Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika

340 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:04

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Dzisiaj, 09:07
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 19:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Najlepiej dorobić ściągacz, trzeba wytoczyć krążek (o średnicy gniazda tulei) z otworem na śrubę ok 22 mm. Śruba powinna mieć drobny gwint.

#3 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:15

Najlepiej dorobić ściągacz, trzeba wytoczyć krążek (o średnicy gniazda tulei) z otworem na śrubę ok 22 mm. Śruba powinna mieć drobny gwint.

i co tak poprostu sie je wyjmie z bloku skoro są bardzo cienkie?

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:34

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika z wlasnego doswiadczenia to ci poradze oddaj do dobrego zakladu bo sam to zrobisz kiche.mysmy normalnie majzlem[przecinakiem]rozbili 2 a trzecia sama byla rozwalona.potem mrozilismy w zamrazalce tuleje.ale po dwoch takich remontach co 1,5 roku dalem spokoj i oddale fachowcowi i 2 lata chodzi jak zloto

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2008 - 19:45

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika My jak tuleje zmienialiśmy, to do tego był dorobiony specjalny ściągacz na tokarni... <_<

#6 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:31

z wlasnego doswiadczenia to ci poradze oddaj do dobrego zakladu bo sam to zrobisz kiche.mysmy normalnie majzlem[przecinakiem]rozbili 2 a trzecia sama byla rozwalona.potem mrozilismy w zamrazalce tuleje.ale po dwoch takich remontach co 1,5 roku dalem spokoj i oddale fachowcowi i 2 lata chodzi jak zloto

No ale silniczek chyba mozna sobie samemu zlozyc??<_< Jesli nie jest sie pewnym tych tulei to wystarczy oddac blok zeby wyjeli stare i wcisneli nowe tuleje, a reszte raczej mozna samemu poskladac <_<

#7 Share piotr84

piotr84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 21:09

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika oddaj silnik do zakładu bo w perkinsie tuleje wciska sie za pomocą specjalnej prasy. kiedyś próbowaliśmy sami założyć nowe to wszystkie popękały i założylismy z powrotem stare

#8 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 marzec 2008 - 12:35

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika samemu ciężko wbić taką tuleje, miałem nawet taki przypadek jak wbijałem tuleje to chciałem na początku ręką przez deskę wbić to zaraza pękła po pierwszym uderzeniu ręką <_<

#9 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 08:52

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika oddaj dla fachowców albo poszukaj kto takie coś robił z zakładu mechanicznego i na lewo ci to wykona w domku.
jeśli nawet uda ci się wyjąć te tuleje to nie jest łatwo nowe wprowadzić , a jak ci taka tuleja pęknie to masz dodatkowe koszty za które możesz opłacić mechanika.

#10 Share pawel

pawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 10:13

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika mój znajomy przy takim remoncie zamroził nowe tuleje a blok ogrzał palnikiem i śmiga już ładnych parę latek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 12:29

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Sam jestem z zawodu mechanikiem i naprawiam te graty no i wreszcie mf 255 no i jakoś będę musiał go zawieźć do wymiany tulei ze względu na brak prasy.

#12 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2008 - 22:44

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika postaw go pod stropem ,lewarek ,drąg i pompujesz w duł.Atak poważnie wyjmij je zaostrzonym śrubokrentem wyłamując rowek na całej długości pobijając młotkiem,następnie wyjmiesz ją ręką,a wciskanie przyrząd za 30 zł ,dwa kółka minimalnie większe jak tuleja, jedno z podtoczeniem 5 mm chowającym się w głab tulei otwory centryczne w środku pręt z drobnym gwintem i szeroka nakrętka,smarujesz tuleje olejem wstawiasz w blok równo,element z podtoczeniem na tuleję,następny w blok pod gniazdo tulei i skręcasz od góry wszystko musi być ustawione centrycznie,sam urzytkuję taki przyząd od wielu lat jeszcze mi żadna tuleja nie pękła,a koszt w porównania do usługowego wciskania niewielki,a przyżad na przysłość tobie lub sąsiadowi nieraz się przyda.

