Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacja:Złakowo (pogranicze zachodniopomorskiego i pomorskiego)

Napisany 30 sierpień 2008 - 22:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Mają tam także inne części do zetorów i podejrzewam że nie bedzie problemów z zakupem innych drobiazgów ;) Teraz moja c-355 czeka na remont bo u nas jeszcze żniwa nie skończone. Dopiero dzisiaj zacząlem podorywać, ale to nie robota jak olej bierze :) Te zestawy naprawcze za 80 zł to mówią same za siebie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 05:20
  •  

#22 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 21:17

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam przeglądałem forum i natknąłem się na informacje o przerobieniu silnika w c-360. Mowa tu o wprasowaniu tulei od zetora 7211. Czy ktoś mógłby zamieścić dokładny opis tego udoskonalenia? Albo dać jakiś link? Jak to się sprawuje? Pozdrawiam ;)

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 21:43

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

Witam przeglądałem forum i natknąłem się na informacje o przerobieniu silnika w c-360. Mowa tu o wprasowaniu tulei od zetora 7211. Czy ktoś mógłby zamieścić dokładny opis tego udoskonalenia? Albo dać jakiś link? Jak to się sprawuje? Pozdrawiam ;)

opis jak opis ale rozwiercasz blok na zetora i możesz wtedy montować tuleje od 50 60 i 70, pamiętać jedynie należy o wytrzymałości wału(najlepiej jak tez jest nowy) A jak się sprawuje to powiem tak mamy w swojej 60 tuleje od zetorka 62xx i różnica w mocy jest całkiem ciekawa zwłaszcza ze dawka paliwa nie została zmieniana

#24 Share damiannooc360

damiannooc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 16:28

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika moim zdaniem szkoda bloku rozwierac wiecej problemu jak zysku na mocy ;) pozdro

#25 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 19:05

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Jak szkoda koszt rozwiercenia bloku to ok 120 zł a gdy blok pod tulejami jest "wyżarty" to może to być jedynym jego ratunkiem. A co do zysku na mocy to powiem że jest całkiem zadowalający

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 21:43

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Oprócz zysku mocy jest także lepsza jakość wykorzystanych elementów czytaj dłuzsza ich żywotność.

#27 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 październik 2008 - 13:23

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika tylko prasą hydrauliczną .tuleja ma 1mm grubości
widziałem jak to mechanik robił .
żadnych srubokrętów żadnych młotków żadnego podgrzewania tylko prasa u pierwszego lepszego tokarza.

#28 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 06 październik 2008 - 13:38

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika z tego co wiem to zakłady wciaskaja prasa hydrauliczna te tuleje wciskają półfabrykat i dopiero jak jest wciśnięty podawany jest obróbce, itp, samemu generalnie jest ryzyko ze sie zle wciśnie lub krzywo i będzie masa pracy psu w d*pę,

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#29 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 październik 2008 - 20:28

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika a tulejom w perkinsie potrzebne jest jeszcze honowanie po wbiciu, są cienkie i lubią się odkształcac,koszt wbicia i szlifu to raptem około 400 ,więc nie wiem jak można męczyć się w domu ,oczywiscie całą reszte można poskładać w domu,ale tuleje obowiązkowo w dobrym ,sprawdzonym warsztacie,nawet mój mechanik ,który zawodowo remontuje ciągniki zawozi bloki do warsztatu,:
)

#30 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 październik 2008 - 21:29

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dokładnie tak jak napisał kolega wojtii. Silnik można samemu złożyć a tuleje niech wciśnie fachowiec. I nieprawdą jest, że tuleje po wciśnięciu trzeba honować. Występują nominalne, wystarczy wcisnąć, złożyć silnik i w pole.

PS Nie zapomnieć o docieraniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kaisor1

kaisor1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 13:51

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam
- wymieniałem takie tuleje osobiście -miałem dokładnie wytoczony krążek z uchwytem aby podtrzymywać go z góry , a od dołu trzeba prać młotkiem -jakoś zawsze wychodziły ( było ciężko)
- nie mrożę tulei tylko smaruję rzadkim olejem i znowu krążek i młotek i jakoś silnik działa
powodzenia

Posty piszemy w pierwszym okienku, a nie drugim :)

#32 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 listopad 2008 - 13:00

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Oczywiście, że działa tyle tylko, że tuleje w perkinsie muszą się dokładnie oprzeć kołnierzem o blok. Przy wbijaniu młotkiem powstają minimalne odkształcenia i wtedy tuleja obrywa się właśnie na kołnierzu. Mój kolega zawodowy mechanik cztery razy musiał rozbierać silnik MF 255 bo tuleje nie wytrzymywały dłużej niż miesiąc. Dopiero jak zawiózł blok do fachowca, który prawidłowo wcisnął tuleje silnik pracuje jak należy już ponad 5000 mth. Ponadto z doświadczenia wiem, że fabryczne tuleje mają minimalnie różne grubości kołnierza przez co tuleja może być osadzona za nisko i może powstać przedmuch przez uszczelkę. A fachowiec przez podłożenie odpowiedniej grubości podkładek miedzianych ustawi tuleje idealnie równo z płaszczyzną przylegania głowicy.

#33 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 14:17

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dotoczony ściągacz najlepiej ze śrubą i zakończeniem gumowym żeby nie stracić nic z grubościami to robią różnie robiliśmy 3p tuleje były nad wymiar albo takie że luzem wchodziły niby fabryczne złożone było wszystko cacy silnik chodził ok miesiąca

#34 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 15:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika wytocz dobrze dopasowany krązek tak żeby od spodu tulei pasował a póżniej we dwóch trzeba go wybić,nie trzeba sciągaczy choć to najleosze rozwązanie,a jak chcesz sam montować nowe tuleje to do zamrażarki na noc póżniej dużo oleju na nie i przez dębowy klocek który moczył sie w wodzie ze dwa dni można je wbić oczywiście we dwoje i z czuciem,i tak jak piszą koledzy nie trzeba honować

#35 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 listopad 2008 - 21:54

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika to jest zabawa .po dwoch takich remontach -co roku .dalem z bolem serca i kieszeni do fachowca,odpukac 3 rok chodzi jak zloto,sa rozne tuleje polskie czeskie,angielskie i kazde inne,milimetr robi roznice,moi mechanicy w polowie wbijania kapneli sie po napisach ze 2 byly polskie a jedna czeska .takie kupilem w sklepie,z kim bys u nas nie pogadal to ci powie ze 60 remont to zrobi mlotkie i majzlem a 3p to sie nie tyka

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#36 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 10:50

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika BaDiKoWaL io zrobiles juz ten remoncik?? Jak te Zetoroskie czesci sie pasuja i ogolnie jak wygladaja na pierwszy rzut oka?? Czy maszynka dostala nowego ducha i rwie sie do pracy??

#37 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:20

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Panowie najlepiej widzieć co się kupuje na żywo bo jak kupicie na allegro np. MAHLE a oni mogą przysłać jakiejś innej gorszej firmy. Lepiej podjechać do sklepu i tam kupić. Polecam produkty MAHLE ale tylko z POLSKIM tłokiem, czeskie są tańsze ale gorsze.

#38 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 23:21

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika No zrobiłem już remont :) Silniczek chodzi jak igiełka, praktycznie wszystko zostało wsadzone nowe. Jeszcze nie sprawdzałem go pod obciążeniem,bo musi się dotrzeć (cykl docierania jest dłuższy bo nowy wał założyliśmy) Ale na razie wrażenia są pozytywne :)

#39 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 11:57

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Powiedz jakie koszty części były ???

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 22:22

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Cen konkretnych nie pamiętam, ale ponad 3000 pln :)