie planowałem i chodzi do dziś, nie wiem jak bedzie z trwałością bo oba mają dopiero około 600mth i z czasem okaże się które dłużej pochodzą...

#59 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 27 kwiecień 2009 - 11:12

miałem już zestaw z Krotoszyna wytrzymał 500mtg. Jak jeszcze woziłem buraki to na placu niektórzy podchodzili do traktora i się przyglądali bo z odpowietrznika silnika wydobywał się dym zestawy z Krotoszyna jedne są na polskich tłokach a drugie na czeskich unus niektórzy je pozakładali i powybijało panewki na wale bo nie wiedzieli że tłoki są dłuższe i trzeba je planować

Jest takie coś jak listwa pomiarowa, którą przykładasz do powierzchni przylegania bloku do głowicy i szczelinomierzem sprawdzasz wysokość tłoków. Pomiaru dokonuje się na skręconym wale. Jeżeli tłoki wystają to trzeba je skrócić. Jest tak, jeżeli wcześniej planowany był blok. O ile dobrze pamiętam tłoki powinny być ustawione na -0,15 mm, ale nie jestem pewien. Ja w swoim 3P ustawiłem tłoki na zero, przez co mam lepsze sprężanie w cylindrach. Ta listwa kosztuje więcej niż remont silnika, więc dla własnych potrzb nie opłaca się jej kupować, ale ma ją każdy zakład wykonujący naprawy głowic (planowanie). A ten zestaw o którym piszesz musiał być jakiś podrobiony, bo jest mało prawdopodobne, żeby zestaw MAHLE wytrzymał tak krótko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Xenorek

Xenorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 maj 2009 - 19:39

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam na forum :P
Mam małe pytanko jak najlepiej najsprawniej wymienić tuleje. Ponieważ tuleja wpadła mi w "Kawałkach" do misy olejowej.
A więc co polecacie?