Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 październik 2010 - 15:18

ale tu juz wchodzimy w inna dyskusję ;)

ja tu porównałem nowe cześci :D

te stare, często jeszcze z poprzedniego ustroju to inna bajka :P

dziadek znalazł w garażu troche nieużywanych części do bizona jakis czas temu, jeszcze tych oryginalych z Płocka ...

to jak porównalismy z tymi nowymi to jest róznica :D

tia a pracownik z Łucznika nie ważne gdzie by podjął pracę to zawsze wychodzi mu spod rąk pistolet ;)
A tak poważnie - wtedy większość produkcji była brana także jako części zamienne do sprzętu wojskowego a w tych przypadkach nikt nie patrzał na cenę nie jak to ma miejsce teraz że nawet w MONie się oszczędza.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 02:02
  •  

#182 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 18 październik 2010 - 16:27

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika pooch wystarczy że weźmiesz stary wał na pomiar twardościomierzem i wyjdzie jak nic ze stary poczciwy wał ma dużo więcej hrc niż nowy "bubel", to nie wykonanie a oszczędności na materiale powodują szajs , a to na ręke producentom po pierwsze tańsza produkcja , po drugie powtórny rynek zbytu

Opus meum est

#183 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:21

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika milanreal1 jak najbardziej zgadzam się z tobą, że przełożenie nie ma nic do mocy silnika, sam silnik 40-stki jest słabszy od silnika w c-360. W poprzednim poście źle to po prostu ująłem,chodziło mi o to, że mając w 40-stce silnik od 360 (52KM) to nie uzyskamy tej samej siły uciągu co w 360 ze względu na szybsze przełożenie 40-stki.
Co do konta początku wtrysku to jest zmiana tak jak pisał mariusz(ZDUN) bo sprawdzałem w instrukcjach obsługi obydwu ciągników i dla c-4011 wynosi 20 stopni przed GMP, a dla c-360 jest troszkę wcześniejszy i wynosi24 stopnie przed GMP.Takie są niby zalecenia według instrukcji, ale w praktyce być może jest tak jak pisze seweryn20, że jest inne sprzęgiełko na pompie wtryskowej lub inaczej nacięty klin na wałku i rezultacie na jedno wychodzi,więc głos pozostawiam fachowcom.

#184 Share Krzysancz

Krzysancz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 październik 2010 - 12:56

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika A mam takie pytanko jak ustawić kąt wtrysku na 24 stopnie przed gmp?

#185 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:30

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Zerknij na to tylko jest tu inne oznaczenie stopni bo tyczy się 355 ale zasada ustawiania taka sama.
Ustawianie początku wtrysku.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#186 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 21 październik 2010 - 13:37

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika jak masz normalną z silnikiem s4003 nie wiem jak jest w 4002 masz znak wybity przecinakiem przy okienku od sprzęgła na ściance od strony silnika poniżej połowy i masz dwa znaki na kole zamachowym takie małe kreseczki około 5-8mm od siebie dolna to 24stopnie a górna 22 czyli max tolerancja odkrecasz pierwszą rurkę dajesz dawkę na maxa i patrzysz jak paliwo ci drgnie zacznie sie podnosić musisz dokładnie złapać ten moment i póżniej porównujesz czy mieści ci się znak na obudowie pomiędzy tymi kreskami na kole zamachowym jak nie to luzujesz pompę i kręcisz tak aby się zgodziły najlepiej z dolną
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#187 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:15

Jeżeli ktoś potrzebuje szczegółowych danych i opisów niech pisze tutaj, postaram się dostarczyć. Z czasem również będę tworzył i uzupełniał listę najczęściej używanych i potrzebnych. Moderatora proszę o przyklejenie tematu, żeby nie tworzyć stu nie potrzebnych wątków. :huh:

Ursus C-330

Momenty dokręcania śrub w silniku:

Pokrywa panewki korbowodowej: 125-135Nm;
Pokrywa panewki głównej na wale korbowym: 200-220Nm;
Nakrętki śrub głowicy: 220-240Nm;
Zazębiacz wału - wkręt do koła pasowego: 250-270Nm;

Wielkości i luzy:

Zawory ssące i wydechowe: 0.2mm;
Otwarcie zaworów przy włączonym odprężniku: 0.75mm-1mm (położenie zerowe wkrętu - bez luzu, a następnie wykręcenie go o 1 i 1/4 obrotu);
Wystawanie zaworu ponad płaszczyznę głowicy: 1.9mm-2.2mm;
Wystawanie tulei cylindrowej ponad płaszczyznę bloku: 0.1mm-0.16mm;

Witam ,
prosze Cie o udzielnie jakichkolwiek wzkazówek odnośnie ciagnika C - 330 , ktory nadmiernie sie grzeje , mimo , że wymieniłem nastepujace częsci : nowa chłodnica , nowa pompa wodna , nowy termostat . To nic nie dało , nadal sie grzeje . Dodam jeszcze , ze ma niskie cisnienie oleju w silniku , niewiem czy toi tez mogloby byc przyczyna . Jak sie rozgrzeje , to na tysiacu obrotach ma 1 . 5 atm .