#13 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacja:Złakowo (pogranicze zachodniopomorskiego i pomorskiego)

Napisany 27 sierpień 2008 - 07:20

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Witam, nurtuje mnie pytanie jakie jakościowo są komplety naprawcze z allegro. Czy będą dobre te?

http://allegro.pl/it...r_oryginal.html

Pytam się bo u nas zawołali sobie za komplet 250zł jakiś super ekstra jakościowo doobry tak więc wole się upewnić,
I czy tuleje od c-360 będą pasowały do c-355. Jeżeli są według was jakieś dobre zestawy a są tanie to prosze dajcie znać. Pozdrawiam ;)

#14 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 09:10

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Czesc.
Jezeli to zeczywisci eoryginaly Zetora to mysle ze powinny byc dobrej jakosci.

Moze dobrym rozwiazaniem bedzie kontakt z Zetorem Polska. http://www.zetor.pl/ . Zapytaj o taki zestaw, cena, dostepnosc, cechy charakterystyczne. Gdzie nabijaja loga, lub znaki swiadczace o legalnosci i oryginalnosci.

Coz moge wiecej napisac. Nie uzywalem, nie bede wprowadzal Cie w blad i namawial. Ale moze tak byc ze w malych sklepikach nawalaja taka marze ze szok.
Moze sie okazac ze caly zestaw wyprodukowany i dopasowany w jednym zakladzie, lub przez jednego producenta rzeczywiscie moze byc 100 razy lepszy niz chocby z najlepszych komponentow, ale innych wytworcow.

#15 Share BaDiKoWaL

BaDiKoWaL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacja:Złakowo (pogranicze zachodniopomorskiego i pomorskiego)

Napisany 27 sierpień 2008 - 09:59

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Właśnie jestm po rozmowie z działem części zamiennych firmy zetor Polska, jestem bardzo zadowolony bo mam pewność że dostanę oryginalne zestawy naprawcze i zakupię je za 156 zł a nie za 170 zł, W trakcie rozmowy złożyłem zamówienie i pojutrze powinny być u mnie te tuleje. Polecam wszystkim zamawianie części zamiennych z tej firmy. Czy tuleje tłokowe są takie same w c-4011 c-355 i c-360?

#16 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 12:18

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika O Widzisz ;) Jednak oplacilo sie zadzwonic i popytac :) .

Teraz widac jak posrednicy dzialaja na ceny. Z zetorem ci sie udalo. Niestety wiekszosc firm produkujacych czesci zamienne olewa detal i jak nie kupisz calej palety to nawet ni ebeda rozmawiac z toba. Tutaj miales dobre fluidy :)

Koniecznie napisz cos o remoncie i jak te czesci beda pasowaly, ogolnie jak to wyglada i czy warte tych 150zl za szt. Pytales o jakies inne czesci czy tylko o zestawy naprawcze?? Maja jakies drobiazgi do kupienia bez problemow??

W 4011 , 355, i 360 z tego co wyczytalem i sie orientuje jest dokladnie ten sam silnik. Modyfikacje polegaly glownie na zmianach ukladu paliwowego i z tad uzyskiwano wieksza moc. Inne pompy paliwowe moze cos innego?? Nie znam szczegolow. Blok i dol byl ten sam.

#17 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 21:14

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika na pewno nie kupuj jakiś "made in china" bo ja sie przekonałem jakie były pierścienie.

#18 Share przemyslaw93

przemyslaw93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 14:45

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika @lukash0 ma racje to napewno jakies made in china
John Deere 2040 - główny koń roboczy
-U-R-S-U-S- C-330 - pomocnik
Władymiriec T-25 - pomocnik pomocnika
JohN DeerE jest Bogiem , orka nałogiem, sianie zabawą,ropa podstawą ;)

#19 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 16:11

Zestawy naprawcze, nowe części do silnika Podczas remontu ursusa c360 facet kupił przez allegro tuleje okazało się ze tylko jedna pasowała a resztę można było włożyć ręką w blok a sprzedający zapewniał ze są to nominały i reklamacji nie uwzględnili dlatego że już jedna była włożona w silnik ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 21:00