Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#261 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2013 - 20:36

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Jak możesz to pojeźdź po złomowiskach i poszukaj dobry silnik tarpana, na prawdę idzie znaleźć tanio super silnik z małym przebiegiem jak wiadomo w tarpanie to on za ciężko nie miał B) Przełożyć i śmigać :rolleyes: jak masz blok do wymiany to jak najbardziej, na złomie silnik uruchomić i sprawdzić ciśnienie olej :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 15:40
  •  

#262 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:37

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika No to widzę ten remont silnika 3P robiony w domu. Przecież to jest g...o nie robota. Do tego silnika trzeba troche więcej wiedzy i sprzetu niż do 360 polskiej i bez specjalistów i porządnego warsztatu to nawet nie ma co zaczynać

#263 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:38

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Wiele osób swoje wyeksploatowane silniki w c 360 zastępowali właśnie Perkinsami z tarpana 239 D B)

#264 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:45

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Kolego blok w twoim silniku jeszcze długo pochodzi po prostu przy remoncie niech w zakładzie wstawią ci w lużne otwory tuleje nadwymiarowe surówki .a wał jeśli 3 szlif to koniec . A jaki kupisz to większej różnicy nie ma .

#265 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:45

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ja jak robiłem remont 3p to tuleje miałem zmrożone a blok rozgrzany i specjalny przyrząd zrobiony i wciskane lewarkiem :)
ale jak ma blok do wymiany to lepiej cały silnik skombinować B)
zobacz to:

http://tablica.pl/of...html#1cf90bf153

tylko dawkę paliwa zwiększyć, poszukaj dobrze to znajdziesz :D

#266 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:46

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Pompę wtryskową podobno trzeba przestroić na inne dawki, tak mi pompiarze mówią.
Tam gdzie ja wożę bloki 3P do tulejowania biorą 20 zł od dziury żeby przebić co daje 60 zł za blok Czy warto kombinować z lewarkami przyrządami i ryzykować tuleje że pęknie za te 60 zł ? Chyba nie. Od razu zrobią wał sprawdzą czy jeszcze się nadaje czy nie.

Edytowany przez Karol445, 20 listopad 2013 - 20:54.

#267 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:50

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ja mam 3p grubo rozkęconego ( ja tego nie robiłem) ale pompa po regeneracji, ja tak myślę że on ma grubo ponad 50 km bo jest silniejszy w orce niz c 360 jak oram nim to blokada i na trójce wale, ponad 20 cm w 3 skiby ale więcej pali jak jego brachole :unsure: ale liczy się moc :D

#268 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:19

Pompę wtryskową podobno trzeba przestroić na inne dawki, tak mi pompiarze mówią.
Tam gdzie ja wożę bloki 3P do tulejowania biorą 20 zł od dziury żeby przebić co daje 60 zł za blok Czy warto kombinować z lewarkami przyrządami i ryzykować tuleje że pęknie za te 60 zł ? Chyba nie. Od razu zrobią wał sprawdzą czy jeszcze się nadaje czy nie.

koszt wymiany niby 60 zł tak jak mówisz ale trzeba wyjąć silnik później do zawieść itp co też kosztuje i jest z tym sporo zabawy...
wymiana tulei to wcale nie jest jakiś wielki problem pierwszy raz jak się to robi to może sprawia to pewne trudności ale za każdym kolejnym razem jest coraz łatwiej i wcale nie trzeba specjalistycznego sprzętu do tego.

@poznaniak skoro ten Twój silnik tak zniszczony to pewnie naprawdę lepszym rozwiązaniem będzie rozejrzenie się za innym silnikiem. Silnik od tarpana to czasami można dostać praktycznie za cenę złomu ;)

#269 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:33

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika albo przekręć pompę od tego 3p co masz, ale przecie są takie śrubki zabląbowane 2 z góry i one czasem nie są od regulacji dawki ? :huh:

#270 Share misiu125cm

misiu125cm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 16:24

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam czy orientuje się ktoś jak jest z produkcją tulei cylindrowych? Chodzi mi o to czy firma MAHLE produkuje tuleje cylindrowe w krotoszynie ,czy jest to towar importowany i pakowany jako MAHLE? Pytam gdyż wyczytałem że Krotoszynie już ich nie produkują i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 08:39

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Było o tym kilka razy.Do ciągników wycofanych z produkcji nie robią,robią tylko do aktualnie montowanych reszta to podwykonawcy. .Ostatnio nawet filtry paliwa widziałem w ich opakowaniu

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#272 Share Tomke30i

Tomke30i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:18

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam wszystkich użytkowników forum,jesten nowym członkiem forum i mam pytanie :) .

Jak lub czy da się wymienic pierścienie tłoków przy ciągniku URSUS C-360 bez demontażu wału korbowego ?

z góry dziękuje za pomoc! , Pozdrawiam !

#273 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7600 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:25

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika No pewnie. Wał w niczym nie przeszkadza. Odkręcasz głowice, miskę oleju i korbowody od wału. Tłoki wychodzą w górę razem z korbowodami.
Nawiasem mówiąc inaczej się nie da.

Edytowany przez seweryn20, 15 grudzień 2013 - 14:26.

KPK Kumurun Team

#274 Share Tomke30i

Tomke30i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:31

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika czy wymieniając pierścienie można wyciągnąć tłoki nie odkręcając głowicy ? :)

#275 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7600 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:36

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Pytałeś o wał korbowy. Nie da się tłoków wyjąć w dół tylko w górę. A żeby je wyjąc MUSISZ zdjąć głowice.
KPK Kumurun Team

#276 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:41

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika No dobra a co jesli rok temu mialem regenerowane glowice? Stanie sie cos jak je zdejme zeby wymienic pierscienie i zaloze bez planowania?
Czy lepiej nie ruszac zeby sobie kosztow nie robic?

#277 Share Tomke30i

Tomke30i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 15:44

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ok dzięki za pomoc :D , pytałem dla upewniania by nie mieć tyle roboty , jeszcze raz dzięki w razie problemu będe pisał
Pozdrawiam :)

#278 Share jaskooo91

jaskooo91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:31

No dobra a co jesli rok temu mialem regenerowane glowice? Stanie sie cos jak je zdejme zeby wymienic pierscienie i zaloze bez planowania?
Czy lepiej nie ruszac zeby sobie kosztow nie robic?

Zakładaj śmiało bez kolejnego planowania. W końcu nie można planować w nieskończoność..

#279 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 11:57

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Pierścienie się da trzeba ściągnąć głowice i miskę olejową i odgrecasz korbowod i wyciagasz tylko żeby Ci panewki zostały w tym samym miejscu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share KrzysztofMech5

KrzysztofMech5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 17:18