#188 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 21:21

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika A jak z przedmuchami, dmucha spod korka wlewu oleju (chyba nie ma on odmy - nie pamiętam), lub po wyjęciu miarki?

#189 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 11 listopad 2010 - 21:35

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika :huh: ciśnienie oleju nie ma nic wspólnego z przegrzewaniem się silnika,jest to błędna diagnoza,jeżeli z głowicą jest wszystko ok. to jeżeli jest silnik wiekowy i chodził na wodzie zamiast płynu=kamień kotłowy :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#190 Share janek12314

janek12314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 20:26

:D ciśnienie oleju nie ma nic wspólnego z przegrzewaniem się silnika,jest to błędna diagnoza,jeżeli z głowicą jest wszystko ok. to jeżeli jest silnik wiekowy i chodził na wodzie zamiast płynu=kamień kotłowy :D

Co moze byc z głowica nie tak , jezeli jest po remencie .?
Czy jest mozliwosc , ze w jakis sposob głowica moze nie miec chłodzenia , czy jest prawdopodobne , ze moze sie czyms przytkac i nie miec chłodzenia . Jezeli tak to czym .?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share kusik25

kusik25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 23:36

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Kolego janek12314 ile masz łopatek na wiatraku? Jeżeli masz 2 łopatki to dorzuć jeszcze jedno śmigiełko tak żeby miał 4 łopatki:) ja miałem taki sam problem i po dołożeniu śmigła problem zniknął!

#192 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:41

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika na nowych mahle na gorzyckim tłoku zrobiłem od wiosny 300mth(dużo jeździłem z prasą na usługach)
narazie żadnych niepokojących obiawów -nie kopci ,nie bierze oleju,mocy mu nie brakuje!
A montował kto z was zestaw URSUS PREMIUM?
http://www.sklep-gre...oducts_id/42702
co to za wynalazek ?

#193 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 13:17

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika ten "wynalazek" to ursus chełmno :D

#194 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 14:23

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ale montowł to ktoś bo znajomy niedługo robi remont i sie nad tym zastanawia

#195 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 25 listopad 2010 - 14:34

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Chełmno robi obecnie dwa rodzaje zestawów: "Premium Plus" drozsze i niby o wyższej jakości z Gorzyckim tłokiem (weszły one do sprzedazy wiosną tego roku) oraz "Premium" tansze. Te tansze niedawno weszły na rynek więc nie ma jeszcze informacji jak się sprawują :D

#196 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 22:54

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Ja remontując silnik swojego C-360 zleciłem roztoczenie tuleji pod nadwymiarowe tłoki. W zakładzie sparowano indywidualnie każdą tuleję z tłokiem. Zrobiłem ponad 300mth, bez żadnego problemu i nie zauważyłem zużycia oleju.

#197 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 07:26

ten "wynalazek" to ursus chełmno :(

Dlaczego wynalazek,możesz rozwinąć wypowiedź? :lol:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#198 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 09:03

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika z tego co slyszałem to zestawy premium mają tłok niewiadomo skąd a reszta jest taka sama jak w tych tańszych zestawach Mahle

to chyba ma byc odpowiedz na zestawy firmy Zetor

jak się sprawują, też jeszcze nie wiadomo bo są krótko no rynku
W rolnictwie siła!!! :)

#199 Share roborolnik

roborolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, OFF-ROAD i militaria

Napisany 30 listopad 2010 - 12:23

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Janek12314, a jak z odpalaniem ciapka? No i jak tam ma z mocą, czy mocno dymi. Dodanie dodatkowych skrzydel wiatraka pomaga to fakt, ale w upalne dni może to być za mało lepiej wiec szukać przyczyny grzania. Moze być lekko przestawiony zaplon, wtedy ciapek lepiej odpala ale nie ma takiej siły i bedzie sie grzał, ale przyczyna może też być zupełnie inna np. czujnik temperatury każdy pokazuje delikatnie inna wartość, może wina w nim leży. Napisz więcej co boli ciapka najlepiej na pw, napewno postaram się pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share kusik25

kusik25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:29

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika roborolnik, co do przyczyn podanych przez Ciebie: mocne dymienie, przestawiony początek wtrysku aby lepiej palił, w tym przypadku będzie się bardziej grzał sam tak miałem, nie pomogło nawet wyciągnięcie termostatu, dopiero dokręcenie dodatkowego skrzydła wiatraka pomogło i to bardzo bo w największe upały wskaźnik temperatury wskazywał połowę zielonego pola, gdzie przed zabiegiem wskaźnik przekraczał czerwony obszar na wskaźniku.