Zaloguj się, aby obserwować  
Gorbaczow

kombajn europejski czy amerykański

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gorbaczow    0

W jednym z postów na AF mozna przeczytać ze kombajny amerykańskie mają 9 metrowe hedery bo w stanach mają niskie plony i młocarnia nadąża za hederem z odbiorem materiału omłotowego - a jakie jest wasze zdanie na ten temat

jak sie ogląda amerykańskie galeria rolnicze to kombajny rzeczywiście mają szerokie hedery ale te same modele na europe są sprzedawane z hederami węższymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

no bo to logiczne ze kombajnem z chederem 9m nie pojedziesz młócić zboża o wydajności 6t i wjęcej bo będziesz jechał jak krew z nosa albo się maszyna zapcha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Grzesiek11

"Kupcie sobie Deutz-Fahr.

Jest to niemiecki kombajn a nie jak cała reszta amerykańskie.

New Holand też jest amerykański!!!!!!!!!!!! A tc 54 czy 56 to straszne padaki.

Nowy Deutz-fahr 5485 z kosą 4.20 ze stołem do rzepaku, wózkiem (bo oczywiście te wszystkie ceny co podajecie to są bez tego) szerszymi oponami, z separatorem kosztuje 82 tys. EURO. Jest to maszyna miedzy Classem dominatorem a mega i naprawde warto zastanowić się nad tą ofertą. A wyglądem odbiega diametralnie od classa.

 

Dlaczego w ameryce chwalą się co niektórzy sprzedawcy że kombajny ich jeżdżą z hederami 9 metrowymi??????

Bo amerykański kombajn przystosowany jest do warunków amerykańskich tzn. 3 tony z ha pszenicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I jak wy chcecie takimi kombajnami wjeżdżać w nasze zboża gdzie średnio z ha jest 6 ton.

Będzie albo gubił albo bardzo wolno trzeba będzie jeżdzić a może nawet jedno i drugie.

 

Dlatego radze zastanówcie się co kupujecie i zobaczcie który kombajny jest z europy."

 

pewnie chodziło ci o to


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

przepraszam nie wiem co to rośnie ale jest bardzo rzadko zasiane... :D (fotka)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

W USA większość upraw to uprawy bez orkowe,i słabo nawożone,to pewnie dlatego maja małą wydajność z 1/ha,ale nadrabiają za to ilością pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
przepraszam nie wiem co to rośnie ale jest bardzo rzadko zasiane... :D (fotka)

to pewnie jest soja ale nie jestem pewien na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Mając po tysiące hektarów jak nie więcej trudno by było im się wyrabiać, więc upraszają i widzimy jaki plon mają. Ciekawe jak by tam pojechał C360 i orał 3 skibowym hehe :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

w usa jest gospodarka ekstensywan czyli małe nawozenie i mniejszy wkład pracy w ten typ gospodażenia,jak sie ma 4000ha trzeba o tym pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

W USA Class występuje pod nazwą CAT (caterpilar).U nas we wiosce jest gospodarstwo mające 3000ha z tego ok 2000 do koszenia wiec wynajmują kombajny na żniwa przyjeżdża ich ok 7 bo swojego mają tylko lexiona 540 wiec z tych 7 to 4 to są właśnie CAT. Te kombajny jeżdżą z chederami Classa trochę śmiesznie to wygląda bo żółty kombajn a zielony cheder. Oni jak je sprowadzali to właśnie też beż chederów bo były za duże i drogi koszt transportu ich bo to by już musiało jechać osobno acha i z tego co jeszcze zauważyłem to w środku maja mniej wygodnie jak w classie po prostu są uproszczone w takim stopniu w jakim się tylko dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

@piotrkram a czy to nie są czasem kombajny challanger - one wywodzą się też od claasa i bazuja na konstrukcjach claasa

 

@fokmen a AF to nie jest dla ciebia galeria rolnicza - sama nazwa portalu przciez na to wskazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
w usa jest gospodarka ekstensywan czyli małe nawozenie i mniejszy wkład pracy w ten typ gospodażenia,jak sie ma 4000ha trzeba o tym pomyśleć

wlasnie oto chodzi ze tamtejsi rolnicy nie maja myslec, za nadprodukcje i tak nikt im nie zaplaci

@piotrkram a czy to nie są czasem kombajny challanger - one wywodzą się też od claasa i bazuja na konstrukcjach claasa

to sa claasy tylko wypuszczone na rynek amerykanski (taki chłyt meterkindody :D) tak samo jak w europie byly CAT (challangery) po barwami claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

krzysiek16m

Ten z PF jest szeroki jak na Europę ale i tak ma tylko 35 stóp czyli 10.5m a te amerykańskie mają 45 stóp czyli 13.5m

JarekWLKP

Możliwe że jak pisałem posta to nie mieli jeszcze tego 595 w ofercie, a może przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj